Uwagi techniczne o działaniu forum

opinie, uwagi, propozycje oraz powitania

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Alfi pisze: wt, 17 lip 2018 14:04 No, widać, że coś robiłeś, bo musiałem od nowa zaznaczać "Zapamiętaj mnie" :-).
Teoretycznie moje zmiany nie powinny mieć żadnego wpływu na funkcję zapamiętywania użytkownika. Podejrzewam, że to czysty zbieg okoliczności, bo inaczej od wszystkich użytkowników powinno domagać się logowania (u mnie się nie domagało).
Zapamiętywanie jest zależne od "ciasteczek" i przeglądarki, myślę też, że być może od IP komputera, z którego się łączysz, choć szczerze mówiąc nigdy tego nie sprawdziłem.

Obawiam się Alfi, że jesteś typem użytkownika, któremu co jakiś czas coś nie działa (i tylko u niego) i żaden informatyk nie dojdzie dlaczego? ;-D

Ale żeby nie było - oczywiście traktuję Twoje zgłoszenia poważnie i jeśli jestem w stanie, staram się naprawiać to, co zepsułem lub "się" zepsuło, więc jak najbardziej zgłaszaj proszę uwagi jeśli coś zauważysz, że jest nie tak.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Alfi »

No, coś w tym jest, bo np. ten Plesk, który mi się pokazywał bodaj przez tydzień, to było coś zupełnie nietypowego.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Wydaje mi się, że w końcu udało mi się naprawić to, co zepsułem się zepsuło.
Cytowanie powinno już działać prawidłowo. Przynajmniej u mnie działa.

Mechanizm jest w kilku miejscach nieprzetłumaczony. Mam nadzieję, że wybaczycie mi to, bo mówiąc wprost - na razie nie chce mi się w tym grzebać za każdym razem, kiedy coś zmienię.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Alfi »

A.Mason pisze: wt, 21 sie 2018 23:05
Cytowanie powinno już działać prawidłowo. Przynajmniej u mnie działa.
Chyba tak:).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Pozwalam sobie odpowiedzieć tutaj, żeby nie zaśmiecać nadmiernie wątku:
Kruger pisze: pn, 27 sie 2018 12:19 Na znanym mi innym forum chodzącym (o ile mogę wizualnie ocenić) na tym samym silniku, choć może na innej wersji, jest takie cuś, ze jak pisze kolejnego posta pod swoim, strona automatycznie mi jego treść wkleja w treść poprzedniego z dopiskiem "Added" czy "Edited" (nie pamiętam).
Prawdopodobnie jest to realizowane za pomocą jakiegoś moda (nie jestem pewien, czy to nie funkcjonowało nawet kiedyś na forum F-ta).

1. modyfikacje są problematyczne podczas aktualizacji, szczególnie jeśli przestają być wspierane przez twórców (niestety przećwiczyłem to już na Forum F-ta, m.in. tracąc kilkanaście godzin na doprowadzanie cytowania do funkcjonalności).
2. automatyczne scalanie postów z punktu widzenia działania forum nic nie wnosi (scalony post i tak musi zawierać informację o scaleniu, więc różnica jest tylko wizualna: osobny post vs. dopisek), a generuje problemy zarówno techniczne (dodatkowy mechanizm ingerujący w działanie forum) jak i użytkowe/moderacyjne.
Oznaczanie scalanych wpisów jako nieprzeczytane przy pierwszym scaleniu jest łatwe do ogarnięcia dla odbiorcy. Przy drugim lub trzecim - powoduje, że użytkownik musi przeglądać za każdym razem tą samą treść, żeby wyłapać czego jeszcze nie przeczytał.
Nie wiem jak to wygląda dziś, kiedyś scalone posty przyjmowały datę starszego posta, co powodowało, że bo edytowany wątek nie "wskakiwał" wyżej na liście. Czyli jeśli ktoś dopisał coś nowego w wątku sprzed roku, wątek ten i tak był wyświetlany na n-tej pozycji, pomimo że ostatni (scalony) post mógł być napisany kilka sekund temu.

Tak więc automatycznemu scalaniu postów mówię - stanowcze nie, a scalaniu przez moderatorów mówię - to niepotrzebna robota.
Chyba że mnie przekonacie jakimiś poważniejszymi argumentami.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Kruger »

Nie spoko, podzieliłem się tylko wiedzą, ale parcia nie mam.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Dziś w nocy i prawdopodobnie jutro do południa mogą wystąpić problemy z działaniem forum i Fahrenheita.
Za utrudnienia serdecznie przepraszam.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Alfi »

Takie dziwne zjawisko: kiedy wpisuję adres forum, albo też Fahrenheita jako takiego, Google Chrome wyświetla mi informację: "Ta strona (czy też "Ta witryna") jest nieosiągalna". Dopiero kiedy wpisałem po prostu "Fahrenheit" z jakimś dodatkowym uściśleniem, żeby wiadomo było, że nie chodzi o Daniela Gabriela F. i jego skalę), Fahrenheit się znalazł. Nie rozumiem, w czym rzecz, bo poza tym Google Chrome mi działa jak trzeba. Czy to jednak u mnie coś nie tak?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Juhani »

Miałeś wątpliwości?

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Q »

Alfi pisze: sob, 27 sie 2022 09:33Nie rozumiem, w czym rzecz, bo poza tym Google Chrome mi działa jak trzeba. Czy to jednak u mnie coś nie tak?
Pewnie to pochodna tego, że sama strona (z podstroną forumową) zgłaszała ostatnimi dniami błąd 500 (albo była kompletnie niedostępna, względnie ładowała się i załadować nie mogła).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Q »

Dzisiaj bardziej różnorodnie - błędy 500, 504 i 502 po kolei zgłaszało...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Niestety padł cały serwer, na którym były F-t i forum. Pomoc techniczna serwera umyła ręce, pomimo że pomoc techniczna dostawcy systemu do administracji wskazała, że błędy wynikają z wadliwego działania serwera, nie były też wynikiem żadnego ataku. Ponieważ nie udało mi się dogadać i rozwiązać problemu, postanowiłem przenieść się do innego dostawcy.

Niestety, przez 25 lat działania na serwerze było 160 tysięcy plików, które musiałem przerzucić pomiędzy serwerami, więc dopiero teraz udało mi się uruchomić strony. Jestem dobrej myśli, ale nie gwarantuję, że przy przenosinach czegoś nie zepsułem ;-D
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3147
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Q »

A.Mason pisze: wt, 30 sie 2022 23:41ale nie gwarantuję, że przy przenosinach czegoś nie zepsułem ;-D
Zdaje się, że tylko jedno - trzeba sobie na nowo ustawić hasło (generując link do jego zmiany, jak przy zapomnieniu), i musi mieć ono minimum 6 liter.

Poza tym - z tego co widzę - przenosiny przebiegły b. sprawnie, czego gratuluję :-).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Marcin Robert »

Ale poczta dalej nie działa.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Juhani »

Ktoś mnie złośliwie forum poprzestawiał. Hasło musiałem odtwarzać. I jeszcze wmawiają, że to nie ich wina. Zawsze jest ich wina!

ODPOWIEDZ