Ostatnio graliśmy...

Gry komputerowe i konsolowe, smaczne i zdrowe

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Z gatunku "Starocie Wiecznie Żywe"
Final Fantasy VII - chyba nikomu nie trzeba przedstawiać?
Blade Runner - porządna przygodówka; chyba jedyna dobrze zrobiona "filmowa" gra.

[EDIT]Coś mi nie grało w tym poście;p
[EDIT-2]Zapomniałem dodać edita
[EDIT-3]Literówka
Ostatnio zmieniony pn, 05 mar 2007 09:05 przez Cień Lenia, łącznie zmieniany 3 razy.

redcarey

Post autor: redcarey »

Z 'filmowych' gierek podobał mi się Riddick jeszcze...

slay
Fargi
Posty: 333
Rejestracja: pt, 07 kwie 2006 08:10

Post autor: slay »

...i Ubik. I Black Dahlia, o ile byla ekranizacja.
FTSL
Ярко-желтые очки, два сердечка на брелке

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Ogólnie, to filmy na podstawie gier mają takie, już nawet nie wewnętrzne, pcie, takie fuj... Za każdym razem, gdy widzę drugą część MK, gdy w telewizji leci Street Fignter, gdy kumpel pokazuje mi Alone in the Dark, abo BloodRayne... Doom, to już zupełnie dno. Ogólnie, ten gatunek jet żałosny.

Sprawa z gierkami na podstawie fimu jest bardzo podobna. Tyle, że tu są pewne perełki (wymienione)... Czasem, gdy odcina się kupony od czegoś popularnego, można temu czemuś bardziej zaszkodzić. Już dawno uprzedziłem się do tego gatunku produkcji.
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Właśnie zainstalowałem XIII i trochę pograłem. Trochę się tnie, ale jest dobrze :)
Teraz instaluje Cywilizację III, moją ukochaną :) Ale sobie pogram ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Lafcadio pisze:Właśnie zainstalowałem XIII i trochę pograłem. Trochę się tnie, ale jest dobrze :)
Teraz instaluje Cywilizację III, moją ukochaną :) Ale sobie pogram ;)
Ja właśnie zainstalowałem 10 dni temu. Ale kurcze, już chyba czas, odejść od kompa i coś zjeść...
No, może jeszcze jedna kolejka.
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Karola, Harna - ja ostrzegam - to są cudowne gierki i przestać nie można. Żeby potem nie było, ze Milenka to zua, i takie tam;)

Pszczółki

Klocko-kręgle
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Karola
Mormor
Posty: 2032
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 23:07

Post autor: Karola »

Okrrrropieństwo! Ja nie mam czasu grać! ja nie mam siły grać, chora jestem, a Ty mi takie rzeczy podsuwasz...
Indiana Jones miał brata. Nieudacznika rodem z Hiszpanii. Imię brata nieudacznika brzmiało Misco. Misco Jones.

Awatar użytkownika
Coleman
Wampir
Posty: 3097
Rejestracja: wt, 14 cze 2005 16:41

Post autor: Coleman »

A ja poznalem nieco inny wymiar grania ostatnio :)
Halo2, XBox, dwa wygodne fotele, kumpel do grania we dwoch, zapasik Hoegaardenow i... zestaw rzutnik plus ekran 180x180... Oj, sie dzialo. To chyba lepsze, niz HD. Jakosc obrazu nie moze wprawdzie konkurowac, ale wielkosc ekranu po prostu wymiata. I dziesiec razy tansze :)
You and me, lord. You and me.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Heh... ostatnio gram sobie w stare gry na Snesa oraz nieco nowsze na GBA... Póki co, przeszedłem obie części Golden Suna (Świetne, poleam!), a w kolejce czekają:

- Final Fantas od I do VI + Tatics
- Chrono Cross (po raz niewiadomo który)
- Breath of Fire od 1 do 4 (z czego III i IV na PSX)
- Castlevania (dwie na SNESa i dwie na GBA)

Narazie mi wystarczy.... Ano i jeszcze Frater i Desperados:D
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja ostatnio zauważyłem, że J-RPG w ogóle mnie przestały bawić. Może dlatego, że potrzebuje gier gdzie jest jakaś ułuda inicjatywy, a nie takie gdzie tylko wciskaniem jednego przycisku przewija się dialogi, a walka wygląda raczej podobnie.

XIII oczywiście zachwyca :) Takoż Cywilizacja 3. Musze zainwestować w The Settlers :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Grałem w XIII... Co prawda tylko demo, ale faktycznie, gierka jest na poziome. Podobała mi się. Ciekawa grafika, dynamiczność, strzelaniny. Czasem nawet rzeba pokombinować chwlkę... Git :)
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Demko jak demko, nie wiem gdzie się kończy, ale gra jest po prostu wyrąbista, ja tę grę kiedyś prawie przeszedłem całą :D Teraz zamierzam to dociągnąć do końca. Jestem w momencie trochę kłopotliwym ;)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Ignatius Fireblade pisze:- Chrono Cross (po raz niewiadomo który)
E, Chrono Trigger lepszy.

On topic: X-Com: Ufo Defense (aka UFO: Enemy Uknown) - czysta klasyka.

Z gierek konsolowych to ostatnio miałem na tapecie Fire Emblem na GBA. Taktyka z tzw. "elementami RPG" (rozwój żołnierzy w trakcie gry, to samo jest w UFO i jakoś nikt nie mówi że są tam elementy RPG...). Całkiem przyjemna.

Golden Sun jedynkę skończyłem, ale poczułem się oszukany zakończeniem, a raczej jego brakiem. Dwójka czeka na swoją kolej. Czy tam zakończenie już jest, Ignatiusie?
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Vodnique pisze: Golden Sun jedynkę skończyłem, ale poczułem się oszukany zakończeniem, a raczej jego brakiem. Dwójka czeka na swoją kolej. Czy tam zakończenie już jest, Ignatiusie?
Tak, jest i to takie, które mne mile zaskoczyło (podpowiedź, zaczekaj do końca napisów w dwójce).

Nie ma stosownego zakończenia, ponieważ to są jakby dwa tomy jednej opowieści (nawet w podtytule dwójki jest "Book II"). Dlatego nie ma co się irytować, historia biegnie dalej, sterujemy drugą grupą, ale na tą z jedynki też się natykamy (oni nas gonią, a my mamy za zadanie odpalić pozostałe dwie latarnie). Dwójka jest bezsprzecznie lepsza od poprzedniczki i mogę z całego serducha polecić.

Nie zawiedziesz się!
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

ODPOWIEDZ