Łukasz Orbitowski - "Wigilijne psy" i inne

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Orbitoski pisze:
Alfi pisze:O ile pamiętam, Chłód został już napisany. Autor chyba się zwie Derdowski
i co z tego? raz, ze tytuł roboczy, a dwa - czym się przejmować?
No, nie wiem. Znam jeden przypadek, kiedy (bodaj przy okazji numeru ISBN) wydawca musiał zmienić tytuł. Ale faktycznie, w sumie to nie problem.
Nawiasem mówiąc, ja tego Derdowskiego przecież czytałem, teraz sobie przypominam. W sumie nieźle napisane. To też poniekąd fantastyka (w zakończeniu para gejów urządza parapetówę w nowym mieszkaniu, zaprawsza rodziców jednego z nich, i do kompletu jeszcze... księdza).
A wracając do Psów - ja jednak nie rozumiem, co zostało uiszczone jako okup za czapeczkę. Skoro dopiero co mowa była o drukarni. Nie o hurtowni, na przykład. Autor może mieć egzemparze książki, której w sprzedaży nie ma - ale taką niewydrukowaną?
Musi w Twierdzy on jest bardzo alternatywny, ten czas.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Alfi, a słyszał Ty o egzemplarzach recenzenckich, a? A o seriach próbnych Ty słyszał?

Musi to świat alternatywny, ta Twierdza. Bo i jedno, i drugie, o samplingach nie wspominając...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Małgorzata pisze:Alfi, a słyszał Ty o egzemplarzach recenzenckich, a? A o seriach próbnych Ty słyszał?
O kurczę, to takie coś u nas istnieje? Holender, jak w Random House, albo co najmniej w Gallimardzie...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

A ja się przyznam, że w czasie mojej nieobecności zagrałem na Allegro o "Złe wybrzeża". Zaczęło się od 2 zł. Podałem cenę maksymalną 50, potem podbiłem do 100. Aukcję wygrałem, zdobyłem prawdziwy rarytas i dałem za niego 56,02 zł. :) Przy okazji zauważyłem, że liczba książek wzrosła niemiłosiernie. Muszę przestać odwiedzać bookcrossing...

Podpisano
Lafcadio - Bibliofil Totalny :)

PS. Jak kupiłbym "...Psy" to... miałbym wszystkie książki Orbitowskiego :D Dobrze sobie poczynam :D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Orbitoski

Post autor: Orbitoski »

Lafcadio pisze:A ja się przyznam, że w czasie mojej nieobecności zagrałem na Allegro o "Złe wybrzeża". Zaczęło się od 2 zł. Podałem cenę maksymalną 50, potem podbiłem do 100. Aukcję wygrałem, zdobyłem prawdziwy rarytas i dałem za niego 56,02 zł. :) Przy okazji zauważyłem, że liczba książek wzrosła niemiłosiernie. Muszę przestać odwiedzać bookcrossing...

Podpisano
Lafcadio - Bibliofil Totalny :)

PS. Jak kupiłbym "...Psy" to... miałbym wszystkie książki Orbitowskiego :D Dobrze sobie poczynam :D
o mamo
toż bym Ci ofiarował za browca, u mnie ten bardziew szafę podpiera

Awatar użytkownika
taki jeden tetrix
Niezamężny
Posty: 2048
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 20:16

Post autor: taki jeden tetrix »

To ja - uzbrojony w tę wiedzę - deklaruję brow przy pierwszej nadarzającej się okazji, albo i niejeden, w zamian za egzemplarz. Chyba, że ma ci się ta szafa przewrócić :D
"Anyone who's proud of their country is either a thug or just hasn't read enough history yet" (Richard Morgan, Black Man)
"Jak ktoś chce sypiać ze skunksami, niech nie płacze, że mu dzieci śmierdzą" (Etgar Keret)

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Orbitoski pisze:o mamo
toż bym Ci ofiarował za browca, u mnie ten bardziew szafę podpiera
Teraz mi to mówi ;D
A tak na poważnie: pasjonujące było patrzeć jak z 2 zł. cena skacze do 12, potem 30, potem 50 :)
Wciąż jednak nie rozumiem Twojego szoku, przecie jestes rozchwytywany :P Po kilkakrotnie większej cenie ;P
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Idaho
Sepulka
Posty: 89
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:47

Post autor: Idaho »

Orbitoski pisze:o mamo
toż bym Ci ofiarował za browca, u mnie ten bardziew szafę podpiera
Kurczę, ja nie posiadam "Złych wybrzeży". Co to jest browiec i czy gryzie?
"Walkin' on air, up from the wheelchair
I'll find my suicide, that i deserve"
Mr. Bungle "The Air-Conditioned Nightmare" Album: "California"

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Lafcadio pisze: pasjonujące było patrzeć jak z 2 zł. cena skacze do 12, potem 30, potem 50 :)
Wciąż jednak nie rozumiem Twojego szoku, przecie jestes rozchwytywany :P Po kilkakrotnie większej cenie ;P
Hazardzista!
A jednak miałem rację: chwyt marketingowy. Teraz strach pomyśleć, jaka będzie cena w empiku!
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Orbitoski

Post autor: Orbitoski »

Idaho pisze:
Orbitoski pisze:o mamo
toż bym Ci ofiarował za browca, u mnie ten bardziew szafę podpiera
Kurczę, ja nie posiadam "Złych wybrzeży". Co to jest browiec i czy gryzie?
browiec to piwo i gryzie na dzień następny
jeszcz raz: pacholęciem będąc popełniłem artystowski tomik z trzema opowiadaniami, nie warty większej uwagi. nie wiem na co mu on, moge rzucić w redakcję FH paroma sztukami i tyle

Awatar użytkownika
Idaho
Sepulka
Posty: 89
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:47

Post autor: Idaho »

Orbitoski pisze: browiec to piwo i gryzie na dzień następny
jeszcz raz: pacholęciem będąc popełniłem artystowski tomik z trzema opowiadaniami, nie warty większej uwagi. nie wiem na co mu on, moge rzucić w redakcję FH paroma sztukami i tyle
Ojć. Największa moja wada, to że nie pijam alkoholu :/ Przepraszam.

Ale tak czy siak jak bym się zapisał w jakiejś kolejce na tomik wierszów.
"Walkin' on air, up from the wheelchair
I'll find my suicide, that i deserve"
Mr. Bungle "The Air-Conditioned Nightmare" Album: "California"

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Alfi pisze:Hazardzista!
Ale tylko w stosunku do książek ;)
Idaho pisze:Ojć. Największa moja wada, to że nie pijam alkoholu :/ Przepraszam.
Rzadkość. Bratnia dusza w tej materii ;D
Orbitowski pisze:jeszcz raz: pacholęciem będąc popełniłem artystowski tomik z trzema opowiadaniami, nie warty większej uwagi. nie wiem na co mu on, moge rzucić w redakcję FH paroma sztukami i tyle
Masz pecha, bo co więksi bibliofile będą teraz ten tom ścigać by go mieć ;) A im mniejsza szansa zdobycia tym większa wartość książki. Ale przynajmniej się przekonałem, że taka książka faktycznie istnieje ;D
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Idaho
Sepulka
Posty: 89
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:47

Post autor: Idaho »

Orbitoski pisze: nie wiem na co mu on, moge rzucić w redakcję FH paroma sztukami i tyle
Ale tak w ogóle, to chciałem powiedzieć, że ja chętnie bym zdobył "Złe wybrzeża", ale nie zdziwię się, jeśli szanowny autor zdecyduje się sprzedać kilka egzemplarzy na allegro raczej :) Jeszcze z autografem i dedykacją... No się ludziska rzucą :)

PS.
Szanowny Łukaszu, ładną rudą albo brunetkę, poproszę (bo marketinga, jak to Małgorzata stwierdziła - zrobiłem). ;)
"Walkin' on air, up from the wheelchair
I'll find my suicide, that i deserve"
Mr. Bungle "The Air-Conditioned Nightmare" Album: "California"

Awatar użytkownika
Małgorzata
Gadulissima
Posty: 14598
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 09:11

Post autor: Małgorzata »

Orbitoski pisze: jeszcz raz: pacholęciem będąc popełniłem artystowski tomik z trzema opowiadaniami, nie warty większej uwagi. nie wiem na co mu on, moge rzucić w redakcję FH paroma sztukami i tyle
Rzuć, proszę :)))
A Idaho rzuć rudą, za ten marketing, co go zrobił => zapłata musi być, bo ci od marketingu, to straszni są, jak się im nie płaci...
So many wankers - so little time...

Awatar użytkownika
Idaho
Sepulka
Posty: 89
Rejestracja: pn, 13 cze 2005 16:47

Post autor: Idaho »

Lafcadio pisze: Rzadkość. Bratnia dusza w tej materii ;D
Cóż. Ja raczej ze względów "ponadideologicznych" nie piję, ale faktowi nie da się zaprzeczyć. Kiedyś piłem :) Tak czy siak się bratnością duszy cieszę.
"Walkin' on air, up from the wheelchair
I'll find my suicide, that i deserve"
Mr. Bungle "The Air-Conditioned Nightmare" Album: "California"

ODPOWIEDZ