Torment i Baldury - to dopiero wypas

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Joshimo? Ten zdrajca?

O nie! Ja go do drużyny tylko raz wprowadziłem. I starczyło ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Ja go zawsze wymieniam w pewnym momencie. Chyba tuż przed wypłynięciem na tamta wyspę.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

A ja zaraz upłynniam go po wyjściu z podziemi. I od razu do dzielnicy z Janem i Viconią. I mam najlepsiejszego złodzieja i świetną kapłankę. Do końca.

Chociaż muszę przyznać, że jak pierwszy raz grałem, to coś źle z Viconią gadałem, bo jak zeszliśmy do Podmroku to się odłączyła. Bolało...

Więcej tego błędu nie popełniłem ;)

A udało Wam się zachować broń i zbroje podmrokowe? Jest na to kilka sposobów :D
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Joshimo był zdrajca, ale Jana spotkałem jakoś późno i w ogólnym rozrachunku Josh wydał mi się lepszym złodziejem...
Z Viconią jakoś rozmowy też nie zawsze mi się kroiły. Za pierwszym razem pozwoliłem żeby spłonęła na stosie.
A jakie masz sposoby na podmrokową broń, kiwaczku? Moje szlag trafił niestety...
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Znaleźliśmy dwa. Pewnie jest więcej.

To pewnie bugi w grze, ale żadnego czitowania w tym nie ma. Więc pewnie można to i owo opisać ;)

Podstawa to informacja, że komputer tylko raz dokonuje sprawdzenia czy jesteś na powierzchni czy pod. I tylko na jednej lokacji - czyli po wyjściu z Podmroku.

Pierwsza metoda była możliwa przy wolniejszych kompach i polegała na pauzowaniu i bardzo szybkim przekazywaniu sprzętu innym postaciom. Miałem za szybką maszynę, więc to sobie darowałem.

Druga polegała na odłączeniu jeszcze w Podmroku jednej z postaci z drużyny , ale takiej, żeby potem w mieści czekała na nas w karczmie. Nie muszę chyba wspominać o tym, że postaci tej dajemy całą interesującą nas zbrojownię ;) A potem do karczmy i przyłączanie. Włala!
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

W tym szaleństwie jest metoda, kapitanie kiwaczku :)
Ja miałem głupią przypadłość, że zazwyczaj przez wywaleniem kogoś z drużyny zabierałem mu wszelkie przedmioty, które mogły pomieścić plecaki pozostałych osób z drużyny (na początku dla złota, potem dla doposażenia zastępcy w porządną zbroicę)
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

(Baaaldurs! Czemu dopiero teraz znalazłem ten temat?! :)
Bakalarzu, to stary numer ;). Przydatny zwłaszcza w TB, bo tam nowe postacie mają mikstury i sprzęt +3.
A Yoshimo nie jest taki znów zły. W sumie, gdy nie ma się w drużynie złodzieja, to opłaca się go wziąć. Potem się go zabije i weźmie się Imoen ;) A tak to trzeba iść do Czarowięzów z wolnym miejscem. No, chyba, że siostrzyczka nam nie pasuje.
Moja ulubiona drużyna: Główny - półork zabójca (żeby było śmieszniej to o dobrym charakterze), Keldorn (Dać mu Karsomir, a będzie wymiatał ^^), Anomen, Jaheira, Nalia, Imoen.
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Minsc i Boo rzONdzą! Podstawowe postaci w jedynce i dwójce :D Ostatnio po raz kolejny zacząłem przechodzić całą sagę od początku... Oczywiście, od początku moim własnym pół-elfim magiem :D Taki prowadzony od początku (jak to już napisała Bebe), później zwyczajnie wymiata! (nie jest to czarownik, bo w jedynce nie ma takiej klasy :P)

Drużyna must-have:

- Ignatius, pół-elf czarodziej
- Minsc i Boo (pip!)
- Kagain
- Kivan
- Imoen
- Jaheira

Było trochę marudzenia ze strony krasnala, ale dawalim radę :) Bez problemu załatwiało się brzydala w zbroi na końcu :)

BG II

- Ignatius (jak wcześniej)
- Minsc i Boo
- Valygar
- Janek (później Imoen. Czysty entyment)
- Jaheira
- Aerie

Bohater romansował z tą ostatnią. Ta drużyna również nie miała żadnych problemów z przebiciem się przez grę. Głównie za sprawą przepotężnego maga na ich czele :D
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Mort00s
Fargi
Posty: 355
Rejestracja: czw, 04 paź 2007 21:39

Post autor: Mort00s »

Takie pytanko: co zrobiłeś z Khalidem? :D
Hehe, to ja raz w życiu zagrałem panią (bard, pół-elf). Dobra była. Miała najwięcej PŻ w drużynie. No i Anomen z nią romansował xD. Jednak kobietą gra się odrobinę inaczej (dziwne, co nie? ;)).
Kusi mnie jeszcze raz zagrać w BG. Jakąś nietypową klasą. Przeszedłem BG złodziejem, zabójcą, czarownikiem, bardem, kapłanem, wojownikiem i w BGI wojownikiem/magiem/złodziejem (ilość PŻ zabójcza :).
"Gdy walczysz z potworami, uważaj by nie stać się jednym z nich.
Gdy patrzysz w otchłań, ona również patrzy i w Ciebie."

Friedrich Nietzsche

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Miło mi, że tak sobie cenicie BG I. Lwia część polonizacji w tej grze to moja sprawka. Fajnie jest, jak słyszysz Fronczewskiego czytającego przetłumaczony przez ciebie tekst.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Jak to co? Został zabity przez potworki... Zabrałem mu wszystko i golusieńkiego posłałem na spotkanie z pewnym ogrem niedaleko Beregostu...

Miło mi poznać człowieka, który jest odpowiedzialny za tak miodną polonizację :) Pogratulować! Faktycznie, pan Fronczewski robi ogromne wrażenie.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Olaf
Wujcio Cleritus
Posty: 744
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:44

Post autor: Olaf »

A słyszeliśta o BG Trilogy? Specjalnym czymś co pozwala łączyć BG I i BG II w jedną grę? Jest przy tym trochę roboty, ale miodność rośnie masakrycznie! Grafika jedynki podciągnięta do dwójki, wspólna mapa i parę innych udogodnień. Więcej informacji o modach do Bg tutaj.
Twardy, kruchy i pozbawiony życia. (by Dabliu)

Dziękuję wszystkim za pomoc mojemu menelowi! I proszę o kolejne datki:p

Awatar użytkownika
Bebe
Avalokiteśvara
Posty: 4592
Rejestracja: sob, 25 lut 2006 13:00

Post autor: Bebe »

Tak czytam czytam i oczom nie wierzę... po co to się męczyć z bezużyteczną Jaheirą w jedynce, skoro można mieć kapłankę Branwen - czysta klasa, więcej czarów, użyteczność w walce podobna. :) Khalid zaś był bezcenny, bo jako jedyny czysty wojownik mógł dostać 4 gwiazdeczki na broń (łowcy tylko po 2 gwiazdeczki) - dzięki temu Khalid wymiatał mieczem i łukiem. Grzeczny chłoptaś. :) W ogóle ograniczenia n gwaizdeczki w jedynce mnie denerwowały - tylko czystej klasy wojownik mógł dostać więcej niż 2 gwiazdeczki, :/ Dlatego rozumiem Kagaina (też czysty wojownik), ale nie rozumiem doboru Jaheiry. :)

Romanse z moją ulubioną kapłanką Viconią są super... się można nawet potomstwa dorobić. :D
Z życia chomika niewiele wynika, życie chomika jest krótkie
Wciąż mu ponura matka natura miesza trociny ze smutkiem
Ale są chwile, że drobiazg byle umacnia wartość chomika
Wtedy zwierzyna łapki napina i krzyczy ze swego słoika

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

A ja, kurza stopa, nie moge sobie przypomniec gdzie Viconia w jedynce czeka.
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

ODPOWIEDZ