Uwagi techniczne o działaniu forum

opinie, uwagi, propozycje oraz powitania

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

hundzia pisze:A u mnie pojawia się napis, że forum wyłączone, choć wciąz działa jak należy.
Zmieniłem ustawienia wyszukiwarki i forum. Teraz oba będą się wyłączać przy takim samym obciążeniu. Patrząc na transfery wychodzi mi, że winę za obciążenia ponosi google, które generuje znaczny ruch poprzez zapuszczanie w jednym czasie przeszukiwania całego forum. Jeśli problem będzie się powtarzał, trwał dłużej i będzie uciążliwy, to poblokuję mechanizmom wyszukiwarek możliwość przeglądania forum.
hundzia pisze:Mam za to pytanie, czy da się jakoś zmienić kolorystykę, żeby pogrubienie faktycznie tak wyglądało jak pogrubienie?
Nie rozumiem. U mnie pogrubienie wygląda jak pogrubienie, nawet u Ciebie w sygnaturce wyraźnie widać, że pierwszy wiersz stopki masz pogrubiony.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: hundzia »

Właśnie zeżarło mi posta :/ Znowu muszę klepać od początku, wrrr.
Chodzi mi o to, że tło czasem jest bardziej albo mniej szare, albo białe. Pogrubione zdania widać, natomiast pojedyncze wyrazy w całych linijkach tekstu czasem się rozmywają. Ja akurat mam czasem ten problem, że je przegapię i muszę się specjalnie wpatrywać. O ile nie jest to problemem w codziennym przegladaniu forum, to na ZWO jest uciążliwe. O, przykład w poście Neulargera, gdzie są cztery pogrubienia które można przegapić, ze względu na niewielką różnicę w kontraście.
neularger pisze:
Regis pisze:Będąc o krok od niego jednym susem wskoczyłem za osłonę i otworzyłem huraganowy ogień z kałasznikowa w stronę zarośli. Wystrzeliłem cały magazynek i już miałem wpakować na pohybel cholernym potworom drugi, gdy usłyszałem trochę zbyt ludzki jak na mutanta głos:
- Pojebało cię, stary?
Gotowym pomyśleć, że jeden drugiego na powitanie za mocno walną w plery. Albo coś w tym guście. I ten jeden się ździebko zdenerwował. Ale bez przesadyzmu...
Regis pisze:Nie pytałem jednak o nic wiedząc, że po pierwsze - poza bazą niebezpiecznie jest robić dużo hałasu, a po drugie - „Wyborna” rozwiąże mu język i o wszystkim się dowiem.
Jasssne. Usłyszą ich wszystkie okoliczne mutanty. Znaczy te, co nie ogłuchły od kałacha wcześniej... :P

Reszta jak wyczytam dzieła... inne.
I uprzedzę: Tak, mam wadę wzroku i noszę okulary, ale na "starym" forum tego problemu nie mialam, a wada wzroku mi nawet zmalała :P
Pytam tylko, czy coś się da z tym zrobić, czy to tylko moje terefere.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

hundzia pisze:Pytam tylko, czy coś się da z tym zrobić, czy to tylko moje terefere.
Są dwie możliwości, albo da się, albo się nie da :) Muszę tylko zrozumieć w czym dokładnie tkwi problem, którego dalej nie rozumiem. Jeśli chodzi Ci o cztery pogrubienia w cytatach z Regisa, to ja je widzę wyraźnie (a też mam wadę wzroku). Być może to wina źle skalibrowanego monitora?
W każdym razie na liście do zrobienia ciągle mam stworzenie nowych schematów kolorów forum, dodam do listy nieco bardziej kontrastowe wersje. Być może kiedy je w końcu zrobię, któryś ze schematów spodoba Ci się i będzie czytelny.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: hundzia »

A.Mason pisze:Jeśli chodzi Ci o cztery pogrubienia w cytatach z Regisa, to ja je widzę wyraźnie (a też mam wadę wzroku). Być może to wina źle skalibrowanego monitora?
Taka opcja też istnieje, a w takim razie to byłoby tylko moje terefere :)
Hmm, no to trza zasiąść i tak pokombinować z ustawieniami monitora, żeby mnie znowu oczy nie bolały po kilkugodzinnym wgapianiu w literki... A swoją drogą - szaro dość na forumie. Błękitny był ładny - optymistyczny.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Cordeliane »

Od rana dzisiaj mam ciągle czerwony komunikat "Forum jest wyłączone", i nie mogę wyszukiwać nowych postów. O co kaman? :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Kruger »

Mam to samo. Co jakiś czas znika, a potem znów długo czerwone.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Zauwazylem problem. Po poludniu sprobuje wyjasnic czy to blad skryptu, czy jakas zmasowana nawalnica botow.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: neularger »

Masonie, forum nie tyle nie działa, ile nie jest dostępne dla niezarejestrowanych użytkowników... Tak ma być?
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Forum ma kilka systemow zabezpieczen, ktore powoduja jego wylaczenie, w sensie zablokowanie, dostepu takze dla zwyklych uzytkownikow. Od wczoraj jestem w kontakcie z administratorami providera i probujemy dojsc z czego to wynika. Wyglada to tak, jakby nagle na raz na forum wlazlo kilka botow, ktore przemielaja strony F-ta i forum rownoczesnie. Logi systemowe sa napuchniete. Takze prosze o cierpliwosc.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: hundzia »

Czy istnieje gdzieś opcja ignorowania pw? Po wklejeniu nicka do wrogów forum ignoruje tylko jego posty, podczas, gdy osobnik wciąż spamuje mi skrzynkę i narzuca mi się z wiadomościami, mimo próśb i gróźb by zaprzestał procederu.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: A.Mason »

Także PW można zgłaszać adminom i modom. Jeśli ktoś spamuje Ci skrzynkę, to prześlij mi na PW kto to. Natychmiast dam temu użytkownikowi bana na tydzień (na wysyłanie PW lub w ogóle). Może w ten sposób do niego/jej dotrze, że wysyłanie PW wbrew woli odbiorcy może być potraktowane jako nękanie i jest karalne (możesz to zgłosić nawet do prokuratury).
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Juhani »

hundzia pisze: gdy osobnik wciąż spamuje mi skrzynkę i narzuca mi się z wiadomościami
Masz wielbiciela! Niektórzy to mają powodzenie.. :)

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: hundzia »

A daj spokój, też ci mogę zatkać skrzynkę jeśli ci zależy :P
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: Juhani »

Jak to ma być zatkanie dla samego zatykanie, to nie kcem:)

Znikam z oftopa.

Awatar użytkownika
B.A.Urbański
Pćma
Posty: 210
Rejestracja: ndz, 06 maja 2012 10:52

Re: Uwagi techniczne o działaniu forum

Post autor: B.A.Urbański »

Ja myślę, że to miłość... :)
I pity the fool who goes out tryin' to take over da world, then runs home cryin' to his momma!

B.A. = Bad Attitude
but you can just call me B.A.

ODPOWIEDZ