Wiedźmin

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Przydatna stronka. Ale cóż, gra mi nie pójdzie. Jakby się uparł to coś by chodziło, ale cięłoby się niemiłosiernie. Mogę najwyżej pójść do znajomego (Ma Wiedźmina i pudło 2GB ramu i wspaniałą kartę graficzną. Jak ja mu zazdroszczę :P)
Na bashu było mniej więcej coś takiego (nie pamiętam dokładnie, a nie mogę znaleźć):
'-Jakie wymagania ma Wiedźmin?
-Dwa miecze i trzy eliksiry."
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

To było genialne Mort00s!
Ale faktycznie dwa miecze wystarczą i nawet dwa podstawowe eliksiry - jaskółka i kot, aby wykonać większość misji. ;-)
A gra dobra jest;-D
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

W to nie wątpię... Szkoda, że mój pecek nie poradzi.... Szkoda...Szkoda... Szkoda...
Mort00s, zakładamy nieformalne stowarzyszenie :)
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Nath
Fargi
Posty: 332
Rejestracja: śr, 03 paź 2007 15:55

Post autor: Nath »

Na święta się doczekam w końcu Wiedźmaka :D
Mniam, mniam...

Pozdrawiam
Ika: Poczuł, że umiera i zapewne doszedł do wniosku, że nie da się złapać tym metroseksualistom ze skrzydełkami. Nie widział swojej przyszłości w chórze.

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Niech to...

Alchemik kupował sobie kompa z myślą o premierze Wieśmina. I przeszłam się do Empiku, coby zanabyć stosowne dobro. I co? I ****! Co z tego, że komp spełnia dwukrotność wymagań, skoro gra wymaga XP/Vista, a ja mam cóś starszego i niekompatybilnego.

I muszę odliczać na palcach dni do powrotu ONa, on siądzie i naprawi zło tego żywota...

To jest gorsze niż wtedy, gdy po kupnie Diablo II i umówieniu się na turniej padł mi internet, a był weekend majowy.
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

To się patrzy na wymagania, z tyłu pudełka. Trudno się mówi. Ale sam często tak mam. Nie wiem czasami rzeczy oczywistych.
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

To ktoś jeszcze z własnej woli używa 98-mki? O rany! ;)

Miałem sobie dzisiaj pograć, ze służby korzystając, ale niestety, nie ma warunków. Wojsko przeszkadza.

A trzeci akt ledwo rozpoczęty...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Hmm... Troszkę dziwne. -98 na takim dobrym komputerze?
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Nie 98. 2000NT. Niby to samo co XP, ale Wieśmin nie pójdzie. A ja nie chcę XP, ani Visty tym bardziej (wymagania wg napisu na pudełku wzrastają o 50% tylko dlatego, że się używa Visty - LOL!), mam sentyment do starych systemów. Nadal miałabym 98, jakbym mogła, ale zgubiłam CD...
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Nie taki XPek straszny jak go malują ;)
Powiem więcej, od czasu jak się z 98-mki przesiadłem to sobie wreszcie chwalę system spod znaku małego miękkiego. I przy zakupie nowego laptopa wyłgałem się z Visty na rzecz XP-ka właśnie.

A wiedźmin niestety wymagania ma. I to niezależnie od systemu. Ech...
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Zanthia
Alchemik
Posty: 1702
Rejestracja: czw, 11 sie 2005 20:11
Płeć: Kobieta

Post autor: Zanthia »

Niby tak, ale mam świadomość, że XP i Vista są teraz najpopularniejszymi systemami, a co za tym idzie - najczęściej atakowanymi przez malware. Do tego jestem wniebowzięta stabilnością 2000NT, zaś w pracy mam XP i klnę minimum trzy razy dziennie.

Poza tym prawdziwa ironia polega właśnie na tym, że ja MAM za ciężką, ciężką (jak na moją pensję forsę kupiony hardware do Wiedźmina, tylko system mam nie ten co trzeba...
It's me - the man your man could smell like.

Awatar użytkownika
Ysabell
Mamun
Posty: 155
Rejestracja: wt, 20 lis 2007 14:37

Post autor: Ysabell »

Mo i co? Pograł już ktoś trochę? Ja na razie tylko gapiłam się przez ramię na dwa akty, ale trochę przemyśleń mam. I jedno pytanie.

Z przemyśleń: gra bardzo mi się podoba, zwłaszcza dzięki nieliniowości fabuły. Ale i graficznie nie jest źle. W walce jest (dla mnie) za dużo klikania, ale ja to bym chciała po prostu kliknąć i już. Ale i tak jest lepiej niż w Gothicach i innych Morrowindach. Poza tym przeuroczy humor i cudowna zabawa przy wynajdywaniu nawiązań...

A teraz pytanie: Czy ja jestem bardzo dziwna, że razi mnie erotyka w tej grze? Dokładniej - nie podoba mi się pomysł "kolekcjonowania" panienek i fakt, że są zawsze chętne i zawsze gotowe. Jakoś mi to nie pasuje do całości. Naprawdę rozumiem, że to dla wyższych dochodów ze sprzedaży, ale jakoś jestem zniesmaczona. A nie jestem z tych pruderyjnych...
Ys.
_____
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą" - Robert A. Heinlein

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

Ysabell pisze: A teraz pytanie: Czy ja jestem bardzo dziwna, że razi mnie erotyka w tej grze? Dokładniej - nie podoba mi się pomysł "kolekcjonowania" panienek i fakt, że są zawsze chętne i zawsze gotowe. Jakoś mi to nie pasuje do całości.
A do literackiego pierwowzoru? :>
FTSL
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Ysabell
Mamun
Posty: 155
Rejestracja: wt, 20 lis 2007 14:37

Post autor: Ysabell »

A do literackiego pierwowzoru? :>
Też nie. :)
U Sapkowskiego seks czasem (no dobra - często) był naciągany ale jednak były kobiece postacie z ciekawym charakterem. Z jakimkolwiek charakterem. Tutaj każda panienka (zresztą stan cywilny jest nieistotny) służy do przelecenia, a poza tym jest strasznie płytka. Nie wiem czemu, bo taki Jaskier czy Talar wyszli bardzo ciekawie. A baby tylko o seksie myślą...

Wiecie, ja rozumiem, że Wiedźmin nie dość, że bezpłodny (brak ryzyka ciąży), to jeszcze aseptyczny (nie przenosi chorób przenoszonych drogą płciową), ale mimo wszystkie wartoby chyba zachować jakiś umiar?
Ys.
_____
"Kobiety i koty zawsze będą robić to, co chcą, a mężczyźni i psy powinni się zrelaksować i powoli oswajać z tą myślą" - Robert A. Heinlein

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Mnie nie razi ta erotyka, traktowana dość zabawowo, ponieważ takie samo wrażenie wyniosłam z literackiego pierwowzoru - każda panienka jest chętna, żeby przespać się z Wiedźminem. ;)
Poza tym tutaj zdaje się w 3 czy 4 akcie Wieśmin musi przyjąć pewne obowiązki związane również z kobietą. Jedną.
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

ODPOWIEDZ