niewiem kto to...może Daniel Greps? ;)

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Młodzik pisze: Po pierwsze, recenzenci narzekali, że początek masz słaby, a sąsiedzi są schematyczni. Zgłaszam veto. Początek jest w sam raz. Po przebrnięciu przez "Lód", żaden opis nie będzie dla mnie nudny, czy ciężki(...)
"Objawienie" miało być sprzedawane w pakiecie z "Samotnią" Dickensa, przy czym założenie było takie, że czytelnik najpierw czyta "Samotnię", następnie zaś pochłania jednym tchem "Objawienie". Niestety pomysł nie doczekał się realizacji.
;)

Dzięki za tę minirecenzję. Naprawdę cieszę się, że są czytelnicy których podobne książki nie nudzą, i że tych czytelników nie jest wcale tak niewielu.
Młodzik pisze: P.S. Mam pomysł na opowiadanie o podobnej tematyce co "Objawienie" nawet w połowie je napisałem, ale zostawiłem na później bo nazbyt udziwniłem ;).
Jedna prośba - nie tytułuj swojego opowiadania "Objawieniem" ;)
Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie pożądane, bo zwiewa czapkę.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Nie, nie "Objawienie". Ma się nazywać "Czarnoksiężnik". Zresztą nie wiem czy coś z niego wyjdzie, bo ostatnio piszę tekstu do połowy i nie mogę ich skończyć. może jednak do pomysłu wrócę. A, i na marginesie: pomysł nie wpadł mi do głowy, podczas czytania twojego "Objawienia";)

Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »

Skoro recenzja została opublikowana,
linkuję:
http://www.ksiazka.net.pl/index.php?id= ... 3dd37f0d29
:)

Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »


Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Już ją linkowałem. A tutaj kolejna:
http://paradoks.net.pl/read/12879
Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie pożądane, bo zwiewa czapkę.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Kruger
Zgred, tetryk i maruda
Posty: 3413
Rejestracja: pn, 29 wrz 2008 14:51
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Kruger »

Wczoraj postanowiłem, skuszony niedawnym opowiadankiem w Fcie, nabyć "Objawienie".
Niestety, w Empiku w Pasażu Grunwaldzkim, gdzie miałem okazję wczoraj być, Grepsa nie znalazłem. Nic to, koniec języka i tak dalej, maszeruję do informacji i pytam. No ależ jest! No ależ gdzie?
Na półce z autorami obcymi... Ale na obronę Empiku powiem, że Pani przełożyła wszystkie egzemplarze na półkę polską gdy tylko ją uświadomiłem.

Powypowiadam się się jak poczytam, na razie smakowicie nastroił mnie opis "nie jest wariatem, to wszyscy wokół zwiariowali".
"Trzeba się pilnować, bo inaczej ani się człowiek obejrzy, a już zaczyna każdego żałować i w końcu nie ma komu w mordę dać." W. Wharton
POST SPONSOROWANY PRZEZ KŁULIKA

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Przyznam szczerze, żę nazwisko niewiema jest wyjątkowo mylące :).
Ja pomyślałem, że jest zagranicznym pisarzem, moja siostra i moja babcia. Także nie dziwię się ludziom w empiku :).

Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »

W ostatnim dniu lutego - miesiąca zapowiadanej edycji "Błazna nad przepaścią" dopytam - czy plany wydawnictwa uległy zmianie?

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Skoro książka miała ukazać się w lutym a jej nie ma, to coś jest na rzeczy ;)
Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie pożądane, bo zwiewa czapkę.

Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »


Awatar użytkownika
in_ka
Fargi
Posty: 444
Rejestracja: ndz, 25 mar 2007 22:26

Post autor: in_ka »


ODPOWIEDZ