Poszukiwany, poszukiwana, czyli rzecz o książkach

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Przypominam sobie, że w Krakowie jest (o ile jej nie zamknęli) taka księgarnia przy ul. Szczepańskiej (albo już na pl. Szczepańskim, na przedłużeniu ulicy). Była tam kiedyś kronika Thietmara, to może i Edda by się znalazła?

Edit: Sprawdź też, czy nie ma w ofercie wydawnictwa Armoryka.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Radioaktywny
Niegrzeszny Mag
Posty: 1706
Rejestracja: pn, 16 lip 2007 22:51

Post autor: Radioaktywny »

Kraków średnio mnie urządza, bywam tam raz w roku. Ale wydawnictwo Armoryka - o którym do tej pory nie słyszałem - ma , jak widzę, nęcące oferty książkowe:-) Dzięki, Alfi, za uświadomienie mnie o istnieniu tego wydawnictwa i dzięki, Małgorzato, za adres we Wrocławiu^^
There are three types of people - those who can count and those who can't.
MARS!!!
W pomadkach siedzi szatan!

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Równolegle do Szewskiej biegnie Kuźnicza, również uzbrojona w antykwariat, w dodatku wyposażony w stronę internetową z namiarami :-) A trzeci jest na placu Uniwersyteckim.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Poszukuję fragmentów książki "Zaczarowana gra" pro

Post autor: Darth_Franek »

Jak w temacie. Zakupiłem na allegro felerny egzemplarz. Poszukuję skanów lub ksero następujących stron:

16-17, 20-21, 23.

Dozgonna wdzięczność za pomoc :).

A. Smuszkiewicz, Zaczarowana gra, Poznań 1982 [Wyd. Poznańskie].
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
Feline
Kurdel
Posty: 756
Rejestracja: pt, 01 sie 2008 11:06

Post autor: Feline »

Ksero w tygodniu wykonalne, skan zabrałby trochę czasu, ale jeśli chodziłoby tylko o treść, mogę te strony po prostu sfotografować i przesłać Ci jako JPG.

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

Dziękuję za odpowiedź. JPG w zupełności wystarczą. Na priva podałem maila. Czym się mogę zrewanżować? :)

Pozdro
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

R.U.R. - Karel Capek

Post autor: Darth_Franek »

Jeśli jeszcze mogę - pytanie na szybko - orientuje się ktoś, czy R.U.R. Capka było wydane w naszym języku?
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !


Awatar użytkownika
Darth_Franek
Pćma
Posty: 236
Rejestracja: ndz, 19 paź 2008 21:59
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Darth_Franek »

Dzięki :). Trochę grzebałem, ale chyba się nie przyłożyłem. Może dlatego, że wpisywałem R.U.R. z kropkami. Teraz mi wstyd ;).
"...nikt nie zna ścieżek gwiazd..."
-------------------------------------------------------
Oszołomy wszystkich światów łączcie się !

AluZZ
Sepulka
Posty: 35
Rejestracja: ndz, 07 gru 2008 16:28

Post autor: AluZZ »

Witam i proszę Was serdecznie o pomoc. Moja mama ostatnio wspominała książkę, która ponad dwadzieścia lat temu bardzo ją urzekła. Chciałaby przeczytać ją jeszcze raz a ja chciałbym sprawić jej miły prezent. Niestety, mama nie pamięta tytułu powieści ani jej autora, jedynie streściła mi fabułę, która rysuje się mniej więcej tak: grupa polskich młodych turystów wyjeżdża do grecji, zwiedzają ateny, zostają porwani, próbują się ratować, niektórzy giną.
powieść polska, objętość, około 800stron.
Dziękuję bardzo
Istnieje szansa, że zrozumieją? Nigdy. Żadna.

Who dat? Who dat? http://www.myspace.com/aluzzz

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Wojciech Żukrowski Zapach psiej sierści?
Tylko że tam była Bułgaria, nie Grecja...
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Początek tematu sugeruje, że można go wykorzystać do 'szukam czegoś w stylu...", zatem pozwolę sobie:

Ostatnie kilka dni spędziłem przymierzając aplikacje i dodatki do mojego pięknego kaftanika w grochy, który dostałem na "dzieńdobry" w Łowisku - i wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że brak mi słów. Dokładniej, słów na papierze.

O wielcy znawcy fantastyki! Potrzeba mi książki, w której:
a) Nie ma wampirów, a jeśli są, to plasują się gdzieś pomiędzy bohaterami pięćdziesiątego a setnego planu (Bardzo ciężko znaleźć ostatnio)
b) Jest główny bohater, a nie bohaterka (bo ostatnio w polskiej fantastyce gdzie okiem nie sięgnąć - same kobiety. A ileż można ;P)
c) Bohater et consortes nie ratują całego świata - a przynajmniej nie świadomie. No chyba, że to parodia.
d) Preferuję książki napisane w tym tysiącleciu - ale nie jest to wymóg.
e) Miło by było, jakby pojawił się smok/demon/demoniczne opętanie/bohater z nałogiem bardziej odkrywczym niż uzależnienie od alkoholu
f) Unikam Pasm Szerni
g) Bonus za telekinezę i pseudonaukowy bełkot próbujący wyjaśniać działanie magii zamiast klasycznej magii pełnej ognistych kul i stwierdzenia 'a sobie jest magia, bo jest'.
h) Bonus za magów. W dużych ilościach
i) Bohater i jego sługusy wgniatają adwersarzy w ziemię/skały/niebyt bez większych trudności.
j) Im młodsi tym lepiej (może być tylko z wyglądu)
k) Nie trawię Tolkiena, więc wszystko podobne w stylu odpada na starcie
l) To samo z Dębskim
m) Wielkie NIE dla aniołów.
n) Wielkie TAK dla bohaterów którzy w DnD mieliby alignment: chaotic evil ; )

Im więcej punktów spełnionych tym lepiej; ale jeśli znacie coś co spełnia tak z trzy, cztery, to byłbym bardzo wdzięczny za podzielenie się tytułem.


Znane mi tytuły spełniające część założeń:
- Karina Pjankowa - Prawa i powinności (jest ratowanie całego świata, ale przewrotne ; - ) )
- Lynn Flewelling - Szczęście w Mroku
- Mercedes Lackey - Ostatni Mag Heroldów
- Ewa Białołęcka - Kroniki Drugiego Kręgu
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Patrick Rothfuss - Imię Wiatru? (e: trzeba tylko nie zrazić się początkiem. Dalsze tomy mogą nie spełniać warunków, ale tymczasem chyba ich nie ma).

e2: udało mi się przekleić autora który ma ortograficznie trudne nazwisko ;)

e3: Matryca spełniania warunków.

a) Nie ma b) Jest c) nie ratują d) w tym e) smok, demon g) pseudonaukowy bełkot (bardzo bardzo dobry) h) magów. W dużych ilościach i) nooo, jest różnie j) młodsi (przynajmniej w tomie 1) m) nie ma aniołów. n) eee, neutralny-naukowy
Ostatnio zmieniony pn, 26 paź 2009 13:00 przez Albiorix, łącznie zmieniany 1 raz.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Dzięki. Zamówienie w empiku już złożone ; ) Przychodzi komuś coś jeszcze na myśl?
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
maniak82
Sepulka
Posty: 88
Rejestracja: śr, 28 paź 2009 15:02

Post autor: maniak82 »

Cykl "Mroczna Wieża" Stephen Kinga spełnia:

a) Nie ma wampirów, a jeśli są, to plasują się gdzieś pomiędzy bohaterami pięćdziesiątego a setnego planu (Bardzo ciężko znaleźć ostatnio) - są, ale plasują się dość henhendalekoplanowo


b) Jest główny bohater, a nie bohaterka (bo ostatnio w polskiej fantastyce gdzie okiem nie sięgnąć - same kobiety. A ileż można ;P)
- Najgłówniejszym bohaterem jest samiec z najtwardszych samców.

c) Bohater et consortes nie ratują całego świata - a przynajmniej nie świadomie. No chyba, że to parodia. no niestety, świat ratują. Ale powoli i przy okazji robią wiele innych ciekawych rzeczy

d) Preferuję książki napisane w tym tysiącleciu - ale nie jest to wymóg. - spełnia

e) Miło by było, jakby pojawił się smok/demon/demoniczne opętanie/bohater z nałogiem bardziej odkrywczym niż uzależnienie od alkoholu jest

h) Bonus za magów. W dużych ilościach -

i) Bohater i jego sługusy wgniatają adwersarzy w ziemię/skały/niebyt bez większych trudności. niszczą swoich antagonistów profesjonalnie i z ziewem na ustach

j) Im młodsi tym lepiej (może być tylko z wyglądu)

k) Nie trawię Tolkiena, więc wszystko podobne w stylu odpada na starcie
l) To samo z Dębskim styl zgoła inny

m) Wielkie NIE dla aniołów. nie ma aniołów
Napisz mi "sKoNd KlIkAsH i TsHy WyŚleSh mEe SwOjOm FoTkEł" a powiem ci kim jesteś :)

ODPOWIEDZ