Odyseja Kosmiczna

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Jeśli Zyzio coś zmyślał, to tylko mogło wyjść na dobre różnym filmidłom. Parowski cały czas manipulował rzeczywistością nie tylko tą zmyśloną.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

bio pisze:Jeśli Zyzio coś zmyślał, to tylko mogło wyjść na dobre różnym filmidłom.
Zwłaszcza Odysei ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
bio
Mamun
Posty: 133
Rejestracja: wt, 20 mar 2007 11:09

Post autor: bio »

Filmidłom tylko.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

No ja Odysei-filmu za wysoko nie cenię, więc tekst Kałużyńskiego uznałem za bardziej intrygujący od filmu.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Odyseja Kosmiczna

Post autor: Q »

Skorup pisze: czw, 08 lis 2007 12:45Lema ale pisze o Wojnie Światów, Ubik'u, Torpedzie...
W istocie człowiek by chętnie jakiś soczysty tekst Lema o Clarke'u przeczytał, a nie ma - i już mieć nie będzie - okazji.

Zresztą stosunek S.L. do A.C.C. to dziwna sprawa. Z jednej strony wspominał, że miał jego "Interplanetary Flight: An Introduction to Astronautics" na honorowym miejscu w bibliotece, i zwał go swoim nauczycielem. Z drugiej - w zasadzie wszystkie - dość nieliczne i lakoniczne - wzmianki o utworach Wicemistrza w Mistrzowej publicystyce były negatywne. Z trzeciej - w wywiadzie dla magazynu "Shargh" zaliczył go do SF-owej Top 3 czy też 4, z Dickiem i Strugackimi*a więc postawił ponad Le Guin, którą chwalił przy innych okazjach, a bodaj i prywatnie lubił (zwąc przy tym umysłem raczej inżynierskim, niż filozoficznym)...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ