Odcinanie kuponów i odgrzewanie kotletów

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

mr.maras pisze:Wystarczy poszerzyć perspektywę, a wtedy znane wydarzenia stają w zupełnie nowym świetle i robi się ciekawie.
ElGenerale - Marchew czytał już jakieś konkretne zapowiedzi wydawcy i AS-a, może tym razem nie skończy się na obietnicach?
To nie miałeś przyjemności czekać na Taniec ze Smokami, którego data wydania była oficjalnie podana AFAIR trzykrotnie w przeciągu sześciu lat - i to z możliwością złożenia zamówienia, dokonania przedpłaty i fokle. :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Niekoniecznie. AS mógłby napisać kilka(naście) opowiadań o rozmaitych przygodach drugoplanowych bohaterów (Jaskra, Yarpena Zigrina, Dijkstry) i innych. Na pewno zostałyby dobrze przyjęte.
Albo...
Na Zachodzie są popularne cykle Dragonlance, Forgotten Realms i mniej znany, ale też dobry cykl Thieves World - pisane przez wielu autorów.
Nie wiem, jak Wy, ale ja chętnie bym przeczytał np. opowiadanie Grzędowicza dziejące się w świecie Wiedźmina, albo opowiadanie Sapkowskiego z akcją toczącą się w Grombelardzie Kresa. I chyba nie tylko ja. Do tego trzeba by jednak było, żeby nasze pisarskie orły się polubiły i dogadały - a prędzej piekło zamarznie, niż do tego dojdzie.

P. S. Pisałem z myślą o poście Alfiego - ale już mi się wcięto...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Ilt pisze:
mr.maras pisze:Wystarczy poszerzyć perspektywę, a wtedy znane wydarzenia stają w zupełnie nowym świetle i robi się ciekawie.
ElGenerale - Marchew czytał już jakieś konkretne zapowiedzi wydawcy i AS-a, może tym razem nie skończy się na obietnicach?
To nie miałeś przyjemności czekać na Taniec ze Smokami, którego data wydania była oficjalnie podana AFAIR trzykrotnie w przeciągu sześciu lat - i to z możliwością złożenia zamówienia, dokonania przedpłaty i fokle. :)
Ja byłem w pierwszej trójce oczekujących na Wschodnią Europę, Azję i Szkocję. Od pierwszego wydania "Gry o tron" wciągałem kolejne tomy zakupione o świcie w jeden dzionek, powodując wydłużenie oczekiwania na tom kolejny. Po "Uczcie dla wron" napisałem nawet list do autora, w którym przeklinałem całą jego rodzinę, sąsiadów i kolegów z podstawówki.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Widać powściągliwość to cnota. Jak dobrze, że jestem powściągliwy ;).

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

mr.maras pisze:
Ilt pisze:
mr.maras pisze:Wystarczy poszerzyć perspektywę, a wtedy znane wydarzenia stają w zupełnie nowym świetle i robi się ciekawie.
ElGenerale - Marchew czytał już jakieś konkretne zapowiedzi wydawcy i AS-a, może tym razem nie skończy się na obietnicach?
To nie miałeś przyjemności czekać na Taniec ze Smokami, którego data wydania była oficjalnie podana AFAIR trzykrotnie w przeciągu sześciu lat - i to z możliwością złożenia zamówienia, dokonania przedpłaty i fokle. :)
Ja byłem w pierwszej trójce oczekujących na Wschodnią Europę, Azję i Szkocję. Od pierwszego wydania "Gry o tron" wciągałem kolejne tomy zakupione o świcie w jeden dzionek, powodując wydłużenie oczekiwania na tom kolejny. Po "Uczcie dla wron" napisałem nawet list do autora, w którym przeklinałem całą jego rodzinę, sąsiadów i kolegów z podstawówki.
Między jedną a drugą zmianą koncepcji w trakcie pisania wcięło mi 'chyba' po 'to' a przed 'nie', za niedopatrzenie przepraszam. To miało być przypuszczenie, a nie twierdzenie.
W każdym razie - dzięki, jeśli naprawdę napisałeś, bo być może tym listem przyczyniłeś się do wcześniejszego wydania Tańca..., za co jestem oczywiście niezmiernie wdzięczny w stopniu wprost proporcjonalnym do stopnia twojego wkładu w przyspieszenie wydania. :-)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

ElGeneral pisze:, ale też dobry cykl Thieves World - pisane przez wielu autorów.
Nie wiem, jak Wy, ale ja chętnie bym przeczytał np. opowiadanie Grzędowicza dziejące się w świecie Wiedźmina, albo opowiadanie Sapkowskiego z akcją toczącą się w Grombelardzie Kresa. I chyba nie tylko ja. Do tego trzeba by jednak było, żeby nasze pisarskie orły się polubiły i dogadały - a prędzej piekło zamarznie, niż do tego dojdzie.
To fajny pomysł na antologię. Każdy bierze czyjś świat i tworzy. Ja bym wciągnął od ręki :>

Żeby nie było, ja nic nie mam do cykli ani nawet do shared worlds, chociaż zwykle to powoduje, że generują literaturę wątpliwej jakości. Lubię sobie pulpę poczytać. Ale od czołówki oczekiwałbym, że będą przekraczać, a nie równać.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Marchew pisze:
ElGeneral pisze:, ale też dobry cykl Thieves World - pisane przez wielu autorów.
Nie wiem, jak Wy, ale ja chętnie bym przeczytał np. opowiadanie Grzędowicza dziejące się w świecie Wiedźmina, albo opowiadanie Sapkowskiego z akcją toczącą się w Grombelardzie Kresa. I chyba nie tylko ja. Do tego trzeba by jednak było, żeby nasze pisarskie orły się polubiły i dogadały - a prędzej piekło zamarznie, niż do tego dojdzie.
To fajny pomysł na antologię. Każdy bierze czyjś świat i tworzy. Ja bym wciągnął od ręki :>

Żeby nie było, ja nic nie mam do cykli ani nawet do shared worlds, chociaż zwykle to powoduje, że generują literaturę wątpliwej jakości. Lubię sobie pulpę poczytać. Ale od czołówki oczekiwałbym, że będą przekraczać, a nie równać.
To przypomina mi antologię "Kanon barbarzyńców" pod redakcją NURS-a. Pierwszy tom z opowiadaniami wyłonionymi w konkursie furory nie zrobił (chodzi sporo przeceniony na allegro) ale się ukazał i zawierał kilka bardzo ciekawych tekstów. W zamierzeniu tom drugi miał zawierać opowiadania "ku chwale Conana" napisane przez znane i uznane nazwiska. Jak na razie ani widu, ani słychu.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Matt
Sepulka
Posty: 68
Rejestracja: czw, 16 sie 2007 15:33

Post autor: Matt »

Dijkstra, Boreas Mun i Isengrim - i mamy kompanię nie gorszą od wiedźmińskiej. Swoją drogą po cichu liczę, że właśnie ten wątek pociągnie AS.

p.s. witam wszystkich ponownie po dłuuugiej nieobecności.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1713
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Post autor: jaynova »

Cykl może być o wiedźminie, a kto powiedział, że o Geralcie? Wojnę przeżyli Eskel, Vesemir, prawdopodobnie Lambert, może jeszcze są jacyś inni?
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Nie kombinujmy jak łysy pod górkę, o czym może pisać Sapkowski. Miejmy nadzieję, że wystarczy mu weny...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1713
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Post autor: jaynova »

ElGeneral pisze:Nie kombinujmy jak łysy pod górkę, o czym może pisać Sapkowski. Miejmy nadzieję, że wystarczy mu weny...
Warto właśnie o tym porozmawiać, bo potem człowiek znowu się rozczaruje, jak w przypadku książki "Żmija", którą Sapkowski pisał ponad dwa lata, a książka jest krótka i kiepska jak na niego. W ogóle ostatnie jego książki mają tendencję spadkową, bo poza pierwszą kolejne części Narrenturmu są IMO coraz gorsze.

Nie napalajmy się się zbytnio, ale lepiej być przygotowanym na najgorsze.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

ODPOWIEDZ