krytyka literacka - co to jest i kto powinien uprawiać

czyli odpowiednie miejsce dla bibliotekarzy, bibliofilów, moli książkowych i wszystkich tych nieżyciowych czytaczy

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Eee tam, ja się nie pokłócę ;). Bo mi osobiście nie zrobił nic złego, po prostu zraziła mnie pewna praktyka recenzencka, o której wspominał nie będę. Po prostu mam swoje zdanie na temat recenzji Sharna, aczkolwiek nikogo nie agituję, aby miał moje zdanie :). Także nawet kłócić się nie ma o co, ani obrażać.
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Sharn

Post autor: Sharn »

Też nie zamierzam się kłócić, bo to nie w moim stylu. Ale muszę się bronić gdy mnie ktoś atakuje. Poza tym lubię wiedzieć, co ma mi ktoś do zarzucenia.

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Rheged pisze:po prostu zraziła mnie pewna praktyka recenzencka, o której wspominał nie będę. Po prostu mam swoje zdanie na temat recenzji
Niby wspominać nie będziesz, ale tak mimochodem Ci się kącikiem ust uniesie.
Niby wspominać nie będziesz, ale półgębkiem z przyczajki rzucisz aluzję.
Albo, Rhegedzie, trzymasz pysk* na kłódkę od początku do końca, albo teraz wytłumacz to 'po prostu swoje zdanie'.

* pysk - nieobraźliwe bynajmniej
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

A ja tylko zauważę w kwestii formalnej, że obrona obroną, a forumokieta forumokietą.

Więc proszę się jednak zastosować do prośby z PW. To minuta, a od razu spotkasz się tu z przychylniejszym odbiorem.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Zaintrygowana, aż spojrzałam jednak. Przeczytałam kilka recenzji autorstwa Sharna (wyłacznie z książek mi znanych) i nie rozumiem zastrzeżeń Rhegeda. Co nie oznacza, że czekam na jakieś rozwinięcie tematu. Po prostu nie znalazłam w nich niczego co by je, w jakimś stopniu, dyskwalifikowało.

A skoro już przy recenzjach jesteśmy to ostatnio zachwyciły mnie dwie (a może to jedna recenzja była?) zamieszczone na portalach niefantastycznych, na WP i Onecie. W obu tekstach, z podziwu godną konsekwencją imię bohaterki Vimka jest pisane Vimca.
Urocze i niedrogo.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ