Zajdel 2008 (albo 2009)

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Re: Zajdel 2008 (albo 2009)

Post autor: kiwaczek »

Cintryjko - też zauważyłem, że w swojej opinii o twórczości Wegnera jestem raczej osamotniony. Przeważają zdecydowanie komentarze hurraoptymistyczne.

Admiralnie to uważam, że jednak w krótkiej formie ma lepsze wyniki.

A co do patosu - w odpowiedniej dawce jest jak najbardziej znośny, zwłaszcza dla takich podstarzałych nastolatków jak ja. No trepem jestem i takie rzeczy jak łopoczący sztandar, braterstwo broni i takie tam różne do mnie łatwo trafiają. Więc opowiadanie o tym, jak to wszyscy jesteśmy Mekheńczykami zagrało na mojej trepowskiej duszy jak na mandolinie! :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Zajdel 2008 (albo 2009)

Post autor: jaynova »

kiwaczek pisze:A co do patosu - w odpowiedniej dawce jest jak najbardziej znośny, zwłaszcza dla takich podstarzałych nastolatków jak ja[...] takie rzeczy jak łopoczący sztandar, braterstwo broni i takie tam różne do mnie łatwo trafiają.
O to to. Sam płaczę na takich filmach jak Armageddon, Pearl Harbor czy Twierdza. :)
kiwaczek pisze:Admiralnie to uważam, że jednak w krótkiej formie ma lepsze wyniki.
Jak już pisałem, zgadzam się w zupełności. Ewentualnie każde z dużych czterech opowiadań wykorzystać jako starter do powieści - celem nie robienia mixów, które bywają mniej udane.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Zajdel 2008 (albo 2009)

Post autor: Młodzik »

Anneke pisze:Przepraszam, że się wcinam w zajdlowy temat (zaraz sobie pójdę), ale czy Ty jesteś tym samym Młodzikiem, z którym rozmawiałam po gali zajdlowej?
Tak, to ja jestem tym Młodzikiem :).

Anneke
Sepulka
Posty: 23
Rejestracja: czw, 30 cze 2005 19:40

Re: Zajdel 2008 (albo 2009)

Post autor: Anneke »

Ha! To nawet Cię dobrze skojarzyłam. :-)

(sorry za offtop, jużmnietuniema)

Awatar użytkownika
Narsil
Pćma
Posty: 286
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 23:01

Re: Zajdel 2008 (albo 2009)

Post autor: Narsil »

Młodzik pisze:na dodatek hektolitry (...) patosu.
A mnie właśnie to chwyciło za serce. Zwłaszcza w dobie tysięcy "wannabe Sapkowskich", z których każdy chce być tym najbardziej cynicznym, sarkastycznym i wyłamującym się ze schematów. ;]
"Malarstwo kończy się wtedy, kiedy można zawiesić obraz do góry nogami bez szkody dla odbiorcy."

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Zajdel 2008 (albo 2009)

Post autor: Marchew »

Narsil pisze:Zwłaszcza w dobie tysięcy "wannabe Sapkowskich", z których każdy chce być tym najbardziej cynicznym, sarkastycznym i wyłamującym się ze schematów. ;]
Od pewnego czasu, z braku tegoż, nie czytam naszych najnowszych. Serio właśnie to mnie omija?
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Zajdel 2008 (albo 2009)

Post autor: jaynova »

Narsil pisze:Zwłaszcza w dobie tysięcy "wannabe Sapkowskich", z których każdy chce być tym najbardziej cynicznym, sarkastycznym i wyłamującym się ze schematów. ;]
Może jakieś przykłady?
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Zajdel 2008 (albo 2009)

Post autor: Małgorzata »

Marchew pisze:
Narsil pisze:Zwłaszcza w dobie tysięcy "wannabe Sapkowskich", z których każdy chce być tym najbardziej cynicznym, sarkastycznym i wyłamującym się ze schematów. ;]
Od pewnego czasu, z braku tegoż, nie czytam naszych najnowszych. Serio właśnie to mnie omija?
No, nie. Hektolitry patosu też są, nie bój nic. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Zajdel 2008 (albo 2009)

Post autor: Młodzik »

Ja naszych natomiast całkiem sporo czytam, ale na tych cyników nie trafiłem. Może dlatego, że raczej odwykłem od typowego fantasy.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Zajdel 2008 (albo 2009)

Post autor: Małgorzata »

W typowym fantasy cynizmu nie uświadczysz - hektolitry patosu będą. Bo TO JEST TYPOWE. AS dlatego właśnie tak jest ceniony, że umie ironizować, do tego cynizm jest i sarkazm też - to jest nietypowe. NADAL. :P
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ