Książki, do których wracamy...

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

No! Mnie samemu gdzieś ta książka przepadła. kurdebelelelebums! A kupić teraz ciężko...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

A ja mam. I nikomu nie oddam! Hihihihi... Raz pożyczyłam kuzynowi "Kuźnię dusz", on pożyczył koledze, kolega koledze... i tak oto książki nie mam już 6 lat.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Nie nie, z Dragonlasów najlepsze były legendy o smokach, smoki jesiennego zmierzchu, zimowej nocy, wiosenego świtu, letniego płomienia, i legenda, o tak, legenda o Humie!
O kurde, jak ja to uwielbiałam czytać, a potem grając w erpegi!
Ech. Ten piękny Raistlin z twarzą Keanu Reevesa...
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

Miała włosy zafarbowane na rudo i skórzaną kurtkę. Siedziała w tym samym rzędzie na auli, a ja, student pierwszego roku, od kilku dni zastanawiałem się, jak do niej zagadać. I wtedy zauważyłem, że w ręku trzyma książkę z serii Dragonlance. Bez zastanowienia spytałem, czy to prawda, że ten cykl jest wyjątkowo kiepski, jak wieść niesie. Kiepski strzał, bo bardzo się jej podobał. Ale punkt zaczepienia się znalazł, potem już jakoś poszło. <błogi uśmiech>
To było 18 lat temu. I takie mam wspomnienia o tym cyklu. Baaardzo miłe. <koniec błogiego uśmiechu>

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

hundzia pisze:Nie nie, z Dragonlasów najlepsze były legendy o smokach, smoki jesiennego zmierzchu, zimowej nocy, wiosenego świtu, letniego płomienia, i legenda, o tak, legenda o Humie!
O kurde, jak ja to uwielbiałam czytać, a potem grając w erpegi!
Ech. Ten piękny Raistlin z twarzą Keanu Reevesa...
Moim ulubieńcem z kolei jest Lord Soth :> Zaraz po nim Tas. A może jednego i drugiego lubię tak samo?

Mnie najbardziej podobały się "Legendy", zwłaszcza trzeci tom. Z Kronik najlepsze były "Smoki letniego płomienia".

A widziałaś może animację pełnometrażową, na podstawie "Smoków jesiennego zmierzchu"? Niestety, skopali...

Skoro już przy Dragosach jesteśmy. propozycje aktorów, gdyby miał powstać normalny film o Krynnie.

/link

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Ha, już nie pomnę ile tego było, ale miałam kumpla maniaka, całą ścianę miał zawaloną książkami z Dragonlanców, karciankami, podręcznikami mistrza gry, bestiariuszami, jeej tam chyba było z dwadzieścia rodzajów smoków! Do dziś wierzę, że wtedy przeczytałam wszystkie książeczki jakie tam miał :P

A ten wizerunek Raistlina przed oczami mam do dziś.
Xiri, ekranizacja była tak kiepska, że aż żałuję, że obejrzałam.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Nie widzę obrazka, tylko małe logo strony na czarnym tle :/

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Otwiera mi się w całości :/
Tu masz linka bezpośrednio: http://members.tripod.com/david_startop/raistlin.jpg
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »


Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Dziękuję cudowny, ulubiony Ilcie! Nie wiem, czemu się tak robiło, wychodzi na to, że komputery są zwyczajnie guuupie.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Bohaterowie Dragonlance to przynajmniej ludzie. Mają swoje ułomności, momenty wielkości i słabości.
Bohaterowie Tolkiena, jakby nie patrzeć, to postaci papierowe. Nie mówię o zupełnie przyziemnych czynnościach takich jak... No, wiecie.
Ale nie można sobie wyobrazić Aragorna choćby kichającego. On nic, tylko bohaterzy, Gdyby na przykład odszedł na stronę i kucnął pomiędzy paprociami, mogliby go zaatakować orkowie. Więc chyba nie chodził ;-).
A Raistlin drogo zapłacił za swoją magię.
Aragorn nie miał wyboru - circa ebałt przepowiedziano jego los i musiał - jak automat - wypełniać przeznaczenie.
Raistlin mógł zostać bogiem - ale odrzucił boskość, prawda?

http://www.youtube.com/watch?v=oywjqkBVLg4
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Ale przecież "Władca Pierścieni" to nie jest realistyczne, czy naturalistyczne fantasy, to po prostu legenda.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Wiem, Młodziku. I czytałem ją baaardzo dawno temu - chyba gdzieś tak w roku 1961m czy 1962. I byłem zachwycony.
Ale mi przeszło :-(...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

ODPOWIEDZ