Wiedźmin

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
mauzuri

Post autor: mauzuri »

Przekonałeś mnie... Ale nie demonizuj tak, bo mi się już rysuje przed oczami klęska Wiedźmina. Bądźmy dobrej myśli. ;] (jaki rozpaczliwy apel :P)

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Nie, no, przynajmniej polskiej wersji mordercze macki Atari nie splugawią :D
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Sosnechristo
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: pn, 28 sie 2006 14:50

Post autor: Sosnechristo »

Niech by spróbowały! Naraziłby się na gniew (o)błędnego rycerza Tamdaradej! Poza tym, Narazie nic nie wskazuje na to, że gra będzie klapą...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Świetnego dystrybutora na zagranicę sobie znalazł CDProjekt :(

Atari stoi nad grobem - jeżeli już muszą robić takie triki, jak konsolidacje 10 akcji w jedną, żeby utrzymać cenę powyżej minimalnej wymaganej na giełdzie, no, brawka. Oszczędne takie...
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Firewarrior

Wiedźmin - jak wrażenia?

Post autor: Firewarrior »

Graliście już? :)
Hyh, gdybym tylko miała czas to pewnie bym się skusiła, ale niestety - studia nie pozwalają :C pozostaje mi czekać na ferie - ale czy warto poświęcać całe ferie na pocinanie w tą grę?
help me :D

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

No to mogę kilka słów skreślić...

Na razie przeszedłem jedynie tutorialka ale to mi już dało jakiś tam pogląd. Zaczynając od początku mamy grube pudełko a w środku płytka z grą, płytka z muzyką i płytka z materiałami promocyjnymi i dodatkami. Mejkingofy i tym podobne. Wszystko ładnie wydane i z sensem pomyślane. Jedyny zgrzyt to ilustracje w książeczce z opowiadaniem o wiedźminie - pasują do władcy pierścieni i opowieści o nazgulach, ale do wiedźmina absolutnie nie.

Sama gra niestety ma spore jak na mój sprzęt wymagania sprzętowe, więc niestety czasami spowalnia, zwłaszcza podczas filmików wyjaśniających akcję. Ale nic to! Twardzioszkiem trzeba być, a nie mięcioszkiem!

Fabuła jest na razie świetna. Jeszcze praktycznie nie zacząłem grać, a już widzę, że to chyba najmniej liniowa rozgrywka z jaką się zetknąłem. Gra jest brutalna, krew leje się strumieniami, sceny erotyczne, a jakże, takoż i występują. Zasłużenie więc gra nosi na pudełku znaczek 18+.

Rozwiązanie systemu walki jest dobrze pomyślane i o wiele bardziej pochłania uwagę i angażuje samego gracza niż było to w NWN czy Baldurach. Tu trzeba pilnować tego co się dzieje i bardzo uważać na wszystko. Znaczy jest git!

Dubbing też na wysokim poziomie. Bohaterowie animowani naprawdę nieźle, a smaczki w postaci stada kaczuszek czy gołąbków w tle tylko poprawiają całe wrażenie.

No dobra - żeby nie było że to reklamówka. Wady są, a jakże... Tylko jakie?... Hmmmm..... No ta sprzętożerność... I to, że według znawczyni tematu Szczurką zwanej Tris Merigold nie powinna epatować biustem, a epatuje. Ale żeby zaraz tam się do tego czepiać... Te kobiety... ;)

No dobra - gra mi się na razie bardzo podoba i nie mam zamiaru tego ukrywać.
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Kiwaczku, a jakim dysponujesz sprzętem?

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Miałem pudło z grą w rękach, przy okazji wizyty w Empiku... Zerknąłem na wymagania i ze zbolałą miną odłożyłem na półkę. Mimo całkiem przystępnej ceny (~89 złociszy) mój komputer tego nie pociągnie, oj nie.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Podzielam opinie Kiwaczka - gra się super, choć ja z tutoriala jeszcze nie wylazłam, ale już mi się podoba:) Mam tylko trochę za mało RAMu (1GB) w efekcie czego musiałam pomodyfikować parametry grafiki, ale i tak jest git:)
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Cień Lenia pisze:Kiwaczku, a jakim dysponujesz sprzętem?
A ja wiem? Trzeba by chomisia zapytać, ona siedzi w domu to może mu zajrzeć w "system". Ja jestem na służbie, to nie pomogę...

A w temacie służby to zaczynam żałować, że sobie komputerka jednak nie wziąłem... chlip...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Buka
C3PO
Posty: 828
Rejestracja: sob, 13 paź 2007 16:55
Płeć: Kobieta

Post autor: Buka »


wpis moderatora:
Bebe: Poniższe posty pochodzą również ze scalonego wątku wiedźmińskiego, dlatego ciągłość wymiany postów i tematu może miejscami być dyskusyjna. :)
Rany, co tu tak pusto? Wchodzę ucieszona na wątek Wiedźmina, sądząc, że dowiem się jakichś nowości, a tu nic, posty sprzed ponad roku! Same domniemywania, jaki to ten nasz polski Witcher nie będzie, kiedy już się pojawi. A teraz co? Jak już wreszcie się ukazał, to nikt nie komentuje?
Ja go co prawda nie mam (generalnie mało gram na komputerze), ale widziałam program telewizyjny z recenzją i wywiadami z twórcami oraz czytałam jakąś taką małą książeczkę o wszelkich postaciach (w tym i o grze), w jakiej Wiedźmin się pojawił, i śmiem twierdzić, że jest niezły. Oby tylko za dużo nie zmienili w realiach Sapkowskiego.
Czekam na odzew :P

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Post autor: Sexy Babe »

Kurdę, no pięknie to wygląda ze skrinów, hołmpejdźów i gejmplejów. Mnie interesi co innego: jak to klika, w sensie apetytu na moce przerobowe proca i grafy? I czy pod Vistą w ogóle klika? Demka nigdzie nie ma, a na notku może być różnie.
Jakby ktoś mógł się zdradzić z konfigu i fpsów to byłbym wdzięczny :)
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Cintryjka pisze:Mam tylko trochę za mało RAMu (1GB) w efekcie czego musiałam pomodyfikować parametry grafiki, ale i tak jest git:)
O ile wiem, RAM najbardziej rzutuje na czasy doładowywania obszarów. Z jednym giga rzecz robi się taka bardziej dla cierpliwych :)
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

No, chwilkę się wgrywają. Ale spoko, ja niespotykanie spokojny egzemplarz jestem:]
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Sexy Babe pisze:jak to klika, w sensie apetytu na moce przerobowe proca i grafy? I czy pod Vistą w ogóle klika? Demka nigdzie nie ma, a na notku może być różnie.
Jakby ktoś mógł się zdradzić z konfigu i fpsów to byłbym wdzięczny :)
Z cudzych opinii wiem tyle, że pod Vistą i owszem, bardzo chętnie, że 1 giga ramek to - powiedzmy - granica przyzwoitości (niżej przestaje być śmiesznie, np. doładowywanie trwa prawie tyle, co cisza wyborcza). Z "testowanych" kart graficznych wyrabia już (na niskich detalach) Radeon 9800, z procków bodajże Athlon 2200+.
Nie wiem za to, i raczej wątpię, czy pójdzie na Win2K :(
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

ODPOWIEDZ