Zawieje i zamiecie - Rafał W. Orkan

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Toudi

Post autor: Toudi »

Jestem świeżo po Dzikiem Mesjaszu.
Lekko zaskoczony ale zdecydowanie Zadowolony. Szykuje się jakaś recka chyba :D ...

Czekam na Oblężone miasto. Kiedy !!! Kiedy się pytam !

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Dabliu, nie łam nic, twoja pisaninia mnie nie podchodzi, ale mój brachol zapowiedział, że nawet jeśli mnie to wisi on i tak Mesjasza już zamówił, tylko się teraz po niego musi pofatygować :P Znaczy, jemu się podobało.

Ja bardziej wybredna jestem. Cudaczna i złomiasta i w ogóle :D
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

No, i zakochałaś się w robocie... ;)
Toudi pisze:Jestem świeżo po Dzikiem Mesjaszu.
Lekko zaskoczony ale zdecydowanie Zadowolony.
I dobrze :)

Edit: Kilka tapet od Piotrka:

Byhtra 1024x768
Byhtra 1280x800
Dziki Mesjasz 1024x768
Dziki Mesjasz 1280x800
Byhtra z kalendarzem 1024x768
Byhtra z kalendarzem 1280x800

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

hundzia pisze:Dabliu, nie łam nic, twoja pisaninia mnie nie podchodzi, ale mój brachol zapowiedział, że nawet jeśli mnie to wisi on i tak Mesjasza już zamówił, tylko się teraz po niego musi pofatygować :P Znaczy, jemu się podobało.

Ja bardziej wybredna jestem. Cudaczna i złomiasta i w ogóle :D
Hundzia, miarkuj proszę, miarkuj.
Jak mniemam Autor się nie łamie i mu Twoja pisanina na forum wisi, bo jest wyjątkowo wybredny (to nie jest przypisywanie komuś wypowiedzi, jeno parafraza, jakby co), ale ja się boję, ze jak się nadmiesz jeszcze troszkę to pękniesz i forum mi zapaskudzisz.
Pisanina, sic!
A gdzie, panie tego, uprzejmość się podziała, co? Dobre obyczaje? Się pytam!
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Przepraszam jeśli kogoś moje słowa uraziły, ostatnio wszyscy tu jacyś podminowani :/
ale ja się boję, że jak się nadmiesz jeszcze troszkę to pękniesz i forum mi zapaskudzisz.
Pisanina, sic!
A gdzie, panie tego, uprzejmość się podziała, co? Dobre obyczaje? Się pytam!
Nie bój nic Iko, twoje forum jest ostatnim jakie chciałabym lub mogła zapaskudzić.

Teraz trzeba cenzurować każde swoje słowo, a najlepiej nie ruszać się bez stosownej etykiety. Dukajowe Czarne Oceany, jak babcię kocham.
Dabliowi jak najlepiej życzę.
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Ika
Oko
Posty: 4256
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:26

Post autor: Ika »

hundzia pisze: Dabliowi jak najlepiej życzę.
I tak ma mnie tu być!

EDIT: HOWGH!
Im mniej zębów tym większa swoboda języka

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Rafale, Xynthia Orkan to jakaś daleka krewna? ;)
NMSP
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Kupiłam wczoraj "Dzikiego Mesjasza". Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że obrazki mi się podobają :) Okładka też fajnie się prezentuję.
A co do treści, to się wypowiem na jej temat jak przeczytam. A zacznę zapewne dopiero w sobotę, kiedy będę miała więcej czasu.
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Lafcadio pisze:Rafale, Xynthia Orkan to jakaś daleka krewna? ;)
NMSP
Gdzie tam... całkiem bliska ;p
Hitokiri pisze:Kupiłam wczoraj "Dzikiego Mesjasza". Na razie mogę powiedzieć tylko tyle, że obrazki mi się podobają :) Okładka też fajnie się prezentuję.
A co do treści, to się wypowiem na jej temat jak przeczytam. A zacznę zapewne dopiero w sobotę, kiedy będę miała więcej czasu.
W takim razie życzę miłej (albo chociaż ciekawej) lektury :)

BTW, w najnowszym numerze Grabarza Polskiego, poza recenzjami moich książek, znajdziecie dość obszerny wywiad, którego udzieliłem w grudniu zeszłego roku.

Ponadto kolejna - tym razem katedralna - recenzja Dzikiego Mesjasza.
Również na Katedrze ogłoszono nominacje do plebiscytu Fantastyka 2009 i - co mnie niepomiernie zdumiało, ale i ucieszyło - wśród nominowanych pozycji znalazł się Dziki Mesjasz, a także okładka do Głową w mur (brawa dla Piotra!). Można głosować; niekoniecznie na te akurat pozycje ;)

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

A ja tylko powiem, że wczoraj w końcu dotarł do mnie Dziki Mesjasz i jest wysoko w kolejce pozycji do przeczytania. Jestem bardzo ciekawa:] W oczy rzucił mi się na razie fragment mojej recki Głową w mur na tylnej okładce:D
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Właśnie skończyłam czytać Dzikiego Mesjasza. To fajna książka była, tak w skrócie. Podoba mi się szczególnie to, że zdarzenia są opisywane z perspektyw wielu osób - wtedy ma się IMO szersze spojrzenie na to wszystko.
A jedna scena mi się skojarzyła z Czerwonym Kapturkiem :)


Tylko jedno pytanie: [md5]po co ta cała Nene? Ona jest tylko do połowy książki (a nawet chyba krócej) i ginie, nie odgrywając - jak dla mnie - żadnej poważniejszej roli. Ot, jest i tyle. W prawdzie potem Gebneh widzi jej ciało, zabiera beret, ale jeśli tylko taka była rola Nene, to po co było poświęcać jej tyle opisu? Bo przyznam, że cały czas czekałam, aż Nene jakoś przyłączy się do tego buntu, do Dzikiego Mesjasza, a jak jej się zmarło... to zawiodłam się trochę ;)[/md5]
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Wszystkiego najlepszego, Rafale ;]
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Dabliu
ZakuŻony Terminator
Posty: 3011
Rejestracja: wt, 22 sie 2006 20:22
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Dabliu »

Dziękuję. Trzecia dyszka na grzbiecie to już nie są żarty ;) Chyba wchodzę w tzw. wiek dojrzały ;)

BTW, wczoraj objawił się w sieci nowy numer QFantu, w którym to moja skromna osoba udzieliła się wywiadowczo (w sensie, udzieliła się coś kole lutego b.r.)...
Zapraszam do pobierania i czytania :)

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Wszystkiego najlepszego, Dabliu. Niech młody ładnie sypia. :)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
inatheblue
Cylon
Posty: 1013
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 16:37

Post autor: inatheblue »

Weź nie przypominaj która, jestem z tego samego rocznika.
Najlepszego :)

ODPOWIEDZ