Polecanki

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Wszystkie książki jakie są w empiku ;).
To którą z tych polecasz najbardziej. O ile sie zorientowałem to w empiku są wszystkie jego powieści:).

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Wszystkie boże dzieci tańczą i Ślepa wierzba i śpiąca kobieta. Zbiory opowiadań Murakamiego. Najlepiej zacznij od nich. :P
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Pinki
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: wt, 30 mar 2010 19:22

Post autor: Pinki »

"Koniec świata..." i "Kafka nad morzem" są chyba najlepsze pod względem fabularnym, ale czytałam je po angielsku i nie wiem jak sprawa z polskim tłumaczeniem (gdzieś na jakimś forum ktoś kiedyś na nie narzekał). "Przygoda z owcą" i jej kontynuacja "Tańcz, tańcz, tańcz" też są niezłe, nie genialne, ale dobre. Więc chyba coś z tych czterech na początek :-)

To znaczy, że to jest taka promocja, że bierzesz dowolne 3 książki jakie chcesz? Myślałam że chodzi o to, co było swego czasu w empikach - książki poszczególnych autorów w trzypakach.
"To see them fumbling with our rich and delicate language is to experience all the horror of seeing a Sèvres vase in the hands of chimpanzee" - Evelyn Waugh

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Tak, trzy dowolne książki. Sęk w tym, że za darmo jest ta najtańsza, ale to było do przewidzenia XD.
No nic, przejdę się i zobaczę. Chyba kupię "Kafkę nad morzem", to pierwsza książka, która rzuciła mi sie w oczy :). O może "Trylogię Kosmiczną" Lewisa znajdę^^.

Awatar użytkownika
Pinki
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: wt, 30 mar 2010 19:22

Post autor: Pinki »

Po przeczytaniu daj znać jak się podobało ;)
"To see them fumbling with our rich and delicate language is to experience all the horror of seeing a Sèvres vase in the hands of chimpanzee" - Evelyn Waugh

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Zejdzie z tym. Jak policzę to mam do przeczytania z 10 książek, w tym z 5 zaczętych XD. Ale dam znać :).

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Przyleciala z ojczyzny antologia "Arcydziela"pod redakcja O.S. Carda (Wiem, troche spozniony jestem). Tytul mowi wszystko, podtytul nieco przesadza ("najlepsze opowiadania s-f stulecia") ale i tak jest dobrze. Zbiorku jeszcze nie czytalem ale 80 % utworow juz znam i polecam ;). Jak ktos ma braki w opkach warto kupic, w jednej ksiazce znalazlo sie sporo klasycznych i waznych tekstow.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Na XVII Festiwalu w Nidzicy dostałem od autora (Waldemara Płudowskiego) książkę "Mistrzyni Burz". Książka ukaże się w księgarniach 30 czerwca.
Przeczytałem. To literacki debiut (autor w Nidzicy nie bez zdziwienia dowiedział się, że istnieje coś takiego jak Fandom).
Dobrze napisana, ciekawa heroic fantasy
Polecam.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Dzięki Generale, ja też dostałam tę książkę i ustawiłam w kolejce do lektury. Teraz pewnie przeskoczy kilka oczek :)
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Chciałbym sie dowiedzieć jak spisuje się "Kopułka" Kinga. Głównie chodzi mi o reakcje bohaterów na tak niezwykłe zjawisko, czy są dobrze oddane.
Byłoby to jedno z moich pierwszych zetknięć z Kingiem, ale zaczynam zezować w stronę "Bastionu" i dalszych części "Mrocznej Wieży".

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Jak pierwsze, to może jednak zacznij od klasyków? Miasteczko Salem, Lśnienie, To, Smętarz dla zwierzaków? Bo King może i z wiekiem zyskiwał na warsztacie, ale jednak wcześniejsze jego powieści były znacznie lepsze, niż te ostatnie, IMO.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

"Bastion" to też klasyka, kingowska przynajmniej. Przy okazji napiszę, że lubię mini-serial nakręcony na podstawie "Bastionu" - a to chyba dość odosobniona opinia.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Riv
ZasłuRZony KoMendator
Posty: 1095
Rejestracja: śr, 12 kwie 2006 15:09
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Riv »

Nie tak całkiem :)
Choć przyznam, że końcówka popsowała wrażenie (podobnie zresztą, jak książkowa - jakoś Kingowe kończenie hostoryjek mnie nie przekonuje...).

- Od dawna czekasz?
- OD ZAWSZE.

Mateusz Szary Skoczylas

Post autor: Mateusz Szary Skoczylas »

Kinga polecam "Blaze" naprawdę dobrze napisane.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

o_O "Blaze" jest powieścią, którą sam King schował do szuflady na lat fafnaście i wyciągnął raczej w ramach kuriozów, tudzież "a idź w cholerę między ludzi". Podawanie z wszystkich powieści Kinga akurat "Blaze" jako dobrego przykładu jest... dziwne.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ