Polecanki

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Wg mnie kupiłeś bardzo dobrą książkę, która niestety nie sprzedawała się za dobrze i dlatego raczej drugiego tomu "Gears of the city" w Polsce nie uświadczymy.

/edit: aha, tylko okładka "Gromowładnego" nie ma nic wspólnego z treścią :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Hunter
Mamun
Posty: 143
Rejestracja: wt, 12 kwie 2011 17:21

Post autor: Hunter »

Jest drugi tom? Nie wiedziałem :) Nosiwodo, powiedz mi proszę, czy pierwszy tom można potraktować jako zamkniętą całość, czy też raczej będę musiał męczyć się z j.angielskim :)

Miałem niebywałe szczęście dostać ją za 15 zł, dzięki tobie i recenzji, którą mi podrzuciłeś mam pewność, że dobrze wydałem pieniądze.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Możesz poprzestać na pierwszym tomie. Drugi dzieje się sporo później i w innych dzielnicach, chociaż Arjun jest nadal głównym bohaterem, a i Gromowładni się w jednej sekwencji pojawiają.
Drugi najlepiej kupić na kindle'a, bo chyba nie ma paperbacka.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

"Na nieznanych wodach" Tima Powersa polecam.

Taka o wiele lepsza, fantastyczna "Wyspa skarbów". Szczególnie ujęło mnie podejście do voodoo i walk magicznych, ale sama fabuła też bardzo przyjemna. Szkoda, że wakacje skończone, bo to wymarzona powieść wakacyjna, chociaż na wieczór jesienny też styknie.

Jeżeli ktoś lubił serię Monkey Island (zresztą garściami czerpiącą z Powersa i podobno nim inspirowaną) to pozycja obowiązkowa.

andrzej69
Sepulka
Posty: 1
Rejestracja: wt, 10 kwie 2012 21:37
Płeć: Mężczyzna

Re:

Post autor: andrzej69 »

Marchew pisze:"Na nieznanych wodach" Tima Powersa polecam.
Przyłączam się, warto przeczytać.
konkursy internetowe

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki

Post autor: Marchew »

Chciałbym wszystkim naprawdę kochającym książki i fantastykę polecić "Among Others" Jo Walton, nominowaną w tym roku do Nebuli. Jest to książka skierowana ewidentnie do ludzi, którzy z literatury fantastycznej uczynili jednego ze swoich najlepszych przyjaciół. Reszta po prostu się znudzi.

Pod pozornie sztampową kolejną historią kolejnej młodej dziewczyny, jak zwykle wyobcowanej, autorka znakomicie uchwyciła to, co wielu z nas (Was) pewnie uzna za bardzo osobiste. Jak to jest wychowywać się "pomiędzy innymi", którzy fantastyki nie rozumieją. Niszowa książka dla pasjonatów.

Polecam.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki

Post autor: Marchew »

Polecam wszystkimi kończynami:

Honor Złodzieja Douglasa Hullicka - pod tym niezbyt wyszukanym tytułem kryje się kawał znakomitej, przygodowej, gangsterskiej fantasy. Mocno w klimacie "Kłamstw Locke'a Lamory", ale powiedziałbym, że bardziej mrocznie. To tak, jakby porównywać "Ocean's Eleven" z "Ojcem Chrzestnym" albo "Człowiekiem z blizną". Praktycznie od pierwszej do ostatniej strony byłem zachwycony. Mam wrażenie, że to jest taki "cichy tytuł", niezbyt popularny, ale jak już ktoś na niego trafi, to poleca znajomym i czeka na drugi tom. Ja się jaram i czekam.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1754
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki

Post autor: jaynova »

Patrick Rothfuss, Imię wiatru i Strach mędrca. Przeczytałem jeszcze raz i rozumiem dlaczego Sapkowski włączył autora do swojego nowego kanonu. Chyba kiedyś na forum wspominałem już o tej książce, ale nie zaszkodzi powtórzyć. Czyta się jak dobrą klasyczną fantasy, taką trochę łotrzykowską, ale widać też współczesne elementy np. bohater uprawia całkiem sporo seksu :)))
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Maćko
Sepulka
Posty: 72
Rejestracja: wt, 26 mar 2013 10:28
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki

Post autor: Maćko »

Mam prośbę do obeznanych w temacie steampunk. Co byście polecili na początek?

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1754
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki

Post autor: jaynova »

Mark Hodder i jego cykl Burton i Swinburne.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Polecanki

Post autor: Małgorzata »

Stephenson - "Diamentowy wiek". Normalnie, klasyka.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1754
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki

Post autor: jaynova »

Obejrzyj Ligę Niezwykłych Dżentelmenów i Bardzo Dziki Zachód :)
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Polecanki

Post autor: Małgorzata »

A "Ligę..." najlepiej przeczytaj. Ten komiks jest bossssski... ;)))
No, Sean Connery też jest boski w filmie, więc najlepiej przeczytać i obejrzeć. Ale najpierw przeczytać. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Polecanki

Post autor: Ilt »

Tak przy okazji, to co to właściwie są "Wieki Światła" Iana MacLeoda? Steampunk? New Weird? Miks obu?
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Maćko
Sepulka
Posty: 72
Rejestracja: wt, 26 mar 2013 10:28
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki

Post autor: Maćko »

Ligę Niezwykłych Dżentelmenów znam i z wersji komiksowej i z filmowej :-) Hoddera obczaję na pewno, wyguglowałem go i musze przyznać, że mnie zaintrygował. Dzięki wielkie ;-)

ODPOWIEDZ