Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: mr.maras »

Pytanie do Ilta. Bulwersują adwokaci z urzędu w "SB", a np. zeznanie podatkowe w sadze nie bulwersowalo? AS za nic ma uwagi odnośnie batystowej bielizny, naukowego żargonu, anachronizmów wszelakich. Licentia poetica. Za to przeciez kochamy Sapkowskiego.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
Keiko
Stalker
Posty: 1801
Rejestracja: wt, 22 sty 2008 16:58

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Keiko »

Navajero pisze:
Keiko pisze:A tak na marginesie nie lubię Was :P Ja dostanę książkę dopiero w okolicach Wigilii.
Biedactwo, tak długo czekać... Może Ci opowiedzieć? :P
Sadysta. Paskudny sadysta :P
Małgorzata pisze:Nie martw się, Keiko. Kupiłaś? Zapłaciłaś? Czyli jesteś właścicielką książki => masz prawo do elektronicznej kopii zapasowej. :P
Uczciwie mówiąc to nie kupiłam, bo właśnie zapomniałam dorzucić do koszyka :]
Jednak dumam nad tym - ale z dumaniem pójdę sobie do odpowiedniego wątku.
Wzrúsz Wirúsa!

Ha! Będziemy nieśmiertelni! To nie historia nas osądzi, lecz my osądzimy ją! (Małgorzata)

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Hipolit »

Keiko pisze: Jednak dumam nad tym - ale z dumaniem pójdę sobie do odpowiedniego wątku.
Dumaj - nie dumaj - carom nie budiesz!
;)
A w temacie. Przeczytałem. Przemyślałem. I chyba przeczytam jeszcze raz.
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
A.Mason
Baron Harkonnen
Posty: 4202
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 20:56
Płeć: Mężczyzna

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: A.Mason »

No i przeczytalem. Poczatek marny, ale potem sie rozwija i czyta sie, czyta sie, czyta sie do samego konca.Wczesniejsze tomy zdazylem juz nieco zapomniec, wiec problemow z doszukiwaniem sie niezgodnosci nie mialem. Jezeli cos mi zgrzytalo, to z rzadka i glownie drobiazgi. Trudno oczekiwac, zeby autor przez tyle lat nie zmienil nieco stylu, ale mam wrazenie, ze czasem i redakcja cos przeoczyla. Ogolnie rzecz biorac, mimo wszystko, nie jestem zawiedziony, wrecz przeciwnie. Wiedzmin trzyma sie calkiem dobrze. Powiedzialbym nawet, ze poza poczatkiem, trzyma poziom sagi, czyta sie go troche jak rozpisane opowiadanie, choc do wczesniejszych opowiadan troche mu brakuje. Czekam na kolejne czesci :)
1) Artykuł 54. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2) Życie zmusza człowieka do wielu czynności dobrowolnych. Stanisław Jerzy Lec

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Juhani »

A ja sobie właśnie kupiłem. Na razie jakieś 200 stron. Podoba mi się opinia Sapka o politykach - idealnie zbieżna z moją:)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Alfi »

Ja wczoraj skończyłem. Ogólnie - na plus, choć początek taki sobie.

Teraz poironizuję.
Wątek Degerlunda dowodzi, że AS niewątpliwie jest przeciwnikiem wolności badań naukowych. A także przeciwnikiem wolności w sztuce, bo Degerlund to niewątpliwie artysta, i to wielki. Ktoś powinien dać odpór.

Dawszy upust wrodzonej wredocie, nie przeciw AS-owi zresztą skierowanej, przejdę do kwestii formalnych.
Epizod z lisicą to faktycznie rozpychacz objętości". Ale AS dość sprytnie to zamaskował tym powtórnym spotkaniem w końcówce. W sumie ten epizod dobrze podkreśla najważniejsze rysy portretu Geralta, zdystansowanego sceptyka, który jednak czasem, wbrew sobie, nie wytrzymuje.
Historia królestwa Kerack i walki o tron chyba jednak zbyt powierzchownie spojona z zasadniczym wątkiem.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Juhani »

Przeczytałem. Uczucia mieszane, ze wskazaniem na "nie". Niewielkim, ale jednak. Powstrzymam się na razie (a może w ogóle) z pisaniem, dlaczego. W każdym razie przeczytałem.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: ElGeneral »

A czy nie jest tak, że to MY sami jesteśmy starsi o 20 lat i nie pochłaniamy już książek z takim entuzjazmem jak kiedyś?
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Juhani »

ElGeneral pisze:A czy nie jest tak, że to MY sami jesteśmy starsi o 20 lat i nie pochłaniamy już książek z takim entuzjazmem jak kiedyś?
To na pewno, ale też starszy jest pisarz, który nie pisze już z takim entuzjazmem. Za łatwo, czytając, odnajdowałem nawiązania do wydarzeń aktualnych, omawianych na portalach informacyjnych lub będących przedmiotem narodowych dyskusji.

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Navajero »

On miał długą przerwę w pisaniu. To niestety rzutuje na warsztat. Osobiście jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o kontynuację.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Juhani
Laird of Theina Empire
Posty: 3103
Rejestracja: czw, 18 lis 2010 09:04
Płeć: Mężczyzna

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Juhani »

Jeśli oderwie się nieco od komentowania w mało zawoalowany sposób wydarzeń aktualnych i nie zniży się w końcu do poziomu Kronik, to jest na to szansa. W końcu to AS.

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Achika »

Przeczytałam. Przyzwoita przygodówka, ze wszystkimi wadami i zaletami stylu tego autora.
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

Awatar użytkownika
jaynova
Niegrzeszny Mag
Posty: 1718
Rejestracja: pt, 10 lut 2012 17:42
Płeć: Mężczyzna

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: jaynova »

Navajero pisze:Osobiście jestem dobrej myśli, jeśli chodzi o kontynuację.
Juhani pisze:to jest na to szansa. W końcu to AS.
IMO na jednej szali wiszą spodziewane finansowe zyski, na drugiej zwykłe ludzkie chciejstwo. AS, rocznik 1948, może doszedł całkiem chwalebnie do wniosku, że ma dość pieniędzy na spokojne życie do jego końca i więcej pisać nie będzie. A Sezon burz... no cóż, takim zupełnym chwytem pod publiczkę nie jest, o całe eony jest za to lepszy od niesławnej Żmii. Choć się AS zarzekał, swego czasu, że już do Wiedźmina nie wróci.
Gdyby chciał wrócić do fantasy historycznego, na poziomie Narrenturmu, przynajmniej robiłby coś nowego.
"Wśrod szczęku oręża cichną prawa.". - Cyceron.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Małgorzata »

A ja się cieszę. Bo brzydzę się bezgranicznie powieściami z etykietą fantasy historyczne. Przemieliłam się przez trylogię, bo lubię styl AS-a, ale w życiu to tych powieści nie wrócę. Zakurzą mi się gdzieś na tyłach księgozbioru.
"Żmija" też mnie nie wciągnęła.
A nowy wiedźmin mi się podoba. Miło jest wrócić...
Znaczy, żeby było jasne: jeszcze nie skończyłam. Dawkuję sobie. I jest git. :)))
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Re: Twórczość AS-a i co mamy w temacie do powiedzenia

Post autor: Marcin Robert »

Małgorzata pisze:Bo brzydzę się bezgranicznie powieściami z etykietą fantasy historyczne.
Dlaczego? Mnie "Narrenturm" bardzo się podobało, choć przyznam, że dalszych tomów "Trylogii husyckiej" nie czytałem (zniechęcony recenzjami).

ODPOWIEDZ