O twórczości imć Ćwieka

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Ciekaw jestem tego nowego wydania "Amerykańskich Bogów" z komentarzami Ćwieka...

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

A ja wcale.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Dabliu pisze:Ciekaw jestem tego nowego wydania "Amerykańskich Bogów" z komentarzami Ćwieka...
W sensie: w książce?
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Lafcadio pisze:
Dabliu pisze:Ciekaw jestem tego nowego wydania "Amerykańskich Bogów" z komentarzami Ćwieka...
W sensie: w książce?
Tak.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Niezłą renomę sobie musiał wyrobić. Aż mnie zaskoczyło.
Ale na książkę nie mam ochoty, może komentarze by mnie zachęciły, ale książka już nie. Nawet jeśli książka poprawiona, to mógł taką napisać na samym początku ;p
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

Lafcadio pisze:Niezłą renomę sobie musiał wyrobić. Aż mnie zaskoczyło.
Mnie również, zwłaszcza, że zapewniam, usłyszałem o tym po raz pierwszy z posta Dabliu ;)

A poważnie, Dabliu, wybacz, że swoją tutaj obecnością psuję ci pierwszokwietniowego wkręta, ale trzeba było ostrzec na privie i tabliczką czekolady przekupić, bym się nie wygadał :P
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

No tak, pierwszy... Dabliu, masz plusa, jesteś pierwszą osobą dzisiaj, której udało się mi wkręcić ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Lafcadio pisze:No tak, pierwszy... Dabliu, masz plusa, jesteś pierwszą osobą dzisiaj, której udało się mi wkręcić ;]
Cała przyjemność po mojej stronie :)))

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Też się nabrałam. Elegancko, jak na łopatkę ;)
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No, dobra, się przyznam. Ja też.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

No dobra, ja miałam pewne podejrzenia, ale nie byłam do końca pewna, czy to wkręt.
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Z powodu nieobecności w realu i v-realu mogę dopiero teraz wykonać ukłon szacunku w stronę Autora. Poczuwam się, albowiem szczekałam na "Kłamcę" i "Kłamcę 2" nie tylko w tym wątku.

Ukłon za przyjęcie krytyki z godnością, na którą czasami pewnie nie zasługiwała. I gratuluję, Autorze, bo postawa naprawdę mi się podoba - zarówno w wymiarze interpersonalnym, jak i marketingowym (w tym ostatnim nawet bardziej).

Dobra wiadomość: nie będę już szczekać, zgodnie z obietnicą - pomimo szacunku dla postawy Autora, nie ma to wpływu na moją opinię o utworach oraz na decyzję, by darować sobie lekturę kolejnych części cyklu o Lokim. :)))

BTW. Spotkamy się w Necie, Autorze... Niedługo. Na zupełnie innym planie niż FF.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

Małgorzata pisze: Dobra wiadomość: nie będę już szczekać, zgodnie z obietnicą - pomimo szacunku dla postawy Autora, nie ma to wpływu na moją opinię o utworach oraz na decyzję, by darować sobie lekturę kolejnych części cyklu o Lokim. :)))
Zdecydowanie jest to dobra wiadomość. To, że się komuś książka nie spodoba (czasem nawet bardzo) można jeszcze przeżyć, ale świadomość, że jedynie samozaparcie i poczucie obowiązku zmusza czytelnika do brnięcia przez nią dalej jest przerażająca.

Aha i oczywiście witam, bo nie mieliśmy się wcześniej okazji poznać przecież :-)
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

Małgorzata pisze: BTW. Spotkamy się w Necie, Autorze... Niedługo. Na zupełnie innym planie niż FF.
Brzmi groźnie...

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

Cień Lenia pisze: Brzmi groźnie...
Była taka sentencja w "Miasteczku Salem" SPOILER Gdy jeden z wampirów, młody chłopak grozi swojemu byłemu wykładowcy angielskiego- "przyjdę po ciebie gdy będziesz spał, Nauczycielu" KONIEC SPOILERA Tak mi się trochę skojarzyło. Zwłaszcza z powodu tego Autora :-)
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

ODPOWIEDZ