O twórczości imć Ćwieka

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »


wpis moderatora:
Ebola: w ramach walki z offtopem, dwa posty poszły sie bujać.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Zapis chatu z Jakubem Ćwiekiem. Ogólnie autor sprawił milsze wrażenie niż zwykle.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

Lafcadio pisze:Zapis chatu z Jakubem Ćwiekiem. Ogólnie autor sprawił milsze wrażenie niż zwykle.
Nie gadaj. Spotkałem go na trzecim SDFie i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie - człowiek, ze którym z chęcią poszłoby się na piwo;D

Awatar użytkownika
Cień Lenia
Zwis Redakcyjny
Posty: 1344
Rejestracja: sob, 28 paź 2006 20:03

Post autor: Cień Lenia »

malakh pisze:
Lafcadio pisze:Zapis chatu z Jakubem Ćwiekiem. Ogólnie autor sprawił milsze wrażenie niż zwykle.
Nie gadaj. Spotkałem go na trzecim SDFie i wywarł na mnie bardzo pozytywne wrażenie - człowiek, ze którym z chęcią poszłoby się na piwo;D
Lafcadio nie jeździ na konwenty to i nie wie :P

Awatar użytkownika
malakh
Pćma
Posty: 293
Rejestracja: śr, 14 lis 2007 22:17

Post autor: malakh »

W sensie, że opiera się wyłącznie na wywiadach? Ano jak tak, to byc może imć Ćwiek w nich jawi się nieco źle.

Ale zapewniam, że równy gosć;D

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Fakt, ja wrażenia o fantastach czerpię głównie z Internetu ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Przeczytałam "Ciemność płonie".
Ciekawa jestem, co na tekat tej książki sądzą miłośnicy horrorów. Ja horrorów nie czytuję (bo się boję), ale "Ciemność..." wywarła na mnie wrażenie raczej mało straszne.
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
Orson
Ośmioł
Posty: 686
Rejestracja: ndz, 05 kwie 2009 18:55

Post autor: Orson »

Jestem po lekturze ,,Gotuj z papieżem". Mimo, że drażni mnie czasem język potoczny, którym posługuje się Autor, jestem zachwycony. Czytałem już wcześniej jego teksty, nie zawiódł mnie i tym razem. Świetne pomysły, ciekawa fabuła opowiadań, nawet tendencja do potoczyzny tak nie razi:).
,,Mówię po hiszpańsku do Boga, po włosku do kobiet, po francusku do mężczyzn, a po niemiecku do mojego konia" Karol V Obieżyświat

Awatar użytkownika
emigrant
Pćma
Posty: 224
Rejestracja: wt, 11 lis 2008 20:26

Post autor: emigrant »

Jakub Ćwiek idzie na wojnę

To się porobiło... Co Wy na to?
Indianin uzbrojony był w uk i tą mahawkę.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Nic. Wszystko zostało napisane na blogu Kuby. Autor napisał swoje, wydawca swoje, komentujący swoje. Więc jeśli ktoś chce zabrać głos w temacie proponuję zrobić to na blogu autora.
Ten watek jest poświęcony twórczości Jakuba Ćwieka, a nie jego rozliczeniom z wydawcami. Na temat twórczości może się wypowiedzieć każdy, kto książki Kuby czytał, na temat "kto komu i za co powinien zapłacić", nikt oprócz stron zainteresowanych.
I to jest oficjalna linia partii :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Amerykan

Post autor: Amerykan »

No to ja na temat twórczości.

Jaki interes ma Fabryka, żeby nie dodrukowywać twórczości Kuby (chodzi mi o "Kłamcę") z zemsty za niewierność? Ja bardzo bym chciał kupić, ale mam z tym problemy i nie będę płacił kokosów za książkę, którą powinienem spokojnie kupić w księgarni...

Chore jazdy...
Ebola pisze:I to jest oficjalna linia partii :)
To taki niby żarcik, ale wiele mówi o Fabryce...;)

Awatar użytkownika
kiwaczek
szuwarowo-bagienny
Posty: 5629
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:54

Post autor: kiwaczek »

Obywatelu!
Czytajcie ze zrozumieniem!

To NIE jest Forum Fabryki. Tylko niezależnego bytu jakim jest Fahrenheit. Linia władzy więc w tym przypadku jest linią redakcji Fahrenheita. Widzisz różnicę?

Jak masz zamiar takie tematy poruszać, wylewać żale na Fabrykę, Autora, co tam chcesz - to prosimy przenieśc się z tym w miejsce do tego wskazane. Na Forum Fabryki (jeśli takowe istnieje - nie wiem, nie interesuje mnie to), na bloga Autora, na Forum Rzecznika Praw Obywatelskich - gdzie sobie chcesz. Ale nie jest dobrym miejscem załatwianie spraw na linii Autor-Wydawnictwo (tak, Twój głos tez jest głosem na tej linii) Forum Fahrenheita!

Jasne, czy jeszcze wymaga to wyjaśnienia?

Wybaczcie ostry ton, ale nie ja zacząłem ;)
I'm the Zgredai Master!
Join us young apprentice!
Jestem z pokolenia 4PiP i jestem z tego dumny!

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Inna sprawa, że w Międzyokładkach jest taki wątek o "destabilizowaniu systemu nerwowego". Dawno nieodwiedzany, ale - o ile dobrze widzę - zamknięty nie został. Przypuszczam, że jeśli komuś się w/w system zdestabilizował, to tam chyba mógłby zgrzytnąć zębami/rzucić mięsem/popłakać się/załamać ręce/poprosić o przytulenie*?


*niepotrzebne skreślić
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

I takoż się stało, albowiem mądra to rada była.
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Amerykan

Post autor: Amerykan »

Ika pisze:I takoż się stało, albowiem mądra to rada była.
Czy posty zostały gdzieś przeniesione czy wywalone?

ODPOWIEDZ