"Kochali się, że strach" - nasze wrażenia :)

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Dabliu pisze:Zauważyłem, że na podstronie dotyczącej KSŻS doszło kilka wytłuszczonych nazwisk naszych autorek
No wiesz Dabliu, one mogą się jeszcze obmyć z tego tłuszczu, nie musiałeś od razu tak z grubej rury... :P
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

Dabliu pisze:Zauważyłem, że na podstronie dotyczącej KSŻS doszło kilka wytłuszczonych nazwisk naszych autorek, a mianowicie Łurz, Szczurka i Wiedźmucha. Czyżby niebawem miały się pojawić jakieś książkowe zapowiedzi? :)
Chcesz zajrzeć do mojej szafki z umowami? :)))
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Ika pisze:Chcesz zajrzeć do mojej szafki z umowami? :)))
<wściekły bulgot, rzężenie i insze warkoty>
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Dabliu pisze:Zauważyłem, że na podstronie dotyczącej KSŻS doszło kilka wytłuszczonych nazwisk naszych autorek, a mianowicie Łurz, Szczurka i Wiedźmucha. Czyżby niebawem miały się pojawić jakieś książkowe zapowiedzi? :)
Proszę nie stresować Szczurka, Szczur ma i tak pikawę na ramieniu i jeszcze chce sesję zaliczyć...
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Z racji, że udało mi się wreszcie stanąć w księgarni przed półką nie wykazującą braku KSŻS, postanowiłem sobie zrobić urodzinowy prezent i nabyłem. I już przeczytałem.
Ach, uwielbiam krótką formę fantastyczną!
Degustibus działa, więc dla mnie są tam opowiadania świetne, dobre a i tez takie, których totalnie nie łykam. Mimo to gratuluję wszystkim autorom. Super speszjal gratulacje rezerwuję sobie dla Łurzowej i Dabliu. Tylko proszę nie myśleć, że to po specjalnych konekcjach (Łurz sponsoruje moją bytność na Fcie a Dabliu jest mym współmieszkańcem)! Po prostu te mi się najbardziej podobały.

I nie pytajcie, które najmniej, trochę instynktu samozachowawczego jeszcze mam :)
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Harna pisze:
Ika pisze:Chcesz zajrzeć do mojej szafki z umowami? :)))
<wściekły bulgot, rzężenie i insze warkoty>
przeraźliwy pisk, chlipanie i zgrzytanie zębów.
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Czego tak zgrzytacie i warczycie, umowy z Iką chyba nie takie straszne, co? :P

<uciekabardzoszybko>
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Nieeee, skąd, wcaaaale. Już prawie nie mam nocnych koszmarów. Prawie.
BPNMSP
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

Zakupiłem dopiero dziś. Ostatni zbiorek już został. Na razie przeczytałem pierwszy, prześmieszny tekst o zakochanym nekromancie i biografie autorów:P. Zapowiada się ciekawie.
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

kazzi

Post autor: kazzi »

puk puk, dobry wieczór (3:20).
ja tak tu na króciutko, choć pewnie jak wejdę mając więcej czasu to wsiąknę,
a pojawiam się, ponieważ...
właśnie czytam "KS,ŻS" i jestem pod tak wielkim wrażeniem "Fantastycznej Miłości" Karoliny Majcher, że aż wszedłem, przebrnąłem przez "spieprzaj botu.." przy rejestracji (razy trzy) i chciałem pochwalić.
Wyrazić zachwyt.
No, wiecie, o co mi chodzi.
Do tego "Głóg", który mocno mną wstrząsnął i wzruszył, przywołując opowiadanie z "13 kotów", od którego zaczerpnąłem pseudonim, "Wielbłądy za Annę" i "Cała Prawda o PPM" jak dotąd są moimi faworytami.
Nic to. Wracam do lektury, przede mną "Dożywocie"...
i pozdrawiam Fahrenheitowiczów.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Jestem zaszczycony ;-)
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

I ja również :) Strasznie mi miło :)
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
Zerrikanin
Sepulka
Posty: 39
Rejestracja: sob, 03 gru 2011 16:12

Post autor: Zerrikanin »

Temat, jak widzę, dawno nie odwiedzany. W każdym razie ja zawitałem na Fahrenheita właśnie po przeczytaniu owej antologii. Jedne opowiadania podobały mi się mniej, inne bardziej. Każdy ma inny gust.

Do pierwszej trójki zaliczają się:
Miód z moich żył, Dożywocie i Imponderabilia.

Z uwagi na to, że sam nieco pisuję, choć mało i rzadko, postanowiłem zajrzeć tu. A nuż się czegoś nauczę :)

Pozdrawiam wszystkich autorów!

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Zerrikanin pisze:Temat, jak widzę, dawno nie odwiedzany.
Bo też i książka dawno czytana. Świeżego czytelnika potrzeba :)
Do pierwszej trójki zaliczają się:
Miód z moich żył, Dożywocie i Imponderabilia.
A ostatnia trójka?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Zerrikanin
Sepulka
Posty: 39
Rejestracja: sob, 03 gru 2011 16:12

Post autor: Zerrikanin »

Wielbłądy za Annę... Cóż, czytało się całkiem, całkiem, ale po przeczytaniu momentalnie wyleciała mi z głowy cała treść. Jakoś nie mogło mnie to zająć, nie czułem klimatu.

Detox. Hmm, kompletnie nie rozumiem tego tekstu i tego, co sobą reprezentuje. Może podczas czytania doznałem zaćmienia umysłu?

Głóg. Wydaje mi się nieco naiwnym pomysł, że mężczyzna niemal bez szemrania zabiera pod swój dach nieznaną dziewczynę, a później mieszka z nią, oczywiście nie wypytując o jej dotychczasowe życie, ażeby jej nie urazić...

Kolejność przypadkowa. Ciężko było mi orzec, które opowiadania są złe, gdyż ja z reguły nie narzekam na to, co czytam. Najpierw przeprowadzam selekcję, czytam recenzje, itd... Żeby się nie zawieść.

Niech żaden z autorów nie bierze sobie mojej krytyki do serca, gdyż co ja tam wiem...

W każdym razie bardzo przyjemny zbiór, a za Orkanem przepadam i czekam na trzecią książkę... Nie wiem czy się doczekam.
Kisiel też mnie pozytywnie zaskoczyła Dożywociem i chyba skuszę się na powieść :)

ODPOWIEDZ