Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

Andrzej Pilipiuk
C3PO
Posty: 810
Rejestracja: pn, 23 kwie 2012 19:39

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: Andrzej Pilipiuk »

mając 11 lat wiedziałem czego chcę. Miałem konkretne sprecyzowane plany. Plan główny i dwa plany rezerwowe.
Rzecz jasna modyfikowałem je w trakcie.

Niektórych rzeczy nie zdołałem osiągnąć. Parę razy sam skiepściłem, parę razy zwiedli ludzie na których liczyłem. To i owo przeinwestowałem.

Niedługo stuknie mi czterdziestka. Zostanie ćwierć wieku do emerytury. Chcę odchodzić na nią z podniesionym czołem.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: Młodzik »

Pogratulować. Ja dopiero w wieku 15 lat byłem pewien, że będę studiował biotechnologię ;).

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: hundzia »

Andrzeju, zaprawdę jesteś wyjątkowym człowiekiem :)
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Andrzej Pilipiuk
C3PO
Posty: 810
Rejestracja: pn, 23 kwie 2012 19:39

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: Andrzej Pilipiuk »

Młodzik pisze:Pogratulować. Ja dopiero w wieku 15 lat byłem pewien, że będę studiował biotechnologię ;).
oto moja prawica druhu ;)
hundzia pisze:Andrzeju, zaprawdę jesteś wyjątkowym człowiekiem :)
ale co w tym wyjątkowego? masa dzieciaków ma swoje marzenia. Niektóre je po latach realizują.

poza oślim uporem, straszliwą żądzą "forsy & władzy" nie ma we mnie nic niezwykłego. Zaplanowałem, dostałem parę razy po łbie ale zrealizowałem.

i tyle.
Ostatnio zmieniony śr, 30 maja 2012 16:23 przez Andrzej Pilipiuk, łącznie zmieniany 2 razy.

Andrzej Pilipiuk
C3PO
Posty: 810
Rejestracja: pn, 23 kwie 2012 19:39

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: Andrzej Pilipiuk »

**** Reklama ****

Wydałem sumptem własnym albumik 150 stron A4
"Wojsławice - skarby naszej pamięci - wspomnienie o miasteczku"

Jest to typowa praca popularno-naukowa, regionalistyczna, stare zdjęcia i opisy obiektów
(zdecydowaną większość trudno nazwać zabytkami) + stare artykuły prasowe.

Dla miłośników mojej prozy czy Jakuba W. - generalnie nic ciekawego.
Do handlu w ogóle nie trafi - ale jakby ktoś był mimo wszystko zainteresowany proszę
mnie łapać na konwentach - pokażę jak to wygląda.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: Xiri »

Młodzik pisze:Pogratulować. Ja dopiero w wieku 15 lat byłem pewien, że będę studiował biotechnologię ;).

Pogratulować Wam obu, niemniej życie każdego jest kwestią wyboru. Każda droga, którą podążanie daje pozytywy, jest dobra.
Jak byłam mała, co roku chciałam być kimś innym w przyszłości, nie miałam konkretnego marzenia. Sądziłam, że wszystko będzie łatwe. Potem się okazało, że brak mi szczęścia, być może siły przebicia albo we mnie jest za mało chama a za dużo wrażliwości, gdyż wszystko zaczęło się pieprzyć. Teraz leci mi czterdziestka i żyję zasadą carpe diem, próbuję wszystkiego po trochu. Przystosowuję się do sytuacji.

/podmiana wyrazu

moorea
Sepulka
Posty: 13
Rejestracja: wt, 05 kwie 2011 23:09

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: moorea »

Dla 10-13 latków znalazłam trzy pozycje autorstwa Lucy i Stephena Hawkingów o Jerzym. Przeczytałam tom trzeci Jerzy i Wielki Wybuch. Sama fabuła lekka i przyjemna w czytaniu, ale prócz niej jest jeszcze sporo rzetelnej wiedzy o Powstaniu wszechświata, Naszego Układu Słonecznego, Księżyca, o zderzaczu hadronów, o czarnych dziurach i ciemnej materii (nie mylić z ciemna masą :D). W końcu autorem jest jeden z najwybitniejszych astrofizyków naszych czasów.

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: ndz, 06 maja 2012 10:52

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: B.A.Urbański »

A nie jeden z najlepiej wypromowanych?
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: Juhani »

B.A.Urbański pisze:A nie jeden z najlepiej wypromowanych?
Nie wiem, czy to prawda. Bywa, że najlepiej wypromowany, jest również jednym z najlepszych. Czytałem Gamowa, Weinberga, Nowikowa. Czytałem też Hawkinga "A Brief History of Time". Ale czytałem też np. "Hiperprzestrzeń" Kaku Michio. Ten ostatni na pewno jest nieźle wypromowany. Jeśli chodzi o Hawkinga, to brał udział w wielu projektach. Myślę, że nie ma przesady w stwierdzeniu "jeden z najlepszych", mimo jego rozgłosu (co zwykle faktycznie nie idzie w parze).

Awatar użytkownika
Romek P.
Pćma
Posty: 244
Rejestracja: wt, 30 sie 2005 21:05
Płeć: Mężczyzna

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: Romek P. »

Jest niewątpliwie jednym z najlepszych teoretyków zajmujących się czarnymi dziurami.
Strona autorska: http://romualdpawlak.pl

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: hundzia »

I czasoprzestrzenią w szerokiej definicji :)
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: ndz, 06 maja 2012 10:52

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: B.A.Urbański »

Nie zrozumcie mnie źle, nie przeczę jego dokonaniom. To jest prawdziwy mózg! Używany!
Na pewno ma też ogromne zasługi w popularyzacji nauki, ale mam wrażenie, że od pewnego momentu stał się już bardziej ikoną popkultury niż naukowcem. Pytanie na ile sam się do tego przyczynił, a na ile stało się tak przez wykorzystanie jego wizerunku w mediach bez jego wpływu...
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: neularger »

moorea pisze:W końcu autorem jest jeden z najwybitniejszych astrofizyków naszych czasów.
B.A.Urbański pisze:A nie jeden z najlepiej wypromowanych?
A potem:
B.A.Urbański pisze:Nie zrozumcie mnie źle, nie przeczę jego dokonaniom. To jest prawdziwy mózg! Używany!
Tak mi się wydaje, że przeczysz sam sobie... :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: ndz, 06 maja 2012 10:52

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: B.A.Urbański »

Myślę, że sobie nie przeczę, bo nie mogę postawić znaku równości między człowiekiem z dokonaniami, może nawet wybitnym, a "jednym z najwybitniejszych".

Po prostu nie podoba mi się to sformułowanie i zastanawiam się, czy przypadkiem to nie jest tak, jak z reklamą odzieży. Może być bardzo dobra, ale jest niewypromowana i cena musi być odpowiednio niższa. Ale może też być porównywalnie dobra, ale z metką jakiegoś projektanta i ceną wywaloną w kosmos, co powoduje, że sporo konsumentów uważa, że jest to produkt zdecydowanie lepszy.
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Literatura fantastyczna dla dzieci i młodzieży

Post autor: nimfa bagienna »

A który fizyk, twoim zdaniem, ma porównywalne z Kaku osiągnięcia naukowe, podobnie jak on zajmuje się popularyzacją tej dziedziny nauki i jest mniej promowany?
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

ODPOWIEDZ