Ręką imć Komudy spisane.

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Zdaje się, że Komuda już sam gdzieś o tym mówił.
W każdym razie, on stara się naprawić obraz XVII-wiecznej Rzplitej, zniekształcony przez Sienkiewicza. I za to mu chwała. Poza tym, to naprawdę świetne, historyczne thrillery, więc tak czy inaczej warto to przeczytać. "Bohun", teraz "Diabeł Łańcucki", za jakiś czas "Galeony wojny"... Aha... jeszcze "Czarna szabla" była, choć to częściowo stare teksty. "Wilcze gniazdo" podobno nieźle się sprzedało i ma grupę wiernych fanów, ale Komuda niezbyt pochlebnie wyraża się na temat tej książki. Ja jeszcze polecam wyszperać w którejś ze starych Nowych Fantastyk opowiadanie "Wampiry z Odrzykońskiej". Świetny tekst (dziejący się niemal współcześnie)...

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

Pożywiom, uwidiom Dabliu. Jeśli znajdę w bibliotece któryś z polecanych tekstów to przeczytam, a w każdym razie spróbuję przeczytać. Będę mial naoczne porównanie z "Wilczym gniazdem"
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Dabliu pisze:"Galeony wojny"
A na czacie mówił, że banałów nie lubi ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Wreszcie zaczęłam nadrabiać braki w lekturze - na Komudę też padło, na "Czarną szablę" konkretnie. Z ciekawości przede wszystkim po to sięgnęłam, bo klimaty sarmackie mnie nie pociągają w ogóle - a zaskoczyłam się bardzo miło, czyta się świetnie. Wiedza autora niekiedy tylko przytłacza, bo niektóre opisy, zwłaszcza strojów, to powinnam była chyba czytać z jakąś encyklopedią strojów w ręku - zwyczajnie nie miałam pojęcia co oznacza dane słowo. Niestety, w pociągach encyklopedii ani netu pod ręką nie ma:-/.
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

A ja mogę zadać niedyskretne pytanie autorom Fabrycznym?
Czy jeśli jest się autorem Fabrycznym, to dostaje się książki także innych autorów Fabrycznych za friko? Albo czy jest jakaś zniżka dla tychże autorów?
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

A, co jesteś skłonny napisać książkę, żeby dostawać książki za friko?
Nie ma pojęcia, jak to jest z autorami. Poza tym nie wiem czy to właściwy wątek, bo Jacek tu akurat nie zagląda, więc szanse na odpowiedź niewielkie.
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

To było bardziej do Sokolicy.
Wiem, że nie do końca ten wątek, ale nie chciałem zakładać nowego, bo to tylko jedno małe pytanko... It's just a wafer mint.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

nosiwoda pisze:To było bardziej do Sokolicy.
Wiem, że nie do końca ten wątek, ale nie chciałem zakładać nowego, bo to tylko jedno małe pytanko...
Nie taki nowy
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Nowy, ciapo, i nie filozuj! :) O wątku Sokolicy wiedziałem.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

nosiwoda pisze:Czy jeśli jest się autorem Fabrycznym, to dostaje się książki także innych autorów Fabrycznych za friko? Albo czy jest jakaś zniżka dla tychże autorów?
Ciekawa koncepcja. Interesująca :P

Ontopicznie - myślę, że Komuda się rozwija. I pisze coraz lepiej. Aha - ja nie miałem problemów z trudnymi wyrazami w jego książkach:)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja tam wiem jedno, ale nie powiem od kogo, że autorzy w niektórych wydawnictwach, ale nie powiem jakich, mogą kupić książkę po cenie wydawcy ;]

edit: freudowska literówka ;]
Ostatnio zmieniony czw, 10 sty 2008 09:29 przez Lafcadio, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Lafcadio pisze:mogę
I tuś się zdradził, bratku.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Poprawiłem, miało być "mogą" ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Hipolit
Klapaucjusz
Posty: 2070
Rejestracja: śr, 08 cze 2005 21:09

Post autor: Hipolit »

Jest to bardzo słuszna, powiedziałbym nawet jedynie słuszna polityka wydawnictwa! Sprzedać autorowi taniej! A nawet dać za darmo pod karą grzywny! Niech czyta, co napisał!
;)
Pozdrawiam
Hipolit
Navigare necesse est, vivere non est necesse

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

To może do adremu.

Z FS

Dzień po premierze swojej najnowszej, pirackiej książki, Jacek Komuda spotka się z Czytelnikami w Rzeszowie, nie tylko podczas R-konu.
Serdecznie zapraszamy na dyskusję o morskim – rozpoczętym „Galeonami Wojny” a przypieczętowanym „Czarną banderą” – epizodzie z życia pisarza, który właśnie wyrusza na… Moskwę. Ale o tym, najlepiej opowie sam autor.
Czas i miejsce: sobota, 15 marca, godz. 17.00, Rzeszów, Empik w Galerii Graffica, ul. Lisa Kuli 19.
Gorąco polecamy!
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

ODPOWIEDZ