O twórczości imć Ćwieka

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Annathea
Sepulka
Posty: 26
Rejestracja: czw, 09 sie 2007 17:26

Post autor: Annathea »

Czytał ktoś "Liżąc ostrze"? Ostatnio w Empiku wypatrzyłam, ale jakoś mnie przeczytany fragment nie zachęcił... Kłamcę znam i lubię, ale do tego chyba się nie przekonam...
Ja czytałam. Przez dwie trzecie książki miałam mocno wymieszane uczucia, parę razy kusiło mnie by ją odłożyć, ale doczytałam do końca i bardzo się z tego cieszę! Kiedy wreszcie coś się wyjaśnia, całość nabiera innego wymiaru.
Ale Liżąc Ostrze jest horrorem, uczciwie ostrzegam, nie ma nic z klimatu Kłamcy.
Don't fear the darkness. You're a part of it.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

wywiadowany pisze:Świetny „Domofon” Białoszewskiego, teksty Orbitowskiego, „Księga jesiennych demonów” Grzędowicza... to wszystko pokazuje, że w rodzimych autorach tkwi potencjał.
A to by się Białoszewski zdziwił ;)))

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Czasem bywa równocześnie biało i miło. W Boże Narodzenie, na przykład.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

Cień Lenia pisze: A to by się Białoszewski zdziwił ;)))
Takie drobiazgi miałyby zdziwić poetę? No coś ty :) A mi się ten Białoszewski wziął to ni hu hu nie mam pojęcia. Dziwnymi drogami podążają czasem myślowe ścieżki :)
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

No bo obaj szewscy byli. Zdarza się. Ja raz na podobnej zasadzie pomyliłem Okudżawę z Kurosawą.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Toudi

Post autor: Toudi »

Przeczytałem i jestem raczej zawiedziony. Zaczęło się przyzwoicie a potem już coraz ciężej. Nic nowego, ni to Fantastyka nito kryminał w stylu lat 30. Zakończenie zupełnie mi się nie spodobał a po drodze za często wiało nuda.
Wiem ze Ćwiek lubi Gaimana ale chyba za dużo czerpie z jago twórczości a nie wychodzi mu to jak Gaimanowi

Ogólnie zawiodłem sie. Zapowiadało sie lepiej. Kłamca 2 a teraz Liżąc Ostrze pokazują że poziom spada i to znacznie

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

z wątku Kuby na NF pisze:Na YouTube pojawiły się trzy produkcje "Sług Metatrona",
sekcji teatralnej ŚKF, założonej i popędzanej, znaczy sie prowadzonej, przez Jakuba:

"Waltzing Matilda"

trailer "Kaliope"

"Zabawka"
W "Zabawce" to ja bym Cię nie rozpoznała;)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

Millenium Falcon pisze: W "Zabawce" to ja bym Cię nie rozpoznała;)
Prowadząca spotkanie z Anią Kańtoch (bo "Zabawka" powstała z tej właśnie okazji) Ania Góra (obecnie Kontek) nie poznała mnie widząc na żywo do momentu, kiedy się nie odezwałem. A Achika widząc to nagranie poznała mnie po ruchach. Tak więc nic dziwnego, że miałaś kłopoty :)
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Muszę stwierdzuć Jakubie, że w "Waltzing Matilda", doskonale oddałeś osamotnienie wędrowca z australijskich pustaci. Ten lubieżny uśmieszek na widok owieczki wiele nam mówi na temat ciężkiej doli trapera :P
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Przyznam szczerze, że podziwiam Ćwieka za zapał w tworzeniu tego swojego teatru. Co prawda trzy filmy nie pokazują wiele konkretów, co najwyżej Zabawka, ale chętnie bym zobaczył inne filmy na youtube. Bo na konwentach za prędko się nie pojawię.

PS. Niedawno czytałem "Miasto, które jest", i zdecydowanie jest lepsze od Kłamcy, to na pewno. Gdyby autor poszedł w tym kierunku wróżyłbym mu sporo... A że jeszcze dwa tomy Kłamcy to się wstrzymam z wróżeniem.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Azver
Sepulka
Posty: 70
Rejestracja: pn, 12 wrz 2005 21:24

Post autor: Azver »

Ebola pisze:Ten lubieżny uśmieszek na widok owieczki wiele nam mówi na temat ciężkiej doli trapera :P
Jak to w tym dowcipie był? Wychodzi baca na halę, patrzy na pasące się owce, wciąga świeże górskie powietrze i z uśmiechem mówi:
- Normalnie jak sułtan :)

A uśmieszek wziął się się z dosłownego potraktowania wersów
waltzing matilda pisze:Down came a jumbuck to drink at that billabong
Up jumped the swagman and grabbed him with glee,
tak sobie teraz myślę, że powinniśmy zaznaczyć tam, że to dzieło od lat osiemnastu.

Co do innych rzeczy na youtube to pewnie pojawią się jakieś miniatury, gdy w końcu je zmontujemy. Problemem jest zazwyczaj nieszczególne oświetlenie podczas przedstawień ( na tych pokazanych akurat nie widać tego aż tak, ale już chociażby na miniaturach pokazywanych we Wrocławiu jest tak sobie)


Korzystając z okazji, zapraszam wszystkich na przedstawienia, które odbędą się podczas Polconu: Córeczkę tatusia na bazie epizodu z Sin City, Towarzysza Podróży opartego na tekście Zajdla (to miniatury które po raz pierwszy wystawialiśmy we Wrocławiu) oraz absolutna premiera, realizowana za zgodą i przyzwoleniem samego Pratchetta adaptacja noweli "Rybki małe wszystkich mórz". Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić (wszyscy ci, którzy zawitają. Ci którzy nie dotrą, niech się skręcają z zazdrości)

Aha i nie ma co się dziwić, Lafcadio, zapałowi. Tak to jest kiedy działasz w grupie, przy której każda próba to frajda, a każde wariactwo to wyzwanie. Zwyczajnie chce się człowiekowi bawić :)
"A thousand nations of the Persian Empire descend upon you. Our arrows will blot out the sun"
"Then we will fight in the shade"

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Azver pisze:Korzystając z okazji, zapraszam wszystkich na przedstawienia, które odbędą się podczas Polconu: Córeczkę tatusia na bazie epizodu z Sin City, Towarzysza Podróży opartego na tekście Zajdla (to miniatury które po raz pierwszy wystawialiśmy we Wrocławiu) oraz absolutna premiera, realizowana za zgodą i przyzwoleniem samego Pratchetta adaptacja noweli "Rybki małe wszystkich mórz". Mam nadzieję, że będziecie się dobrze bawić (wszyscy ci, którzy zawitają. Ci którzy nie dotrą, niech się skręcają z zazdrości)
Dwa pierwsze widziałam na DFach. I zaręczam, że warto się wybrać.
Szczerze żałuję, że "Rybek" nie zobaczę... buu:(
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Liżąc ostrze jest pierwszą książką Jakuba Ćwieka, z jaką miałam do czynienia i na dzień dzisiejszy nie mam chęci sięgać po pozostałe pozycje. Nawet nie umiem dobrze sprecyzować zarzutów do tekstu. Chyba po prostu nie moja bajka i już. Uczciwie mówiąc, czytało się szybko i dobrze. Rzecz napisana sprawnie. Doceniam też umiejętność stworzenia przez autora klimatu. Natomiast zakończenie... hmm... pomysł dobry, ale zupełnie nie przekonało mnie jego wykonanie. Dostrzegłam też w tekście kilka (MZ) nielogiczności, choć w chwili obecnej ich niestety nie pamiętam, więc nie przytoczę na poparcie swej buńczucznej tezy ;-).
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Dwa razy Ćwiek: w Elkandrze i Polterze
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

ODPOWIEDZ