Wiedźmin

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

W2ZK wymiata. Poszedł bez problemu na nowej karcie graficznej GTX550TI (czyli też na nowych sterownikach), bo na starej, GF7900GS, były problemy (gra nie chodziła wcale). Najlepsze jest to, że W2ZK oferuje dużo przerywników filmowych. Nie grałam w poprzedniego Wiedźmina i zaczęłam grę bez czytania instrukcji. Jednak w trakcie rozgrywki wszystko przychodzi samo, reszta to domysły, ponadto ukazywane są często wskazówki, więc instrukcję można sobie pominąć. Polak jednak potrafi robić świetne gry. Zdecydowane polecam.

Agarwaen
Dwelf
Posty: 519
Rejestracja: wt, 04 lis 2008 18:57
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Agarwaen »

Warto dodać, że jest dużo mniej dialogów niż w części pierwszej, w walce mamy grę akcji w zasadzie. Do tego jest jakieś cztery razy krótsza od poprzedniczki. Za to jest opowieść, akcja i grafika. Dużo grafiki i dużo akcji. Ciach ciach, bach.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Jedynkę na pewno też sobie kupię kiedyś. Spodobał mi się strasznie ten drugi Wiedźmin :)

Trochę dziwnie się prowadzi walkę mieczem, bo Geralt sam doskakuje do kolejnych przeciwników, jeśli starcie jest w zwarciu. Czyli nie można go tak do końca kontrolować (wycofać, kiedy się chce).

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

W pierwszym Wiedźminie masz jeszcze mniejszą kontrolę nad walką. Wybierasz odpowiedni styl, a sama walka sprowadza się właściwie do QTE. W sumie ciężko mi powiedzieć, który system bardziej mi odpowiadał. W dwójce można w sumie zaklikać wroga, a to trochę odbiera radość z gry. Poza tym dwójka jest zdecydowanie za krótka, oby twórcy trójką przeprosili.

Awatar użytkownika
No-qanek
Nexus 6
Posty: 3098
Rejestracja: pt, 04 sie 2006 13:03

Post autor: No-qanek »

A ja miałem wrażenie, że gdy wyćwiczyć technikę (myszy) to w walce kontrola jest całkiem spora; czasem rzeczywiście rzucał się sam, ale rzadko i dawało się to kontrolować.

Ale może źle pamiętam, ze dwa lata temu to pewnie było.
"Polski musi mieć inny sufiks derywacyjny na każdą okazję, zawsze wraca z centrum handlowego z całym naręczem, a potem zapomina i tęchnie to w szafach..."

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Zależy kto co lubi. W pierwszym Wiedźminie na pewno było widowiskowo, zwłaszcza gdy się postawiło na rozwój stylów walki, ale też dość łatwo. System dwójki jest trudniejszy do kontroli. Szczerze powiedziawszy jestem zbyt leniwy, by w nim dłubać tak, by do każdego starcia mieć gotową taktykę i adekwatne przedmioty pod ręką.

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Przedmioty, eliksiry, znaki, itd. używam z ciekawości, bo jako miłośniczka wojowników, rycerzy i paladynów najchętniej całą grę przeszłabym machając mieczem :P Czasem wspomagam się znakiem Igni. Swoją drogą bardzo spodobał mi się sposób szybkiej zmiany znaków, czyli wejście na ten czas w tryb bullettime'a, by ani nie trzeba była pauzować gry, ani by ona nie uciekała (czyt. przeciwnicy by nas siekli w czasie zmiany znaku).

Najbardziej lubię taktykę dziabnięcia i ucieczki parę metrów dalej, w bezpieczniejsze miejsce, najlepiej tak, by przeciwnicy atakowali gęsiego. No i w tym czasie życie i wigor się zregenerowały. Geralt lubi jednak wpadać w sam środek żołnierzy, gdzie leje go kilku naraz ;]

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Lepiej to było rozwiązane w pierwszej części. Znaki były przypisane do przycisków 1-5, a nie tak jak w dwójce do 5-9 bodajże. Te menusy uruchamiane ctrl to akurat najgorsze co zrobili twórcy, z piciem eliksirów w trakcie medytacji na czele ;).

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Picie eliksirów faktycznie spowalnia tępo gry, bo zaczyna się akcja, a tu należy wejść w tryb medytacji i wybierać odpowiednie napitki, czasem je tworzyć, jak się ich nie ma. Przynajmniej to trochę trwa u osoby, która dopiero zaczyna przygodę z Wiedźminem :)

OdMiecza
Sepulka
Posty: 5
Rejestracja: pt, 26 lip 2013 11:47
Płeć: Mężczyzna

Re: Wiedźmin

Post autor: OdMiecza »

Ogólnie obie części mi się podobają, jednak twórcy mogliby pomyśleć, że nie każdy posiada joystick, a bez niego znacznie gorzej się gra.

Iza1234
Sepulka
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 22 lip 2018 10:44
Płeć: Kobieta

Wiedźmin

Post autor: Iza1234 »

Ja grałem w 1 na klawie i myszce, w 2 na padzie - w obu przypadkach było bez problemu.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Wiedźmin

Post autor: Małgorzata »

"Wiedźmin" jest piękny. Nieważna cała reszta - ja po prostu chodzę po tej grze, bo taka ładna jest. Zwiedzam. :)))
So many wankers - so little time...

ODPOWIEDZ