Navajero, mniej znany jako Adam Przechrzta

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

Lafcadio pisze:
flamenco108 pisze:a potem życie go nie pieściło.
Mógłbyś rozwinąć pogrubienie? Bo nie licząc przypadku z Herodem nie mogę sobie przypomnieć niczego poza finałem. Przykład podany przez Ciebie wydaje mi się mocno nietrafny. Bardziej do schematu od zera do bohatera w kontekście przeżyć pasowałby Hiob.
Helou,przepraszam, że z opóźnieniem, ale może już ktoś na to odpowiedział, nie wiem. Kultura to nie tylko przekaz źródłowy z danej religii, ale też wszystko, co otacza, w tym wypadku apokryfy i inne opowieści - ja pomnę z katechezy, że musiał się urodzić w stajni "bo nie było dla nich miejsca w gospodzie", później, jak zauważyłeś, Herod, a po powrocie z emigracji żyli pono w biedzie - mieszkali w czymś w rodzaju ziemianki. O to mi chodziło. Następne, co pamiętam, to jego popisy przed rabbimi w świątyni, a następnie wyprawa na pustynię. Czyli nie pieściło.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
Sosnechristo
Mamun
Posty: 108
Rejestracja: pn, 28 sie 2006 14:50

Post autor: Sosnechristo »

Navajero pisze:A tu recenzja Elkandera.
Z nieoficjalnych źródeł wiem, że nie ostatnia. Jak się autor wyliże po tym nieszczęśliwym upadku na schodach.
A mówiłem woźnej, żeby dokładnie je wytarła ;]


Aha, przeczytałem też Navajerową "Zachodnią czystą krainę" (nawet przed Pierwszym Krokiem, ale się nie odsłaniałem). Mam pytanie - czy Twoje teksty dalej będą pełne optymistycznych akcentów, tak jak dwa wspomniane?

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Nie wszystkie. To co teraz piszę będzie dużo mniej optymistyczne. Także "Wilczy Legion" który wyjdzie w NF gdzieś w okolicach wakacji. Ogólnie rzecz biorąc nie uważam, aby zabicie głównego bohatera wraz z bliższą rodziną i znajomymi było czymś, co odróżnia literaturę przez wielkie "L", od tej przez małe. Jednak są różne teksty, różne melodie.
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Marcin Przybyłek
Mamun
Posty: 107
Rejestracja: pt, 13 paź 2006 09:40

Post autor: Marcin Przybyłek »

Navajero, przeczytałem wywiad z Tobą przeprowadzony przez Lafcadia i wyrażam swoje uznanie :). Pozdrawiam i życzę sukcesów :).

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Dzięki i wzajemnie Marcinie :) Może kiedyś będzie szansa się ekhmm... zintegrować ;)

Następna recenzja czyli - Kobiety o księciu de Sarnac :)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

No aż mi szczęka opadła jak przeczytałem tą notkę, którą teraz linkujesz. Takie pochlebstwa z ust kobiet, no sam miód. Aż pozazdrościłem ;]
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

I grafika przyjemna, bo powyżej recenzji przeważnie lecą reklamy biustonoszy :) Może i Ciebie pochwalą po tym tekście który ma pójść w Specjalnym? Tak czy owak daj znać jak się ukaże, bo nie kupuję FWS regularnie, a ciekaw jestem tego "Golema".
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Rheged
Stalker
Posty: 1886
Rejestracja: pt, 16 wrz 2005 14:35

Post autor: Rheged »

Nie omieszkam, chylę czoła za zainteresowanie :)
PDL
Emil 'Rheged' Strzeszewski
Pipe of the rising sun, Sympathy for the pipe
Pipe of the storm, Born to be pipe

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Siem pochwalem, a co? Na Liderii 'Pierwszy krok" jest w bestsellerach fantasy :)

http://img402.imageshack.us/my.php?imag ... ry2qk0.jpg

Co prawda na ostatnim miejscu, a i tytuł przekręcili, ale... ;)


wpis moderatora:
Harna: Na życzenie szanownego autora zamieniwszy link na prawidłowiejszy ;-)
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Bakalarz
Stalker
Posty: 1859
Rejestracja: pn, 01 sty 2007 17:08

Post autor: Bakalarz »

W zacnym towarzystwie się znalazłeś, powinszować :)
Sasasasasa...

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Gratulacje! :)
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Navajero pisze:Co prawda na ostatnim miejscu, a i tytuł przekręcili, ale... ;)
Dobrze, że nie "Pierwszy raz" :p
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Ebola pisze: Dobrze, że nie "Pierwszy raz" :p
Wtedy wszystkie panie rzuciłyby się czytać i od razu podniosły mi statystykę sprzedaży :D
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Novina
Mamun
Posty: 142
Rejestracja: ndz, 20 sty 2008 06:35

Post autor: Novina »

Nie wiem, czy nawet wzrost sprzedaży książki jest wart konfrontacji z Kazimierą S. ;]
The difference between fiction and reality? Fiction has to make sense.
Tom Clancy

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

No nie śmiałbym nawet się konfrontować :D
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

ODPOWIEDZ