Najlepszy komputerowy erpeg wszechczasów

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Baldurs Gate. Zdecydowanie. Tylko komplet BG oraz HoMM IV zabralem ze soba do Szkocji. Moze kiedys znajde czas na male granko.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

mr.maras pisze:HoMM IV
Dyskwalifikacja i śmierć cywilna :D
NMSP
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

taki jeden tetrix pisze:
mr.maras pisze:HoMM IV
Dyskwalifikacja i śmierć cywilna :D
NMSP
Tym razem całkowicie TJT popieram :P
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

W HoMM też się da grać, nie powiem, ale Baldursy Rulez :)
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Tyle, że tu chodzi o część czwartą, która była proporcjonalnie denna, co innowacyjna :P

Dobra, koniec tego offtopa ;P
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

O HoMM mówię ogólni, bo żadna mnie nie rzuciła na kolanach:)

Kończę offtopa
Sasasasasa...

Melfka
Sepulka
Posty: 72
Rejestracja: pn, 29 sie 2005 13:41

Post autor: Melfka »

Ignatius Fireblade pisze:Tyle, że tu chodzi o część czwartą, która była proporcjonalnie denna, co innowacyjna :P
A może przede wszystkim chodzi o to, że HoMM to właściwie nie RPG? ;)
(a czwórkę akurat lubiłam - za sposób rozwijania postaci)

Awatar użytkownika
Meduz
Cylon
Posty: 1106
Rejestracja: ndz, 19 lis 2006 21:59

Post autor: Meduz »

Popieram, HoMM to nie jest RPG, tylko strategia turowa z elementami RPG. Grałem we wszystkie części i moim zdaniem najlepsza była trzecia. Ale nie wymieniłem tej gry, gdyż nie jest rpgiem.
Meduz Kamiennooki

- Lepiej się spytaj, co to daje?
- A co zabiera?

Awatar użytkownika
SzaryKocur
Fargi
Posty: 424
Rejestracja: czw, 23 lis 2006 01:31
Płeć: Mężczyzna

Post autor: SzaryKocur »

Rzadko umiem wyłonić jedną najlepszą rzecz i oczywiście nie grałem we wszystkie gry:
- seria Baldurs Gate - za klimat i grywalność, przez co nawet drętwe zasady D&D nie są tu tak uciążliwe jak być powinny. Icewind Dale to już nie to - wolę rozbudowane miasta i szybkie, krótkie questy niż kilometrowe lochy i tysiące potworów - dlatego wolę BG.
- Planescape Torment - za gigantyczny klimat, który miażdży. Za fabułę i doskonałe dialogi (choć przydługawe). Za te wszystkie, niby poboczne, postacie i historyjki, które wryły mi się w pamięć i przyprawiają o dreszcze do tej pory.
- M&M VII i VIII. W VI nie grałem, a IX zniechęciła mnie swoim początkiem. Za grywalność i mnogość przedmiotów, dzięki którym nasze postacie ciągle się rozwijają. Za najlepszą alchemię i magię z jakimi się spotkałem w grze. Za to, że walka z potężnymi wrogami przynosi emocje, a ze słabymi radość z masakry.
- ADOM - za emocje niespotykane w innych cRPGach. Tu strach przed śmiercią i radość ze zwycięstwa są prawie jak prawdziwe ;). Za dziesiątki poległych bohaterów, którym się nie udało. Hm, nie udało się żadnemu ]:->

Inne gry godne wyróżnienia:
- seria Fallout -
- Morrowind i Oblivion -
- Chrono Trigger -
- UnReal World RPG -
Zakapturzone awatary rulez!
Wszystko co napisałem, to tylko moje prywatne zdanie.

DarkOne

Post autor: DarkOne »

To ja też się dopiszę:

1. Fallout / Fallout 2
2. Baldur's Gate 2, Planescape Torment

3. ...
4. ...

Lata zaćmy

5. Oblivion (za wszechstronność)

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

To może najpierw dopisz się w wątku powitalnym?

Hmm, nikt nie wspomniał o Icewind Dale'u? Część pierwsza cudna, wsysnęła mnie niczym odkurzacz. Aktualnie przechodzę drugi raz, czteroosobową ekipą :P jeśli chodzi o część drugą, to pogubiłem się w tych wszystkich opcjach i zdolnościach. Za dużo tego jest. Szkoda, że wprowadzili tyle zmian, a nie zrobili tak, jak to było w przypadku Baldursów.

Poza tym, powtórzę kilka tytułów już wymienionych: Planescape: Torment, Morrowind, Fallout.
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Metallic pisze:Hmm, nikt nie wspomniał o Icewind Dale'u?
Hmmm... MOgę mówić tylko za siebie, ale Icewinda zdecydowanie erpegiem wszechczasów bym nie nazwał :)

Taka podróbka Baldura. Jak się dowiedziałem o tym, że wypuścili Icewinda i że tam można sobie całą ekipę ułożyć samemu - to wydało mi się to świetnym pomysłem. Po zagraniu już takie fajne to nie było. Zero interakcji między bohaterami, zero ciekawych osobowości. Ot, idź, zabij tego i tamtego, rozwal kłesta, zdobądź nowe artefakty. Nuda... ;)

Wiadoma rzecz -degustibus i takie tam ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Metallic
Kadet Pirx
Posty: 1276
Rejestracja: sob, 22 mar 2008 21:17
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Metallic »

Mnie się mechanika podobała, też głównie dzięki temu, że od początku można było określić całą drużynę. Nie uważam tej gry za eRPeG wszechczasów, ale cóż... wiele gier wymienianych w tym temacie nimi nie jest :) (jak choćby Morrowind, w którym wystarczy tylko skakać w miejscu, żeby osiągnąć na starcie wysoki poziom doświadczenia :)
"...handlarz starym książkami odkrywa, że jego zarośnięte chwastami, najzwyklejsze w świecie podwórko jest znacznie dłuższe, niż się wydaje - w istocie sięga ono aż do samych bram piekieł."

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Post autor: A.Mason »

Metallic pisze:(jak choćby Morrowind, w którym wystarczy tylko skakać w miejscu, żeby osiągnąć na starcie wysoki poziom doświadczenia :)
Akurat to w Morrowindzie mi sie nawet podobalo... na poczatku. Potem stalo sie zbyt nuzace.

Icewind dale'a ja wymienilem na pierwszej stronie tego watku.

Dzis pewnie moja lista wygladalaby tak:
  1. Fallout 1 i 2
  2. Wiedzmin
  3. Neverwinter 1 i 2
    Summoner
  4. Baldurs Gate 2
    Morrowind
  5. Icewind Dale
    Baldurs Gate 1
    Arcanum
  6. A z pogranicza:
    Diablo 1
    Dungeon Siedge II
Summoner dlatego tak wysoko u mnie za klimat. Mechanika byla upiorna nieco.
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Melfka
Sepulka
Posty: 72
Rejestracja: pn, 29 sie 2005 13:41

Post autor: Melfka »

Metallic pisze:(jak choćby Morrowind, w którym wystarczy tylko skakać w miejscu, żeby osiągnąć na starcie wysoki poziom doświadczenia :)
Tyle, że jeśli "tylko skacze się w miejscu" z tym poziomem doświadczenia nie przychodzi rozwój cech - co najwyżej może zręczności. Jeśli ktoś nabije 10 poziomów skacząc w miejscu, będzie miał wysoki poziom, ale co z tego, jeśli HP zależą od siły, a mana od inteligencji? Żeby podczas awansu można było rozwinąć daną cechę o trzy punkty zamiast jednego, trzeba robić coś więcej. Może na początku wydaje się, że poziomy przychodzą zbyt łatwo, ale im dalej w las... ;)

Moja lista na dzień dzisiejszy wyglądałaby tak:
1. Fallout 2
2. Morrowind
3. Arcanum
4. Wizardry 7
5. Might and Magic 4&5
6. Might and Magic 7
...
100. Baldur' Gate 2

NWN i IWD gdzieś po drodze ;).

ODPOWIEDZ