Seks w literaturze

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Polecanki

Post autor: Xiri »

Juhani pisze:Ja to może i głupi jestem, ale w ogóle nie rozumiem, po co sceny seksu w literaturze fantastycznej są.
Ktoś się bez nich źle czuje, czy jak?
Seks, mordobicie i flaki zawsze będą w modzie ;)
Teraz jest tego więcej, bo powoli wszystko przestaje być tabu (czyt. tabu nie istnieje).

Co do scen seksu w książkach, odbieram to różnie. Jeśli wynika on z miłości, która rozwija się wcześniej przed 200 stron, to fajnie się nawet czyta. "Brudnej miłości", np. w domach publicznych, jednak nie trawię, gorszą mnie takie sceny. Dziwne bardzo, bo tu i tu są przecież opisywane te same czynności, jedynie okoliczności inne.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Seks w literaturze

Post autor: Juhani »

Hej! Xiri! Nie poprawiaj moich cytatów, oki? Jak pytam, czy jestem gupi, to właśnie o to mi chodzi, i baaardzo proszę nie poprawiać na głupi:) Wiem, co piszę, gupi przecie nie jezdem:))

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Re: Seks w literaturze

Post autor: Xiri »

Najmocniej przepraszam, ale chciałam mocniej!

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Seks w literaturze

Post autor: ElGeneral »

Ludzie!
Przeczytajcie sobie senacki projekt zmian ustawy prawa prasowego!
Naprawdę uważacie, że problem opisów gdzie, kto, komu, jak i w co wtyka jest wart dyskusji na elitarnym intelektualnie FF?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Seks w literaturze

Post autor: Cordeliane »

A w czym Ci to przeszkadza, Generale? Podrzuć jakiś ciekawy temat godny dyskusji na elitarnym forumie (czy właśnie ten projekt zmian ustawy proponujesz jako nowy temat? to może w innym wątku lepiej), a póki takiego nie ma, to ten wcale nie jest gorszy niż nasze zwierzątka domowe, czy ulubione seriale. Przynajmniej dotyczy literatury...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Seks w literaturze

Post autor: Juhani »

Jeśli miałeś na myśli także mnie, Generale, to miło mnie połechtało zaliczenie do elity:) Intelektualnej także. Ale ja naprawdę troszkę mało się polityką interesuję, a troszkę mnie ona brzydzi. W ogóle uważam, że zajmowanie się pomysłami głupoli (czytaj - polityków) jest niezbyt fascynujące. To już wolę o seksie, nawet gdyby stanowił on dla mnie, jak powiedział inżynier Wilga ("Zły" Tyrmanda) "pełną czaru przeszłość". :) No może nie jest aż tak źle, ale mimo to, jak raczyła zauważyć Cordi, jest to coś związanego przynajmniej czasami z literaturą.

Xiri - dobrze chciałaś:)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Seks w literaturze

Post autor: ElGeneral »

Cordeliane pisze:A w czym Ci to przeszkadza, Generale? Podrzuć jakiś ciekawy temat godny dyskusji na elitarnym forumie (czy właśnie ten projekt zmian ustawy proponujesz jako nowy temat? to może w innym wątku lepiej), a póki takiego nie ma, to ten wcale nie jest gorszy niż nasze zwierzątka domowe, czy ulubione seriale. Przynajmniej dotyczy literatury...
Mnie to nie przeszkadza. Podejrzewam, że mnie politycy długo dymać już nie będą. To raczej wy powinniście się tym interesować. I nie łudź się, Ju. Politycy liczą właśnie na to, iż uznasz ich pomysły za mało cię obchodzące i będziecie dyskutowali o seksie w literaturze fantastycznej...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Seks w literaturze

Post autor: Cordeliane »

ElGeneral pisze:Politycy liczą właśnie na to, iż uznasz ich pomysły za mało cię obchodzące i będziecie dyskutowali o seksie w literaturze fantastycznej...
Generale, wdech, wydech. Tu jest forum literackie. Właśnie po to, żeby podyskutować o seksie czy czymkolwiek innym w literaturze, głównie fantastycznej.
Jak Cię przypadkiem zaniesie na forum dla młodych matek, to też je zaczniesz pouczać, że zamiast dyskutować o metodach karmienia powinny się zainteresować polityką, bo wszak chodzi o przyszłość ich dzieci?
Ja nie mówię, że te zmiany w ustawie są nieważne, na razie nie wiem, o co chodzi - załóż, proszę, temat w odpowiednim dziale, i napisz, co konkretnie Cię tak zirytowało, chętnie się dowiem i pewnie skomentuję. Ale w tym wątku daj spokój, bo on jest jak najbardziej zgodny z profilem tego forum.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Seks w literaturze

Post autor: ElGeneral »

Wdech... Wydech...
I wybuch śmiechu.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Seks w literaturze

Post autor: neularger »

Generale, może po prostu przyznaj, że najbardziej ze wszystkiego kręci cię wylewanie swoich żali na rzeczywistości?
Stąd fantastycznie się czułeś, kiedy Ft-a nie było i mogłeś rozprawiać o polityce 24 na 24.
Teraz kiedy forum zaczęło działać zgodnie ze swoimi założeniami - histeryzujesz.
Generał pisze: Dawniej młodzian w skóry odzian ch...ja miał jak wieża,
I tym ch...m wywijając bił dzikiego zwierza.
Kiedyś były jak kobyły polskie te dziewice,
Dupy miały niby skały, granitowe cyce.
Dawniej wszystko było lepsze,
koty, krowy, konie, wieprze.
A teraz się wszystko zmyło,
Skarlało i popieprzyło.

Sam kiedyś bylem piewcą tego nurtu. Teraz się po prostu cieszę tym, co jest.
Ciesz się tym co jest Generale. :)
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Seks w literaturze

Post autor: ElGeneral »

Cieszę się. I współczuję wam...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Seks w literaturze

Post autor: Cordeliane »

ElGeneral pisze:Wdech... Wydech...
I wybuch śmiechu.
Owszem, mnie też wizja Ciebie pouczającego młode matki serdecznie ubawiła ;P
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Seks w literaturze

Post autor: Juhani »

ElGeneral pisze: I nie łudź się, Ju. Politycy liczą właśnie na to, iż uznasz ich pomysły za mało cię obchodzące i będziecie dyskutowali o seksie w literaturze fantastycznej...
Wiem Generale, że masz rację. Mało tego, wiem że Ty wiesz, że ja wiem. Tylko wiesz, GDZIEŚ, CZASAMI, musi być jakaś odskocznia od tego. A w końcu do cholery, nawet poprzez negację rzeczywistości. Robiłem już tak za szanownej komuny, mogę robić i teraz. Politycy postępują cały czas tak samo, a seks...Seks za każdym razem jest inny:) Choćby w książkach, choćbym uważał go tam za zbędny:) Oczywiście tylko w fantastyce:)

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Seks w literaturze

Post autor: ElGeneral »

Cordeliane pisze:
ElGeneral pisze:Wdech... Wydech...
I wybuch śmiechu.
Owszem, mnie też wizja Ciebie pouczającego młode matki serdecznie ubawiła ;P
Łatwiej mówić dziatkom, o (_!_) niż o polityce. Toż samo dotyczy "histeryzowania" jakie mi zarzuca neularger.
Zobaczymy, co oboje powiecie za kilka lat...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Seks w literaturze

Post autor: Cordeliane »

Ależ ja tylko mówię, że na wszystko jest czas i miejsce. Tu akurat jest miejsce na dyskusje wokół literatury. Prosiłam, załóż wątek w innym dziale, napisz, o co chodzi? Nie, bo wolisz nam "współczuć". Mącisz, jak zwykle ;)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

ODPOWIEDZ