MMO i MMORPG

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

W moim ulubionym mmo rpg ludzie byli zwykle dorosli i normalni (jesli chodzi o poziom nalogowosci). Srednia wieku to jakos 27 lat a nie 15. Owszem, niektorzy ludzie jak maja czas to graja po 20 i wiecej godzin tygodniowo, ale zwykle nie maja problemu zeby wyluzowac na kilka miesiecy albo chocby wyjsc na spacer. Owszem, sa wydarenia w grze tak wazne ze kto moze to lepiej zeby zarwal nocke i wzial udzial w bitwie. Nazywaja to 'call to arms' i standardowe zasady to: jesli mozesz to graj a jesli grasz to badz na bitwie. Tyle ze 'hardcorowy' sojusz w Eve zbiera wtedy jakies 30% graczy a przecietny 15%, taka frekwencja to norma. Reszta sobie spi i uslusza co najwyzej 'zaluj ze cie nie bylo brachu'. W world of warcraft najbardziej maniakalne gildie oczekuja frekwencji 100% na jakichs tam rajdach a jak ktos zaspal to musi blagac o wybaczenie.
W eve mialem korporacje niedzielnych graczy w ktorej z zasady gralismy malo i bylismy z tego dumni ;) bardzo bardzo powoli i w wielkich bolach, ale przez 3 lata udalo sie nawet do czegos tam dojsc.

Inna inszosc ze nie ma obowiazku byc w hardcorowej gildii i w wow mozna grc zachowujac umiar. Ja tam pol roku dochodzilem do poziomu 40 czyli nie bylem nawet kandydatem na nooba (lvl 80 ale bez zadnych setow). Takich graczy jest zapewne wiekszosc tylko nie rzucaja sie w oczy.
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Othar
Mamun
Posty: 170
Rejestracja: pt, 08 wrz 2006 20:55

Post autor: Othar »

Moim skromnym zdaniem MMO RPG typu WoW/L2 to zuo.
Nie gram już kilka miesięcy, ale jak tylko pojawi się chwila niezagospodarowana, to ciągnie.

Przez 4 lata grałem w L2, średnia wieku była około 22lata. Dzięki Ci Panie wyrwałem się i nie mam czasu na granie.

L2 to gra nastawiona na PvP, WoW trochę inaczej.
Żeby dobrze się bawić na PvP trzeba spędzić jakąś ilość godzin przed komputerem.
Po dłuższym czasie gra staje się częścią życia, więc ciężko się oderwać i pętla się zaciska.


e: domniemanie błędów, przeglądarka ortograficznych nie wskazała
BoogieWoogie, Swing, Jitterbug, Rock'N'Roll, Foxtrot

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Od kilku dni gram w Runes of Magic. Jak na razie jest nieźle, aczkolwiek porównania do L2 ani WoWa nie mam. Przyjemny klimat, otwartość i pomoc dla początkujących graczy. Zobaczymy, jak będzie dalej.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Lasekziom
Kadet Pirx
Posty: 1215
Rejestracja: ndz, 21 wrz 2008 12:49

Post autor: Lasekziom »

A gra ktoś może na forum w League of Legends?

Awatar użytkownika
Othar
Mamun
Posty: 170
Rejestracja: pt, 08 wrz 2006 20:55

Post autor: Othar »

Przez Leage of Legends prawie zarwałem nockę :/
A już mi tak dobrze szło nie granie w gry :)

Muszę przyznać, że bardzo fajny pomysł. Masz jakąś stronkę ze strategiami pojedynków między Championami? I strategie rozwoju podczas rozgrywki?

Asis Aiur kłania się nisko i wraca do pracy :)
BoogieWoogie, Swing, Jitterbug, Rock'N'Roll, Foxtrot

Awatar użytkownika
Purple-eyed Dreamer
Sepulka
Posty: 17
Rejestracja: pn, 22 kwie 2013 14:24
Płeć: Kobieta

Re: MMO i MMORPG

Post autor: Purple-eyed Dreamer »

Tragedia, panie. Ja gram ostatnio, właściwie, tylko w MMO RPG. Czekam na nowy komputer i zaczynam pocinać w Tera Online. A tak, to już mam za sobą większość tego typu gier, od WoWa przez Runes of Magic, Aion, Forsaken World, po GuildWars. Ale jestem pierońsko wybrednym graczem, dlatego szybko się nudzę, jeśli gra ode mnie za wiele wymaga (FW: zalecają grać co najmniej 2 godziny lol), dają mi F2P, w którym muszę WYKUPIĆ opcję trade (to co to jest, single player?) albo jest po prostu... nudne. Nie nadaję się dlatego na beta testera, Age of Wulin poraził mnie przepięknym wyglądem, ale tam się po prostu nic nie dzieje. A szkoda, bo zaczynałam od KalOnline, gdzie poczułam powołanie na healera i myślałam, że powrócę do tych klimatów. Marzy mi się GuildWars 2, ale to nadal nieco drogie, jak dla kogoś, kto ciągle preferuje free to play z mikropłatnościami.
Come away, O human child!
To the waters and the wild
With a faery, hand in hand,
For the world's more full of weeping than you can understand.

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Re: MMO i MMORPG

Post autor: Agarwaen »

Ktoś (nadal?) gra w eve online ? Tytuł wciąż żywy, pytanie jak z graczami : )

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3082
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

MMO i MMORPG

Post autor: Q »

Skoro (była tu) mowa o EVE...
https://www.polygon.com/2020/9/15/21436 ... ttani-vily
Dukajowa "Linia oporu" się kojarzy...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3082
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

MMO i MMORPG

Post autor: Q »

Agarwaen pisze: pn, 09 wrz 2013 18:56Tytuł wciąż żywy
Po kolejnej dekadzie również ;). Znaczy... EVE Online właśnie otrzymała rozszerzenie zatytułowane "Havoc":
https://www.youtube.com/watch?v=foz5YeLTe3M
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
gorat
Pćma
Posty: 281
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:48

MMO i MMORPG

Post autor: gorat »

Q pisze: czw, 17 wrz 2020 21:29 Skoro (była tu) mowa o EVE...
https://www.polygon.com/2020/9/15/21436 ... ttani-vily
Dukajowa "Linia oporu" się kojarzy...
I się skończyło ponoć tak: https://www.polygon.com/features/226289 ... papi-loses
PIP, PIP, PIP, PIP, PIP...
Przepraszamy, zepsuł się nadajnik.

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3082
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

MMO i MMORPG

Post autor: Q »

Zwiastun nowego rozszerzenia The Elder Scrolls Online - "Gold Road":
https://www.youtube.com/watch?v=vbpMVd6G9og
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ