Ostatnio czytaliśmy ver. 2

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: ElGeneral »

Nie chodzi o jazdę bez majtek, czy z majtkami.
Tłumaczyłem Andrzejowi, że wszelkiego rodzaju armie rekrutowano z mężczyzn z dość prostej przyczyny.
Panowie, nie czytajcie dalszego tekstu.
Jakby nie patrzeć, kobiety są CENNIEJSZE od mężczyzn.
Gdyby jakaś zaraza wytłukła wszystkich samców i zostałoby ich na przykład dwu, to wzięliby się raźnio do roboty i po kilkudziesięciu (kilkuset, nie chce mi się teraz liczyć) latach, populacja ludzkości by się odtworzyła.
Jakby jakaś zaraza wytłukła wszystkie kobiety (NIE, TO TYLKO KRETYŃSKIE PRZYPUSZCZENIE!) to ludzkość miałaby przerąbane jak mały drwal na wielkiej Syberii...
I dlatego nasi dziadowie nie powoływali do armii kobiet.
Samce są expendable...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Xiri »

ElGeneral pisze: Gdyby jakaś zaraza wytłukła wszystkich samców i zostałoby ich na przykład dwu, to wzięliby się raźnio do roboty i po kilkudziesięciu (kilkuset, nie chce mi się teraz liczyć) latach, populacja ludzkości by się odtworzyła.
Owieczka Dolly miała 3 matki i żadnego tatusia ;)
A takie rozmnażanie, że dwóch samców i samice nie wchodzi w grę. Gdyż kolejne pokolenie, to mogłoby być już kazirodztwo i błędy genetyczne.
Co do kobiet masz rację. Jedna kobieta = 1 jajo na miesiąc (czasem więcej). Jeden pan = miliardy plemników na miesiąc.

/
Ilt pisze:Hm? Nie pamiętam motywu jazdy konnej bez majtek. To nie był spacer obok kucyków?
To była np. karczma w Arkach, pierwsza, która się tam pojawiła, oraz pierwsze spotkanie żołnierzy Troy (był tam Sirius) z dziewczynami z Arkach.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: nimfa bagienna »

Ilt pisze:Hm? Nie pamiętam motywu jazdy konnej bez majtek. To nie był spacer obok kucyków?
Nie był, o zgrozo. Oko moje dostrzegło w trylogii achajskiej wojowniczki w skórzanych mini, które jeździły konno cały dzień bez siodła. Autor podkreślił, że bez majtek.
Próbowałam sobie wyobrazić damskie międzynóże po całym dniu ocierania się o spoconego konia, ale tu wyobraźnia mnie zawiodła. I całe szczęście:>
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Alfi »

Generale, Mieszko I, panujący nad milionową populacją, miał drużynę liczącą 3000 wojów. Gdyby zechciał mieć armię amazonek w tejże liczbie, na reprodukcję populacji nie miałoby to aż tak wielkiego wpływu.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Ilt »

Dzięki za przypomnienie. Są takie momenty w życiu, że fragilis tej mojej memorii jest mile widziany. :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: neularger »

Xiri pisze: A takie rozmnażanie, że dwóch samców i samice nie wchodzi w grę. Gdyż kolejne pokolenie, to mogłoby być już kazirodztwo i błędy genetyczne.
To nieprawda. Należałoby tylko pilnować, kto pochodzi od którego tatusia przez kilka pierwszych pokoleń. Pula genetyczna pochodząca od kobiet zapewniłaby odpowiednią zmienność. ;P

e. cytowanie
Ostatnio zmieniony ndz, 20 maja 2012 19:32 przez neularger, łącznie zmieniany 1 raz.
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: ElGeneral »

Xiri, ja bym się tak za bardzo tym kazirodztwem nie przejmował. Nie jestem genetykiem, ale wydaje mi się, że to przesadna obawa.
Neulargerze - touche!
Alfi, masz rację. Tylko... zechciej mi powiedzieć, dlaczego nawet legendarne Amazonki brały mężczyzn w niewolę?
<mode "zdrowy rozsądek" off> Chciałbyś zostać takim niewolnikiem? <mode "zdrowy rozsądek on">...
Ostatnio zmieniony ndz, 20 maja 2012 19:24 przez ElGeneral, łącznie zmieniany 1 raz.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Xiri »

neularger pisze:Należałoby tylko pilnować, kto pochodzi od którego tatusia
Ot, to to :]

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: neularger »

Przemyślałem sprawę jeszcze raz. Problemem byłby chromosom "Y". Byłyby tylko dwa na populację, a to na pewno niedobrze... :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Alfi »

Badania mitochondrialnego DNA ponoć dowiodły, że wszyscy pochodzimy od jakiejś niewiasty żyjącej w jaskini o nieustalonym adresie jakieś 150-200 tys. lat temu. Są też genetycy twierdzący, że 70-80 tys. lat temu żył nasz wspólny męski przodek.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: ElGeneral »

No, no...
Ciekawy offtop wywołała twórczość A. Z.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: neularger »

Prawda. DNA z mitochondriów dziedziczymy po matce. Z tego co wiem, to to DNA niewiele się zmienia. Co do wspólnego tatusia, to tak samo jest z chromosomem "Y", on też nie ma z kim wymieniać własnych genów (znaczy wymienia je X-em, ale w bardzo małym stopniu). Możliwe, że wszyscy panowie mają wariancje jednego chromosomu.
Reszta chromosomów radośnie się tej rozrywce wymiany genów oddaje, Y nie i dlatego przypomina już podziurawioną kanonierkę utrzymującą się na wodzie dzięki sile woli. Czyli Seksmisja panowie nadchodzi... *


* - część genetyków jednak uważa, że choć mocno pobijany - Y przeżyje!
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Xiri »

neularger pisze:Przemyślałem sprawę jeszcze raz. Problemem byłby chromosom "Y". Byłyby tylko dwa na populację, a to na pewno niedobrze... :)
Właśnie miałam to napisać, pomyślało mi się o sprawie przed chwilą na rowerze. Problem byłby zwłaszcza, gdyby tatusiowie na coś chorowali, np. hemofilię czy daltonizm.
Alfi pisze:Badania mitochondrialnego DNA ponoć dowiodły, że wszyscy pochodzimy od jakiejś niewiasty żyjącej w jaskini o nieustalonym adresie jakieś 150-200 tys. lat temu. Są też genetycy twierdzący, że 70-80 tys. lat temu żył nasz wspólny męski przodek.
Zapewne Ci chodzi o mitochondrialną Ewę.

/e

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: neularger »

Xiri pisze:
neularger pisze:Przemyślałem sprawę jeszcze raz. Problemem byłby chromosom "Y". Byłyby tylko dwa na populację, a to na pewno niedobrze... :)
Właśnie miałam to napisać, pomyślało mi się o sprawie przed chwilą na rowerze. Problem byłby zwłaszcza, gdyby tatusiowie na coś chorowali, np. hemofilię czy daltonizm.
Xiri, zastanów się, geny których uszkodzenie warunkuje powstanie tych chorób znajdują się w chromosomie X. Mężczyźni częściej chorują, bo mają tylko jedną kopię chromosomu X, ale jakie to ma znaczenie w tym przypadku? Zdrowych chromosomów X będzie pod sufit w tym przypadku...
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Ostatnio czytaliśmy ver. 2

Post autor: Alfi »

A bardziej ontopicznie - przeżyłem totalne zaskoczenie. Jak to możliwe, że Wymiatacza dźwięków napisał Ballard, a nie Bradbury? Toż to, wypisz wymaluj, klimaty z Ilustrowanego człowieka i Październikowej krainy!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

ODPOWIEDZ