Anna Kańtoch- czemu nikt nie wspomniał?

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jassmina
Mamun
Posty: 131
Rejestracja: pt, 06 kwie 2007 12:29

Post autor: Jassmina »

Gratulacje!
There is no way to happiness. Happiness is the way.

Anneke
Sepulka
Posty: 23
Rejestracja: czw, 30 cze 2005 19:40

Post autor: Anneke »

Dzięki wielkie :)

Awatar użytkownika
oLari
Fargi
Posty: 364
Rejestracja: sob, 27 sie 2005 00:18

Post autor: oLari »

Gratulacje.
Właśnie sobie uświadomiłem, że na półce leży nieprzeczytany "13 anioł" i kilka innych książek, a ja nie mam czasu.

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

To ja chętnie przejmę książkę. Też nie mam czasu, ale co tam :) Jakiś się znajdzie skrawek w autobusie.
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Ta ksiązka wciąga z butami i nie ukontentuje się przygodnym skrawkiem - przegapisz przystanek:)
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
Ignatius Fireblade
Kameleon Super
Posty: 2575
Rejestracja: ndz, 09 kwie 2006 12:04

Post autor: Ignatius Fireblade »

Skoro tak chwalicie, to muszę sięgnąć zarówno po "Anioła", jak i Diabły.

Moja styczność z Autorką zaczęła się (i, póki co, skończyła) na "Mieście", wyszperanym w bibliotece miejskiej. Książka mnie nie zachwyciła, a doczytałem, bo nie lubię odkładać książki, którą już zacząłem. Zaufam wam i w najbliższej przyszłości (kiedy mnie będzie stać) zakupię 13-tkę :P
- Na koniec zadam ci tylko jedno pytanie. Co ci wyryć na nagrobku?
- Napisz: "Nie ma lekarstwa na brak rozumu".
"Black Lagoon" #10 Calm down, two men PT2

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Przeczytaj "Zabawki diabła". Pozostałe IMHO słabsze.

Awatar użytkownika
MalaMi
Fargi
Posty: 455
Rejestracja: wt, 12 lip 2005 17:41

Post autor: MalaMi »

Cintryjka pisze:Ta ksiązka wciąga z butami i nie ukontentuje się przygodnym skrawkiem - przegapisz przystanek:)
A to się zgadza - ja przegapiłam chorobę;)
§ 13
"Przy interweniowaniu wobec żołnierzy członek ORMO obowiązany jest zachować takt, umiar oraz szacunek należny mundurowi wojskowemu"

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »


Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3255
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Czytałem niewiele, parę opowiadań o Domenicu, ponownie "nie moja" Autorka, ale czytało się b. sympatycznie.

Za to często czytam Jej recenzje w "Esensji"... (Czytam dla urody stylu, Recenzentki choć opisywane w nich książki zwykle nie należą do mojego obszaru zainteresowań.)
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
blazenada
Fargi
Posty: 363
Rejestracja: czw, 14 cze 2007 11:34
Płeć: Kobieta

Post autor: blazenada »

Q pisze:Czytałem niewiele, parę opowiadań o Domenicu, ponownie "nie moja" Autorka, ale czytało się b. sympatycznie.
hm, a moze sprobujesz 13 aniola? : )
domenic do mnie takze nie trafil, za to 13 aniol jest teraz jedna z moich ulubionych ksiazek : )

ciekawa jestem, jak to bedzie z przedksiezycowymi : >

edit: nic wielkiego ; )
' Nazwali mnie szalencem, ja ich nazwalem szalencami i, do diabla, przeglosowali mnie. '
(Nathaniel Lee, angielski dramaturg z XVII wieku, ktory zostal zeslany do slawnego londynskiego azylu psychiatrycznego Bedlam)

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3255
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

michiru pisze:hm, a moze sprobujesz 13 aniola? : )
Czemu nie? Wrzucę na listę pozycji do przeczytania ;).
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Po lekturze 13 anioła. Pobieżne przekartkowanie po wzięciu z bibliotecznej półki wykazało - poza aniołem - obecność takich słów, jak: elf, gnom, nimfa. No tak, kolejne popłuczyny, pomyślałam ;) Ale jednak nominowane do Zajdla, pomyślałam dalej. No i wzięłam, i przeczytałam. Podobało mi się, akcja wciągająca jak bagno, czyta się lekko i płynnie. Ale podczas lektury zapomniałam jakoś, że czytam fantastykę, choć to głupio zabrzmi pewnie. Chyba za dużo naczytałam się różnych Clancych, Follettów, Forsythe'ów czy Cusslerów. Pomysł fabuły oparty na globalnym zagrożeniu i kilku odważnych bohaterach, próbujących ocalić świat/kraj/miasto tropiąc terrorystę/psychopatę/płatnego zbira, montującego gdzieś swoją śmiertelną zabawkę/broń/gadżet, pamiętam z niezliczonych dosłownie lektur. Tutaj to też ma miejsce i akcja (poza jednym momentem, angażującym pewnego maga, no i samym zabójczym gadżetem, który zresztą można by łatwo zastapić jakąś bardziej dostępną ebolą) biegnie zupełnie prawdopodobnie i realistycznie, a bohaterowie pozytywni są tak samo wieloznaczni, naznaczeni trudną przeszłością i borykający się z własnymi demonami nie mniej, niż ze wstrętnym terrorystą. Różnorodność typów bohaterów, zazwyczaj zaznaczajaca się kolorem skóry lub pochodzeniem, tu wynika z faktu, że świat powieściowy zamieszkują nie tylko ludzie, ale i klasyczne fantastyczne stworzenia. Ciekawe, że w trakcie lektury szybko pozbyłam się klasycznego o nich myślenia i zaczęłam myślowo podstawiać w ich miejsce coś swojskiego, z tej ziemi, że tak powiem.
Generalnie - polecam, powieść zostaje w pamięci. A zakończenie - cóż, życie to nie je bajka...
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
Gata Gris
Kurdel
Posty: 701
Rejestracja: sob, 18 paź 2008 09:23

Post autor: Gata Gris »

Czytam "Diabła na wieży". Podoba mi się styl, rytm narracji, sugestywne, choć malowane oszczędnymi środkami opisy. Domenic - cóż, mam wrażenie, że jest opisywany tak, by czytelnik polubił go niejako wbrew opisom, nawet wbrew mniemaniu, które on sam ma o sobie. Kapitalny nastrój, Anneke, chwilami mam wrażenie, że czytam najklasyczniejszą klasykę opowiadań grozy. Mniam :)
Bardzo lubię czytać! Na świecie jest tyle wspaniałych książek! Ja na ten przykład mogę pić miesiąc albo dwa, a potem wziąć i przeczytać jakąś książkę... I ta książka wyda mi się taka dobra, a ja sobie taki zły, że się okropnie denerwuję...

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

A jak kupiłaś? allegro, czy jakieś stare zapasy?
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

ODPOWIEDZ