Poszukiwany, poszukiwana, czyli rzecz o książkach

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Ilt pisze:Nowa matryca poszukiwań. Obecnie szukam książek, gdzie głównym bohaterem jest nekromanta. Koniec wymagań.
Martha Wells "Śmierć nekromanty" plus tomy dalsze i jeden poprzedzający.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Do inspiracji w RPGach potrzebuję historii o wampirach między 19 a 21 wiekiem które są w miarę na poziomie. Ostatnio w Empiku widzę całe półki pełne serii o wampirach w literaturze młodzieżowej (ani Rice, ani Zmierzch) ale boję się że większość to badziew pisany na fali mody. Czy jest coś wartego przeczytania? (Nocarza znam).
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Post autor: Keiko »

Ksiązki nie polecę ale "wampirzy" klimat IMHO miały pierwsze serie CSI Las Vegas (przy założeniu, że Gil Grissom to ghul szeryfa :P retrospekcje często wyglądały tam jak auspex :D) Jeśli nic nie znajdziesz to na PW mogę podesłać adres opisanych przygód w świecie starego i nowego WOD-a. Ale ostrzegam, że z literaturą to one nie mają nic wspólnego.

Awatar użytkownika
TssC-23-N
Sepulka
Posty: 89
Rejestracja: śr, 20 sty 2010 21:31

Post autor: TssC-23-N »

Ilt pisze:Nowa matryca poszukiwań. Obecnie szukam książek, gdzie głównym bohaterem jest nekromanta. Koniec wymagań.
"Nekromeron" - Oleg Ugriumow, Wiktoria Ugriumowa (na wesoło)
"Nekrofikcje" - Paweł Ciećwierz (na poważnie i na krwisto)

Tę pierwszą sama mam zamiar dorwać w końcu, a drugą polecam Ci serdecznie i nieobiektywnie, jako jedną ze swoich ulubionych książek. ;-)
"(...)Nada ni nadie podra llevarse lo ke sabes.
Nada ni nadie podra llevarse lo ke puedes ver."

Awatar użytkownika
Soi
Psztymulec
Posty: 936
Rejestracja: ndz, 26 paź 2008 20:36
Płeć: Kobieta

Post autor: Soi »

Niekonieczenie literaturowo, ale jak najbardziej inspiracyjnie - "Hellsing". Wampiry zaiste nie "Zmierzchowe", a czy na względnym poziomie - trudno mi ocenić obiektywnie, bo uwielbiam głównego bohatera. ; )

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Może ktoś pamięta, bo ja za Wielkie Chiny nie mogę sobie przypomnieć, tytuł i autora opowiadania o kęsie gumy do żucia, który w pewnym momencie zaczął "żuć" chłopaka zmuszając go do poruszania szczękami? To był taki horrorek na wesoło.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
TssC-23-N
Sepulka
Posty: 89
Rejestracja: śr, 20 sty 2010 21:31

Post autor: TssC-23-N »

Kurczę, miałam to w szóstej klasie w podręczniku." Tato, ja jej nie żuję. To ona mnie żuje". Na "mogile" gumy zasadzono geranium. Szkoda, że nie pamiętam, niestety, danych. :// Nawet próbowałam tego poszukać, wpisując cytaty i potencjalne imiona chłopaka (Johnny? Jimmy?), ale porażka. :(
"(...)Nada ni nadie podra llevarse lo ke sabes.
Nada ni nadie podra llevarse lo ke puedes ver."

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Nekrofikcje są krwiste i poważne, ale jakieś takieś mało... nekromantyczne. Zbyt duże rozwinięcie technologiczne, jeśli wiesz o co mi chodzi. Niemniej, dziękuję ślicznie ;)

e: a po Nekromeronie świeżo właśnie jestem i stąd u mnie ta chęć na nekromantów. /e

Za wszystkie wymienione tytuły (sztuk trzy), dzięki wielkie ;) Ktoś jeszcze może coś zna?


e2: wampiry, ale dziwne wampiry - Nekroskop. Znaczy, wampiry jak najbardziej wampirze, ale seria jest taka trochę nie halo, gdy w piętnastym czy czternastym tomie pojawia się inwazja kosmitów. Ale tak do piątego tomu warto.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

ElGeneral pisze:Może ktoś pamięta, bo ja za Wielkie Chiny nie mogę sobie przypomnieć, tytuł i autora opowiadania o kęsie gumy do żucia, który w pewnym momencie zaczął "żuć" chłopaka zmuszając go do poruszania szczękami?
Generale, to jest Dziwna afera przy alei M.,, Johna Steinbecka. Było w pierwszym tomie Opowieści z dreszczykiem Iskier.

Edit: tu jest opowiadanie w lengłydżu.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Czytam po raz kolejny Władcę much - i coś mi się przypomniało. Jakiś (chyba) Anglik napisał powieść o bliźniaczo podobnej fabule. Różnice były takie, że chłopcy znaleźli się na bezludnej wyspie w wyniku katastrofy statku i zastali tam posągi jak na Wyspie Wielkanocnej. Samozwańczy przywódca zapędził wszystkich do ich obalania. O ile pamiętam, ich upadek (na zasadzie domina) wywołał trzęsienie ziemi. Dwaj lub trzej chłopcy (w tym alter ego Prosiaczka, o ksywce - o ile pamiętam - Bo-Bo) uciekli jakimś kutrem, czy może szalupą rozbitego statku.
Co to mogło być? Kojarzy ktoś?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

"Burza" Parowskiego - czy ktoś ją widział? Widziałem reklamy, recenzje, ale książki na półce sklepowej już nie.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Widzieli, leży u nas na parapecie. ;>
A na poważnie - księgarnia internetowa Solaris. Podobno też na Allegro występuje. W księgarniach zwykłych raczej nie uświadczysz, ze względu na specyfikę wydawnictwa (a właściwie nie tyle wydawnictwa, co instytucji, która to wydała).
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Dziękuję :).
A jakie wrażenia, Millenium? Bo tak w ciemno boję się kupować ;).

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Młodzik pisze:"Burza" Parowskiego - czy ktoś ją widział? Widziałem reklamy, recenzje, ale książki na półce sklepowej już nie.
Ja ją widziałem w księgarni na żywo. Chciałem kupić, ale czekałem na kasę. A potem już "Burzy" nie było, ostał się tylko Wallenrod ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Młodzik pisze:A jakie wrażenia, Millenium? Bo tak w ciemno boję się kupować ;).
Żadne, bo jeszcze nie czytałam. :)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

ODPOWIEDZ