Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

No i słynny Stolec Stalina w centrum Warszawy.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Mimo ogłaszanego wcześniej tymczasowego odpoczynku od pisania, nie zamierza on zawiesić klawiatury na kołku. Na wrzesień przyszłego roku Sapkowski zapowiedział nowe opowiadanie poświęcone pierwszej wojnie w Afganistanie.

Firma CD Projekt zdradziła również, że w 2007 roku - oprócz od dawna wyczekiwanej gry "The Witcher" i promującego ją sześciominutowego filmu autorstwa Tomasza Bagińskiego - ukaże się nowy komiks o wiedźminie.

Za: Sapkowski.pl
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
kaj
Kadet Pirx
Posty: 1266
Rejestracja: śr, 28 wrz 2005 13:50

Post autor: kaj »

Dziwiło mnie tak precyzyjne i drobiazgowe opisywanie przez sapkowskiego damskich fatałaszków. A to biografia się kłania. On przez lata tym handlował.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20009
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

A nie futrami?
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Tak naprawdę - to jednym i drugim :) Ale chyba nie jednocześnie ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20009
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

A z kim handlował - widać po nazwiskach bohaterów. Książka telefoniczna kilku krajów Europy.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Bonhart z tego co wiem, był jednym jego klientem :D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
elam
Pćma
Posty: 237
Rejestracja: sob, 11 cze 2005 20:15

Post autor: elam »

spojler Lux Perpetua bedzie:
to zakonczenie, ze Elektra zabija Pomurnika - straszne deus ex machina. no ja rozumiem, gdyby to Rejnewan go zalatwil, wszyscy by psioczyli tez. Mozna bylo jednak inaczej, pokazac te dzieweczke wczesniej, a nie tak, ze wyskakuje jak ten filip z konopii... Widac, ze sie autorowi cos w ostatnim momencie wymyslilo. A szkoda.
Poza tym, pare watkow pozostaje zawieszonych. Hejncze i Horn aka Roth - nie wiadomo, co z nimi? Postac horna sie rozwija, rozwija, rozwija... i znika jak rozwinieta rolka papieru toaletowego... no jak tak mozna.


Ogolnie, cala trylogia bylaby fenomenalna, gdyby nie ten koniec.
Niestety...........
Wielu ludzi nie wie, co zrobic z czasem.
Czas nie ma z ludzmi takiego problemu...
____________________________________
"Agencja Dimoon - ten sie smieje kto umrze ostatni." - yyy...

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

O wojnie w Afganistanie? Fajnie, fajnie(zapachniało Lejem po bombie)
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Wywiad dla Polityki. Momentami ciekawy. Choć początek niekoniecznie.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Korowiow
Ośmioł
Posty: 657
Rejestracja: wt, 25 paź 2005 13:59

Post autor: Korowiow »

A mnie się nawet zakończenie trylogii spodobało- chociaż fakt, iż postać rozwalająca złego(nie będe spoilerował) mało się wcześniej pojawiała(ja jej w ogóle nie kojarzę), niemniej dość fajne. A kawałek z siedzeniem nad rzeką i oczekiwaniem- po prostu powalający(ale mało realistyczny- myśle, że trupa by wyłowiły jakies ludziska, co by go okraść).
Inna sprawa, iż ostatecnie mogło być lepiej(co do deus ex machina- przypomina to ciągłe wyratowywanie Reynevana). Nie piszę o Narrenturmie- ten był po prostu fenomenalny.
Zjednoczony blok wszelkiego wstecznictwa

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Korowiow pisze:(nie będe spoilerował)
Już to zrobiłeś :P
Ech, nikt Ci tak nie spier...i lektury n-tego tomu jak fani :/ Ale wierz mi, ja już mam skopaną lekturę "Lux Perpetua" od jakiegoś czasu, przez poprzednich fanów. Ogólnie fani obsysają :P
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
padawan
Mamun
Posty: 128
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 12:00

Post autor: padawan »

Jeśli ktoś nie czytał ostatniej książki o autorze X i wchodzi na literackim forum na wątek o twórczości autora X to moim zdaniem powinien się spodziwać, że pozna trochę treści :)
To zdanie jest fałszywe.

"Statystyka jest jak kobieta w bikini. Widać wszystko, ale nie to co najistotniejsze..."

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Coś dla grających wiedźminofilów :-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

padawan pisze:Jeśli ktoś nie czytał ostatniej książki o autorze X i wchodzi na literackim forum na wątek o twórczości autora X to moim zdaniem powinien się spodziwać, że pozna trochę treści :)
Wiesz, recenzje nie powinny zawierać spoilerów, a na forach dyskusyjnych powinno się je maskować. To chyba oczywiste :P
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

ODPOWIEDZ