Sebastian Uznański

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
freemind
Mamun
Posty: 189
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 20:48

Sebastian Uznański

Post autor: freemind »

Co sądzicie o twórczości tego młodego autora?

Do tej pory opublikował kilkanaście opowiadań, m.in. w NF oraz SF, ostatnio światło dzienne ujrzała debiutancka powieść Sebastiana w klimatach space operowych, Żałując za jutro.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Czytałem tylko Neuronomicum. Autor tandetną fabułkę starał się schować za masą pomysłów, którymi ewidentnie chcę przytłoczyć czytelnika. Możliwe, że przeczytam jakieś opowiadanie czy powieść Uznańskiego, która będzie dobra. Nawet bym na to liczył, nie lubię przereklamowanych autorów. A takim mi się SU wydaje. Ocena mocno na wyrost dla niektórych, ale jak wszyscy wołają, że genialne, a ja czytam i nie jest... to wiadomo :)
Inna sprawa to bohaterowie. Autor jest psychologiem, a bohaterowie tacy sami jak fabuła (patrz wyżej). Nie przypadł mi do gustu, ale zobaczymy co będzie dalej, jak przeczytam coś jeszcze... Jak się trafi w gazecie :P

PS. Gdyby autor umiał rysować jak Gimenez i narysowałby komiks to bym fabułkę łyknął z przyjemnością. Ale, że nie rysuje...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

Przekartkowałem sobie Żałując za jutro i znalazłem nazwę miejscowości Ars Whole Demoniac. I spasowałem szybciej od błyskawicy. <szatański rechot mode on> Udało mu się wpasować asshole po trzy razy na stronie! <rechot off>
Już od bardzo dawna nie mam dwunastu lat :(
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Heavy Metal 2000 z kodami A-N-U-S i U-R-F-K-D jednak lepsze ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

I w ten sposób udało się dość precyzyjnie określić poziom pewnej powieści :D
Lafcadio rządzi!!!
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

SU ma już powieść? Łojesumaluśki! Nie mógł z tym poczekać autor*?


_____
*aż nauczy się pisać językiem spełniającym funkcję rudymentarną?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
freemind
Mamun
Posty: 189
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 20:48

Post autor: freemind »

Póki co, przebrnąłem przez 50 stron tejże powieści i wydaje mi się, że czepić się nie ma czego, chyba że siąść z ołówkiem w ręku i kreślić na marginesach. Małgorzato, sprecyzujesz? Chętnie posłucham w czym rzecz :)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja się boje sięgnąć po powieść. Przeczytałem blurb i zdałem sobie sprawę, że to streszczenie Neuronomicum...
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Kiedyś już broniłem tu SU. Chętnie posłucham więcej o wadach jego tfurczości. Nie będę bronił, żeby nie wszczynać dyskusji. Ale skoro fachowcy (ale nie krytycy) mają obiekcje, a niefachowcom się podoba, to może fachowcy podzielą się wiedzą?
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
freemind
Mamun
Posty: 189
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 20:48

Post autor: freemind »

flamenco108 pisze:Ale skoro fachowcy (ale nie krytycy) mają obiekcje, a niefachowcom się podoba, to może fachowcy podzielą się wiedzą?
No właśnie.

Awatar użytkownika
Tomasz Orlicz
Mamun
Posty: 166
Rejestracja: pn, 03 lip 2006 16:33

Post autor: Tomasz Orlicz »

"Wczorajszy deszcz", zdecydowany fawor - jeśli chodzi o moją osobę. Naśmiałem się, naprzelewałem łez. Jednym słowem: debeściak (więcejtakiejgrafomaniiazarżnąmojąfaworytę, oj zarżną ją jak nic!).
Już czuję zapach świeżo wydrukowanego papieru. Niczym przedsmak lektury...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
freemind
Mamun
Posty: 189
Rejestracja: ndz, 06 sie 2006 20:48

Post autor: freemind »

Dobrnąłem do setnej strony żałując za jutro. Mimo dobrego początku, teraz stwierdzam jednoznacznie: pieniądze wydane w błoto...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Ja wiedziałem, że tak będzie - jak mówił niejaki Grzegorz Halama Oklasky.
Uznański nie potrafi odłożyć na później albo spisać na straty pomysłu chybionego, ani takiego, którego w danym momencie nie potrafi rozwinąć i pociągnąć dalej. Brnie na siłę naprzód (dotyczy to też Wczorajszego deszczu). Na razie szczytem jego osiągnięć są Rewenant, Pomagacze i Cerebro i elfka. Być może jeszcze coś, co było w NF, ale nie czytałem. Po Pani Igieł nie wierzę w dłuższe formy w jego wykonaniu. Nie panuje nad materiałem, tworzy linerane ciągi zdarzeń w założeniu niezwykłych, w scenerii udziwnionej na siłę. Stać go na więcej, ale niestety idzie na ilość, a nie na jakość.
Ostatnio zmieniony pn, 23 paź 2006 14:40 przez Alfi, łącznie zmieniany 1 raz.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Nie wiem, wiem jedno coś S.U. czytałam i...nic nie pamiętam. Hm, czy to coś znaczy?
Freemind, proszę natychmiast się zmienić!
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ