Co to jest? I gdzie moge pytać?

czyli dla tych, co strzelają, chcieliby postrzelać, czyli: brothers in arm - cokolwiek to znaczy

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: Ilt »

jewgienij pisze:Chodzi generalnie o look. Żeby było w miarę męsko, ale bez natarczywości.
Lornetka to był tylko taki pomysł. Może jakiś obcisły podkoszulek, nie wiem, improwizuję.
Chciałbym ci podziękować. Dzięki tobie odzyskałem wiarę, że jeszcze można mnie zaskoczyć. A żeby oddać rozmiar mojego facepalmu, muszę sobie kupić traktorek i zasadzić drzewko.

e:KNS
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
neularger
Strategos
Posty: 5230
Rejestracja: śr, 17 cze 2009 21:27
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: neularger »

Ale jewgienij nie łapię tego czegoś z lornetką - tak na co dzień byś chodził? A obcisły podkoszulek... eee... do tego trzeba mieć sylwetkę a i tak wygląda się... dziwacznie (eufemizm).
You can do anything you like... but you must never be rude. Rude is being weak.
Ty, Margoto, niszczysz piękne i oryginalne kreacje stylistyczne, koncepcje cudne językowe.
Jesteś językową demolką.
- by Ebola ;)

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: nimfa bagienna »

Obcisły podkoszulek moro, ale bez spodni. Z dużą lunetą. Bez pokrowca.
;)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Fidel-F2
Sepulka
Posty: 99
Rejestracja: ndz, 08 wrz 2013 09:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: Fidel-F2 »

Pewnie chodzi o jakąś imprezę przebierankową. Ale wiadomo, łatwiej walić się po łbie.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: nimfa bagienna »

Lunetką łatwiej walić, fakt. Masz rację!
:D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Matrim
Sepulka
Posty: 7
Rejestracja: śr, 11 kwie 2012 14:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: Matrim »

I tak od "dużej lunety" przechodzimy do "lunetki". A skończy się na "lupce" :)

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: Kruger »

Jewgienij, do chodzenia na co dzień?
Pasek wojskowy w spodnie i wystarczy.
Na imprezę przebierankową?
Kaburę na pasek i jakiś tani model gnata - pistolety sprężynowe ASG można za 50-60 zł nabyć.

Przy czym nie wiem czemu ci takie rzeczy mówią złe o zielonym :) Wcale nie passe. To bardziej negatywny szpan i lans jest na pustynne. Ale w ramach lansu można i zielone fajne nosić - np. pikselowy leśny kamuflaż piechoty morskiej USA.
I jedna uwaga - moro to konkretny wzór kamuflażu. Używanie tego jako nazwy wszystkich typów kamuflażu jest błędem.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
jewgienij
Mamun
Posty: 151
Rejestracja: pn, 09 wrz 2013 20:45
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: jewgienij »

Kruger pisze:Jewgienij, do chodzenia na co dzień?
Pasek wojskowy w spodnie i wystarczy.
Na imprezę przebierankową?
Kaburę na pasek i jakiś tani model gnata - pistolety sprężynowe ASG można za 50-60 zł nabyć.

Przy czym nie wiem czemu ci takie rzeczy mówią złe o zielonym :) Wcale nie passe. To bardziej negatywny szpan i lans jest na pustynne. Ale w ramach lansu można i zielone fajne nosić - np. pikselowy leśny kamuflaż piechoty morskiej USA.
I jedna uwaga - moro to konkretny wzór kamuflażu. Używanie tego jako nazwy wszystkich typów kamuflażu jest błędem.
Nie mam paska wojskowego, mam tylko taki czarny z ćwiekami. Mocna rzecz, ale jakoś nie widzę tego w połączeniu z moro.
Lornetka rzeczywiście mogłaby zepsuć efekt i zamiast męsko i wojskowo, zrobiłoby się pretensjonalnie i metro. Pozostanę przy samych spodniach, wbrew radom nimfy.

A tak przy okazji, ile trzeba mieć stażu ( dni, postów), aby mieć prawo do rozmów w klatkach?

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: Kruger »

Ja chodze teraz już na co dzień z takim paskiem:
http://gunfire.pl/product-pol-115219326 ... olive.html
Jak widać, cena nader sensowna.
Jako dodatek do spodni, jeśli chcesz, zeby było militarnie i funkcjonalnie (domyślam się, ze do chodzenia na co dzień) moze być jakaś torba albo saszetka (do paska) w militarnym stylu.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
jewgienij
Mamun
Posty: 151
Rejestracja: pn, 09 wrz 2013 20:45
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: jewgienij »

Coś jak wokalista tej kapeli, ale bez makijażu na twarzy, bo to byłby na mieście obciach, a trzeba jakoś dojechać na spotkanie, no i nie robić na szybkiego mejkapu w ubikacji.

http://www.youtube.com/watch?v=H20_6AN7muY

Awatar użytkownika
jewgienij
Mamun
Posty: 151
Rejestracja: pn, 09 wrz 2013 20:45
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: jewgienij »

Pytam Was, bo macie większe doświadczenie w przebieraniu się za żołnierzy, a ja od roku '91 straciłem kontakt z najnowszymi trendami.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: Juhani »

jewgienij pisze:Pytam Was, bo macie większe doświadczenie w przebieraniu się za żołnierzy
????

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: Ilt »

Chcesz pożyczyć mój traktorek i drzewko, Ju?
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
jewgienij
Mamun
Posty: 151
Rejestracja: pn, 09 wrz 2013 20:45
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: jewgienij »

Militarne ciuszki i zainteresowania czynią nas bardziej męskimi. Nie znam najnowszych trendów ani kreacji, dlatego pytam. Też wolę być męski, a nie zniewieściały.
To jest Sparta!

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Re: Co to jest? I gdzie moge pytać?

Post autor: Kruger »

Jewgieniju, ja tu chyba jedyny i nie wiem czy na czasie. Kiwak ma sort MONowski a Generał już pewnie zapomniał.
A ja lubię mój flecktarn, choć to generalnie kamuflaż uważany za tani i biedny. Choć skuteczny.
Do fajnego lansowania się codziennego, to faktycznie różne pustynne są na czasie, zwłaszcza jak mają amerykański krój. Na filmik, który wrzuciłeś, nie zerknę, bo mam tubę zblokowaną w pracy.
Z takich pustynnych mnie się bardzo podoba (do codziennego noszenia, bo w airsofcie do lasu uważam, nie ma sensu) kamuflaż UCP. Ale wybór jest spory: marpat(leśny i pustynny), brytyjski DPM, polska pantera. To kilka ledwie, wzorców jest od groma. Niemiecki flecktarn też ma wersję pustynną, tak jak francuski CCE.
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

ODPOWIEDZ