Forum Fahrenheita. Książka skarg i wniosków.

opinie, uwagi, propozycje oraz powitania

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jassmina
Mamun
Posty: 131
Rejestracja: pt, 06 kwie 2007 12:29

Post autor: Jassmina »

A w kwestii wniosków - czy może forum doczeka się cytowania selektywnego? Jest bardzo wygodne i w łapankach, gdzie co chwilę wyrywa się fragmenty z długaśnego opowiadania, wręcz wskazane. Jest szansa?
There is no way to happiness. Happiness is the way.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

nosiwoda pisze:Priw jest zaprzeczeniem idei forum. Jak ktoś chce na forum pisać priwy, to równie dobrze może wyłączyć forum i ograniczyć się do maila. IMO.
O to właśnie mi chodziło - prywatną korespondencję (maila, gg, tlen - kto co woli). Cóż, użyłam skrótu myślowego.
A walki śledziłam czynnie ;)

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Nie wszyscy chcą się naparzać na pw (w tym największy jest ambaras itd.), i jak nie będą mogli publicznie, to będą kopać przeciwnika po kostkach tudzież podgryzać gdzie się da, we wszelakich możliwych tematach. To już niech niebożęta mają ring wyznaczony.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

I poza tym, co się stało publicznie, winno być zadośćuczynione publicznie. Ponoszenie konsekwencji i takie tam.
Nie ma np. obrażasz publicznie, przepraszasz na PW.
Jassmina pisze:A w kwestii wniosków - czy może forum doczeka się cytowania selektywnego?
A czym to się różni od zwykłego cytowania?
Jassmina pisze:Jest bardzo wygodne i w łapankach, gdzie co chwilę wyrywa się fragmenty z długaśnego opowiadania, wręcz wskazane.
Jaka z tym trudność? Wyrywasz, wstawiasz do swojej wypowiedzi, naciskasz guziczek od cytowania.
Znaczy, nie wiem, czy się da - Mason wie.
Ale czy to na pewno potrzebne?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20008
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Jassmina pisze:A w kwestii wniosków - czy może forum doczeka się cytowania selektywnego? Jest bardzo wygodne i w łapankach, gdzie co chwilę wyrywa się fragmenty z długaśnego opowiadania, wręcz wskazane. Jest szansa?
No, w warsztatach cytowanie to jest problem. Nie wiem, bo się nie znam, czy jakieś ułatwienie jest możliwe technicznie... ale byłbym zachwycony.


wpis moderatora:
Gadulissima: Pozwoliłam dołożyć sobie cytat, żeby było wiadomo, do czego post się odnosi.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ysabell
Mamun
Posty: 155
Rejestracja: wt, 20 lis 2007 14:37

Post autor: Ysabell »

Małgorzata pisze:
Jassmina pisze:A w kwestii wniosków - czy może forum doczeka się cytowania selektywnego?
A czym to się różni od zwykłego cytowania?

(...)

Znaczy, nie wiem, czy się da - Mason wie.
Ale czy to na pewno potrzebne?
Cytowanie selektywne to taki dzynks, który się łączy z możliwością pisania (szybkich) odpowiedzi bezpośrednio pod wątkiem (bez konieczności klikania w "odpowiedz"). Podówczas zaznacza się po prostu kawałek tekstu w cudzym poście i w tymże poście przyciska się przycisk (zazwyczaj coś w stylu "kopiuj"), który powoduje, że ten zaznaczony kawałek cudzego postu ląduje w okienku szybkiej odpowiedzi otoczony już znacznikami "quote" i nawet podpisany autorem. Bardzo przydatna rzecz, moim zdaniem i też się dziwiłam, że nie ma jej jeszcze tutaj, gdzie cytowanie małych fragmentów większych całości jest na porządku dziennym...
Ys.
_____
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą" - Robert A. Heinlein

Phantasmagor

Post autor: Phantasmagor »

Małgorzata pisze:A czym to się różni od zwykłego cytowania?
Ano tym, że zaznaczasz sobie wybrany fragment tekstu i kopiujesz TYLKO zaznaczone zdania. Też przychylam się ku takowej prośbie, bo przy opowiadaniach jest potrzebna niemożebnie i znacznie umili i uprości cytowanie :)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ach, nie znałam tego sprytnego rozwiązania. :)))
Tedy poczekać musimy, aż Masonu fachowo się wypowie, czy można.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Małgorzata pisze:Ach, nie znałam tego sprytnego rozwiązania
Małgorzato, ja tam nie jestem za bardzo kumaty w te klocki, ale wydaje mi się, że granice cytowania wyznacza owo "Quote" z kwadratowymi nawiasami. Wszystko, co wykasujesz wewnątrz, zniknie, co zostawisz, zostanie.


Może znów się wygłupiłem?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Phantasmagor

Post autor: Phantasmagor »

ElGeneral pisze:Małgorzato, ja tam nie jestem za bardzo kumaty w te klocki, ale wydaje mi się, że granice cytowania wyznacza owo "Quote" z kwadratowymi nawiasami. Wszystko, co wykasujesz wewnątrz, zniknie, co zostawisz, zostanie.
Wybacz, ze odezwę sie niepytany :D Tak, masz całkowitą rację. Pytanie, po co masz kasować (nieraz, w przypadku opowiadania kilkadziesiąt/set linijek), żeby dobrać się do dwóch, trzech słów, skoro cytowanie selektywne umożliwi Ci to jednym przyciskiem, a? xD

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Cytowania selektywnego, Generale.
Wierz mi, z cytowaniem ogólnym radzę sobie doskonale. Czego dowodzi choćby post Alfiego.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

No i się wygłupiłem...


wpis moderatora:
Gadulissima: Nie ma potrzeby, by kombinować z wielkością fonta.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Wiesz, Małgorzato, jak kiedyś zapytałem żonę, czemu chodzi na bosaka, odpowiedziała, że to jej bosak. Dlaczego małe fonty można, a dużych nie, kiedy serce piszczy? Ja niekiedy czuję wewnętrzne zapotrzebowywanie na duże fonty...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Forumetykieta, punkt 6.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

O ja odnośnie fontów nie rozumiem jednej rzeczy.
Tego, że w podpisie można mieć tylko 3 linijki, ale nie ważne jakiego rozmiaru. Mimo że 3 linijki małą czcionką = 2 dużą itd...
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

ODPOWIEDZ