Maciej Żerdziński

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Maciej Żerdziński

Post autor: Dabliu »

Miło wspominam opowiadania tego autora. Czy ktoś może wie, co się dzieje z Maciejem, czy coś ostatnio publikował, a jeśli tak, to gdzie? Czy nad czymś obecnie pracuje?

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Autor ponoć uczył się rysować. Gdzieś w Innych Planetach była galeria jego rysunków. I te numery są chyba (w pdf'ach) gdzieś w Sieci.
Ja mam zakładkę w środku "...Los Raques". Fajne :)
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Vodnique
Ośmioł
Posty: 639
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 15:44

Post autor: Vodnique »

Mnie też się "Opuścić Los Raques" podobało. Ale zupełnie nie pamiętam zakończenia, jakoś nie utkwiło mi w głowie. Ale wizja świata ciekawa :)
Dealing with bugs on a daily basis.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Mnie bardziej "Korporacja..." - taka nostalgiczna mi się wydawała.
Ale Autor zamilkł był dawno i znikł. Nie wiem, dlaczego.
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Wszedł jako gość na FF i, widząc tylu potencjalnych pacjentów, nie przeżył?
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Ebola pisze:Wszedł jako gość na FF i, widząc tylu potencjalnych pacjentów, nie przeżył?
Ech, a może stwierdził, że na netowej poradni nie zarobi...?
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Małgorzata pisze:Mnie bardziej "Korporacja..." - taka nostalgiczna mi się wydawała.
Fajna była, przyznaję, choć nawet najlepsi w tomie "Malarze" stanowili de facto taką "nie-naukową fantastykę naukową". Zresztą na tyle mieli krytycy kłopot z klasyfikacją tej "Korporacji...", że aż mi ich szkoda, że o New Weird jeszcze wtedy nie słyszeli ;).

Ale czas na powiedzenie tego, co powiedzieć, wchodząc tu, chciałem. Oglądajac nieszczęsnego "Immortela" zacząłem się mianowicie zastanawiać czy Trylogia Nikopola nie była w jakimś stopniu inspiracją do "Opuścić Los Raques" (czy też nastąpił zwykły zbieg okoliczności) chodzi mi tu o klimat obu dzieł, ale zwłaszcza o, wymyśloną przez Bilala, Strefę Intruzji.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Toudi

Post autor: Toudi »

Opuścić Los Raques
No ja już po lekturze. Powiem tyle, że książka mnie zaskoczyła. Nie spodziewałem się takiej książki. Nic w niej nie było pewne. Na każdym kroku mógł czekać niespodziewany zwrot akcji. Książka miała niesamowity mroczny tajemniczy i psychodeliczny klimat. Wielbiciele Cyberpanku będą w 7 niebie ;)
Styl autora tez mi się podobał. Jestem bardzo zadowolony i chce więcej XD

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Toudi pisze:Wielbiciele Cyberpanku będą w 7 niebie ;)
Cyberpunku.

NMSP

A "Opuścić..." to zresztą nie tylko cyberpunkowe gadgety to oniryzm i metafizyka a'la Dick i styl a'la proza halucynacyjna... oraz wiedza medyczna Autora zastosowana w literackiej praktyce.
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Toudi

Post autor: Toudi »

Masz rację :)

A co do opuścić ... Ta ksiązka zrobiła na mnie wrażenie i to mocne. Po prostu jest dla mnie niesamowicie sugestywna. początek był nie co trudny by się wgryźć ale potem było idealnie. Na pewno to nie koniec mojej przygody z Tym Autorem

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Toudi pisze:Na pewno to nie koniec mojej przygody z Tym Autorem
Obawiam się, że przygoda nie będzie długa :-( Po wydaniu dwu powieści (no dobra, jedna jest bardziej składanką0 i paru opowiadań Żerdziński czegoś pisarsko zamilkł, a szkoda... szkoda...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Toudi

Post autor: Toudi »

Niestety wiem :/ ale zadowolę się tym co mam
Maciej Żerdziński (ur. 1967) to polski pisarz science fiction, z zawodu lekarz psychiatra. Mieszka i pracuje w Katowicach. Od roku 2000 pełni funkcję zastępcy ordynatora w katowickim Centum Psychiatrii. Opublikował kilkanaście opowiadań fantastycznych oraz dwie książki: Korporacja Wars'n'Guns (1996) oraz Opuścić Los Raques (2000). Jest też autorem Poradnika dla chorych cierpiących na zespół natręctw i medycznych prac naukowych Postępy psychiatrii i neurologii, Archives of Psychiatry and Psychotherapy. Jego utwory literackie są często połączone z życiem zawodowym; Żerdziński często próbuje w nich przedstawić prawdziwy obraz choroby psychicznej.
Przy tm talencie hyba warto przeczytać nawet jego poradniki psychiatryczne. Skoda że nic nie piszę :)

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Toudi pisze:Przy tm talencie hyba warto przeczytać nawet jego poradniki psychiatryczne.
Cóż. Prace Kępińskiego warto było.
Toudi pisze:Skoda że nic nie piszę :)
Szkoda... Zwłaszcza, że miałem nadzieję, iż rozwinie się jeszcze pisarsko...
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Przy tm talencie hyba warto przeczytać nawet jego poradniki psychiatryczne. Skoda że nic nie piszę :)
Święty Panie Ortografii, Stworzycielu Słów...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Q
Nexus 6
Posty: 3260
Rejestracja: wt, 25 lis 2008 18:01

Post autor: Q »

Małgorzata pisze:
Przy tm talencie hyba warto przeczytać nawet jego poradniki psychiatryczne. Skoda że nic nie piszę :)
Święty Panie Ortografii, Stworzycielu Słów...
Bóg wezwany, nie słyszy, bo Skodą odjechał.

NMSP
forum miłośników serialu „Star Trek”, gdzie ludzi zdolnych do używania mózgu po prostu nie ma - Przewodas

ODPOWIEDZ