Uwagi techniczne o działaniu forum

opinie, uwagi, propozycje oraz powitania

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Alfi »

U mnie to samo. Kilka razy mi odrzuciło prawidłowo wpisane hasło. Nawet się od nowa zarejestrowałem jako Alfi-1. A potem się okazało, że jednak jestem zalogowany jako Alfi.
Tak dla ścisłości: U siebie nie muszę się logować za każdym razem, ale teraz korzystam z wi-fi w Krościenku.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Alfi »

A teraz, po kilku próbach nieudanych i po informacji, że przekroczyłem limit prób, nagle udało się zalogować. Co się dzieje?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Alfi »

Alfi pisze: pt, 09 wrz 2022 18:34 A teraz, po kilku próbach nieudanych i po informacji, że przekroczyłem limit prób, nagle udało się zalogować. Co się dzieje?
Edit: No i już wiem. Po prostu parę dni temu coś się porobiło i udaje mi się wejść tylko przez Firefoxa, z którym już się chciałem pożegnać. Odkryłem to klikając liska przez pomyłkę.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Marcin Robert »

Chciałem się zalogować na komputerze (na telefonie cały czas jestem zalogowany) i nie udało mi się to. Wszedłem więc do ustawień konta, żeby zmienić hasło i okazało się, że w tym celu należy podać stare hasło.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Alfi »

Stał się cud.
Od pewnego czasu udawało mi się wejść na Forum tylko wtedy, kiedy używałem Firefoxa. W GoogleChrome nie było szans na zalogowanie. Wczoraj późnym wieczorem i dzisiaj rano Firefox też zawwodził. I nagle teraz loguję się bez problemu i w Firefoskie, i w Chromie. Oby tak dalej. Może już nic się nie popsuje.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: gorat »

Juhani pisze: czw, 12 wrz 2013 22:40
Ika pisze:No bo wtedy to ja tłumaczę, w pocie czoła, żebyśta mogli książki poczytać. Zagramaniczne :)
A propos no właśnie dosyć dobre opowiadanie możesz sobie przeczytać dla odprężenia:) Znaczy, mnie się spodobało.
http://clarkesworldmagazine.com/kelly_09_13/
A clarification, please? Are you referring to William Shatner, who died in 2023?
Trochę szybko go uśmiercili w tym tekście :-)

Ja z czymś innym co prawda:
Liczba postów:229
Następnie sprawdzam Posty użytkownika:
Co tu się porobiło?
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

gorat pisze: pn, 22 sty 2024 16:52 Co tu się porobiło?
Forum co jakiś czas było czyszczone ze względu na ograniczone zasoby serwera. Dotyczyło to tematów, które były kompletnie nieaktualne i nie miały wartości archiwizacyjnej itp. Na przykład te, o sprawach technicznych, itp. Skasowanie postów nie zmniejsza licznika.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 287
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: gorat »

Historię zarządzania forum bym akurat poczytał. Czyli nie było tak, że kiedyś miałem np. pół tysiąca postów, a potem mi licznik spadł - dlaczego pamiętam, że miałem więcej? Czy to może być wspomnienie z wcześniejszej iteracji?

Swoją drogą zaciekawiło mnie, od kiedy ona działała, bo kiedy przestała istnieć, to poniekąd jasne.
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

gorat pisze: wt, 30 sty 2024 00:38 Historię zarządzania forum bym akurat poczytał.
Też bym chętnie poczytał, bo już ledwie pamiętam co przez te lata robiłem :D
gorat pisze: wt, 30 sty 2024 00:38 Czyli nie było tak, że kiedyś miałem np. pół tysiąca postów, a potem mi licznik spadł - dlaczego pamiętam, że miałem więcej? Czy to może być wspomnienie z wcześniejszej iteracji?
Nie zwracam uwagi na licznik postów, wiec możliwe, że podczas jakiejś aktualizacji coś się wysypało.
Na pewno było kiedyś tak, że licznik postów się nie zmniejszał po ich kasowaniu, ale to się mogło w międzyczasie zmienić lub licznik zsynchronizował się z istniejącą w danym momencie zawartością.
gorat pisze: wt, 30 sty 2024 00:38 Swoją drogą zaciekawiło mnie, od kiedy ona działała, bo kiedy przestała istnieć, to poniekąd jasne.
Tego już raczej nie sprawdzimy. Nawet gdybym dzisiaj chciał odtworzyć stare forum, to po 20 latach to byłoby trudne.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

ODPOWIEDZ