Ostatnio graliśmy...

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Aken H Bosch
Mamun
Posty: 124
Rejestracja: czw, 22 cze 2006 22:05

Post autor: Aken H Bosch »

Nom.,... właśnie za to lubię Xwars. Komputer to komputer, ale żeby przechytrzyć żywego przeciwnika - niejednego :)
Scio me nihil scire

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Ostatnio - dylogia (a wkrótce pewnie trylogia) The Longest Journey, choć w złej kolejności - najpierw sequel (Dreamfall), a potem, dla przypomnienia, prequell.

Bardzo, bardzo dobre gry, choć różne gatunkowo. TLJ to typowa przygodówka, podczas gdy Dreamfall to action-adventure (i też nie do końca, jak dla mnie "running-adventure", bo jest dużo biegania z miejsca na miejsce przede wszystkim) z mocno ograniczoną interakcją.
Ale fabuła i klimat warte są grzechu :)
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

dragon throne zacząłem. gram oczywiście z kodami. podoba mi się system nadawania tytułów bohaterom- nareszcie znalazłem ujście dla swojej megalomanii.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Vodnique pisze:Ostatnio - dylogia (a wkrótce pewnie trylogia) The Longest Journey, choć w złej kolejności - najpierw sequel (Dreamfall), a potem, dla przypomnienia, prequell.
A mi nie pójdzie. BUUUUU!!!
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Tak więc przeszedłem Gorky Zero. Fabuła, która z racji autora pozwalała od siebie oczekiwać - nie zachwyca. Ale ciężko stwierdzić jak to musiało wyglądać, bo na napisach końcowych jest napisane "oparte na historii Rafała A. Ziemkiewicza", więc nie wiadomo. Fabuła kuleje, za to gameplay całkiem klawy. Choć po drugiej misji już nie miałem ochoty się skradać i przemykać w cieniu i po prostu wszystkich wykańczałem. Gra na poziomie, byle od fabuły nie oczekiwać. Zbyt klasyczna, przez przewidywalna. W coby teraz pograć...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

Ciupię, z braku innych sensownych pozycji, w GTA 2.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Grom: terror w Tybecie. Odjechana gra :) Fabuła nieco komiksowo-kiczowata, ze sporą dawką groteski. Gra się w to dobrze, fabułka choć zabawna i lasyczna to jednak sprawia tę odrobinę przyjemności. Chyba się zaciąłem, bo nie mogę wyjść z lokacji. A sama rozgrywka to czysta rozkosz :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

A ja wciaż wracam do starej, dobrej Tibii. Teraz, po dodaniu paru rzeczy, gra staje się coraz bardziej godna uwagi! cóż, może graficznie i fabularnie nie może równać z byle jakim RPGiem, ale za to świat jest ogromy i ma coś, czym niewiele gier zostało obdarzonych... Miodnością i zasysaniem graza :D
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

redcarey

Post autor: redcarey »

Z braku laku bawię się w Morrowind'a. Po kolei staję się arcymistrzami poszczególnych gildii...
No i czekam za 'fifa world cup', którą pożyczę na dniach.

Mae

Post autor: Mae »

Ja właśnie co skończyłam Morrowinda. Skończyłam bo praktycznie osiągnęłam tam już wszystko, co tylko dało się osiągnąć: przeszłam główny wątek, oba dodatki, w każdej gildii jestem arcymistrzem. Teraz mam ochotę na Obliviona, jednak mój sędziwy komputer już nie domaga - obka na pewno by nie pociągnął;]

Awatar użytkownika
Sexy Babe
Fargi
Posty: 308
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 23:42

Post autor: Sexy Babe »

/me z wspomina czasy podbojów na X-Wars...
Zdecydowanie najlepsza browser-based MMOG w jaką grałem, a było ich ze 20. Do OGame ma sie jak szachy do warcabów. Wciąga bardziej niż mudy, z których wyrwała mnie po 5 latach ostrego mudowania. 20sto-godzinne sesje, potem 4h snu z przerwami co godzinę żeby nie obudzić sie z ręką w nocniku, nie robić przestojów, pustych przebiegów, i innych kosztów niewykorzystanych korzyści :) Nob/Aju forever :>
Potem dziewczyna kazała wybierać.
Potem zakleiła wejście w sieciówce gumą do rzucia.

Teraz.. staram się poklikać w ADOMa czymś innym niż mindcrafterem, ale nie wychodzi.
Próbóję zmęczyć ostatni poziom The Lost Vikings 2, ale chwilowo nie mam pomysłu.
No i wciąż nie mogę przebrnąć przez przez taki jeden po yeah bunny motyw w Another World 2.
A gdy mnie najdzie, kontynuuję Enemy Unknown i Terror From The Deep bez podejmowania finałowej misji, taakie, skazane na klęskę kto-kogo-przetrzyma.

Nie ma to jednak jak onlajny... :(
Zbyt mało pamięci lub miejsca na dysku aby...

Awatar użytkownika
voodoo_doll
Fargi
Posty: 427
Rejestracja: pn, 10 lip 2006 22:01

Post autor: voodoo_doll »

A ja sobie pykam w Dreamfall i jestem zachwycona, tylko na początku trochę trudno się do sterowania przyzwyczaić jak na mój gust. Ale całokształt więcej niż ok.
"Each step I take the shadows grow longer,
Padded footfalls in the dark I wander.
Come to steal your lifeblood away,
Looking for a beauty that never fades"

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Hohoho... tyle wspaniałych tytułów :D A ja wróciłem do emulatora SNESa i pogrywam w najlepsze w Dragon Ball Z: Legend of Super Sayiajin XD Może gierka niezbyt zachwycająca, ale to moje ulubione RPG z DB w ogóle... Cóż, są gusta i guściki.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Przypomniałam sobie, że mam od dwóch miesięcy Still Life na dysku :-) Zaczęłam grać, ale wciąż czekam na zachwycenie tudzież iluminację, jak przy "Syberii". Chociaż trup w wannie fajny :-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Sosnechristo
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: pn, 28 sie 2006 14:50

Post autor: Sosnechristo »

Planescape: Torment. Ta gra się nie starzeje! Fabuła wymiata, a zakończenie w ziemię wgniata (kurczę, chyba powinienem zostać poetą! :)). No i jeszcze te znakomite dialogi... Eeech, dziś już takich gier nie produkują.

ODPOWIEDZ