O co biega z tymi szufladkami?

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Kontynuujcie, nie mogę sie doczekać podsumowania, o ile do takiego dojdzie :D
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Albiorix pisze: Na które pytanie brakuje Ci odpowiedzi? O jaką teorię Ci chodzi?
Hm, jakby Ci tu? Moim zdaniem wystarczy się cofnąć o kilka postów

Może chodzi o to?
Ika pisze:Super. To jeszcze mnie uświadom o co chodzi z tymi informacjami, co to są konkretne acz orientacyjne i faktami, co to mogą być nieprawdą, mimo że są faktami.

tak bardziej w kontekście Twoich wcześniejszych postów, a nie teorii, głoszącej, że wszystko jest względne. ;)

a może o to
Ika pisze:Albiorixie, przyznam, że mam niejaki problem ze zrozumieniem tego, co piszesz:
Jedynymi konkretnymi informacjami które możemy tu zobaczyć są orientacyjne dane sprzedaży (raczej rząd wielkości sprzedaży).
- wyboldowanie moje.
To one są konkretne? Czy może jednak orientacyjne te informacje?
I skąd wiadomo, że są konkretne? Albo przynajmniej orientacyjne?
Tak tylko podpowiadam, przechodziłam, a co.
bio pisze:No fajnie, a gdzie można zdobyć dane mówiące o sprzedaży tytułów, nakładów itp. Skoro prasa jest monitorowana, to rynek książki nie ? Co to kurczę za tajemnica ?
Mają dystrybutorzy i wydawcy :)
Nie wiem bio, tego typu informacje są podawane okazjonalnie, na przykład, prasie, albo na stronach, choć raczej w zaokrągleniu i to na ogół dotyczy autorów z dużą sprzedażą.
Dlaczego się nie ujawnia dokładnie, tak jak w przypadku prasy? Tu sobie pogdybam (bo tym się nie interesowałam), ale w przypadku książek te dane dotyczą konkretnych osób (ich dochodów, ale nie tylko bo i wizerunku), a nie pism, czyli tworów bezosobowych i to są informacje, których się nie ujawnia. Podejrzewam, ze zgodnie z prawem :)

Edit.
Hundziu, nie licz na to, co tu podsumowywać. Takie dyskusje toczą się co jakiś czas na wszystkich forach i listach dyskusyjnych i nic z nich nie wynika :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Hundziu, nie licz na to, co tu podsumowywać. Takie dyskusje toczą się co jakiś czas na wszystkich forach i listach dyskusyjnych i nic z nich nie wynika :)
nie ukrywam, liczę się z tym, jednak powyższa dyskusja (?) wciągnęła mnie jak bagno na zakaukaziu.Poza tym uwielbiam czytać posty Albiorixa.

dobrze, że już nauczyłam się, kiedy lepiej pomilczeć. Niektórzy wciąż się uczą. I patrzenie na to jest własnie tak fascynujące.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

bio pisze:Ja pierdziu. Wszyscy na środkach.
Poległam...
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Dlaczego się nie ujawnia dokładnie, tak jak w przypadku prasy?
Wcinam się na sekundkę w dysputę.
W przypadku prasy jednym z ważnym celów ujawnia nakładów jest zachęcenie reklamodawców do umieszczenia w nich reklam. Co więcej, najczęściej te nakłady są sztucznie pompowane, by zachęcić reklamodawców jeszcze bardziej.

Pozdrawiam
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

ODPOWIEDZ