Polecanki

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Polecanki

Post autor: neularger »

Juhani pisze:Zua interpunkcja, oj! popraw się, popraw, interpunkcjo!

No pewnie, Petecki pisał sporo nawet dla małolatów, więc może gwoli przypomnienia, co warto przeczytać inkryminowanego Autora, nie dla małolatów? IMHO, na pewno "Strefy zerowe", "Messier 13", "Ludzie z gwiazdy Ferriego", "Tylko cisza", "Kogga z czarnego słońca", "Rubin przerywa milczenie". Za inne też go kochamy, ale już nie aż tak:)
To Wy go, Ju, tak kochacie. My, jeżeli chodzi o Peteckiego, wolimy te powieści dla małolatów, kiedy zetknęliśmy się z Peteckim byliśmy małolatem i byliśmy TARGETEM. :)
Te inne nas nudziły. A potem mieliśmy inne lektury. :D

edit. KNS
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Re: Polecanki

Post autor: kiwaczek »

"X-1 uwolnij gwiazdy!"
To się czytało z wypiekami na gębie :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3142
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Polecanki

Post autor: Q »

Trylogia Wojny alchemiczne Iana Tregillisa. Jak normalnie nie gustuję w podobnych retro-wynalazkach (a i martinowe rekomendacje czegoś na mnie nie działają), tak ten steampunk, a raczej alchemiczny clockpunk (budzący baaardzo, baaaradzo odległe skojarzenia z nWoDowym Prometheanem i dukajowym "Gotykiem"), czytałem z przyjemnością.

ps. Wracając do Peteckiego i "Koggi...":
Małgorzata pisze: pt, 09 sie 2013 17:51No, przyznaję, jak na Peteckiego wydawało się wyjątkowo nudne. :P
Margo, nie bluźń daremnie, przecież on tam nasz etap rozwoju cywilizacji przewidział...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ