niewiem kto to...może Daniel Greps? ;)

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

niewiem kto to...może Daniel Greps? ;)

Post autor: Ebola »

niewiem się tak dopytuje o okładkę Palińsky'ego, a sam się nie chwali. Znaczy, ośmielić go trzeba. W końcu, nasz ci on, całkiem nasz, fahrenheitowy :D
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Gwoli ścisłości, czcigodny Kłuliku, był jeszcze znakomity tekst na ZakuŻonej:
http://www.fahrenheit.net.pl/archiwum/f59/22.html

No tak, skoro mam już ten swój wątek, to wypada coś napisać tutaj od czasu do czasu, nie bacząc na chwalebny fakt, iż do tej pory dzięki nadludzkiemu wysiłkowi woli udało mi się ograniczyć własny bełkot do podziwu godnej liczby 270 postów napisanych od grudnia 2005 roku (ale nic to; na szczęście mój bilans na forum NF jest jeszcze lepszy - zarejestrowałem się w 2006 roku i do tej pory nie napisałem ani jednego posta) i niniejszym niwecząc cały trud włożony w poskromienie niesfornych myśli i swawolnych palców; tak więc na początek, a może i na koniec - kto wie? - mam dla potencjalnych czytelników propozycję: Zapoznajcie się z zalinkowanym przez Ebolę dziełem (ale zaznaczam, że nie chodzi tutaj o obejrzenie okładki ;) i podzielcie się ze mną swymi czytelniczymi wrażeniami w tym wątku - ze swej strony obiecuję, że gotów jestem na zawsze zrezygnować z pisania czegokolwiek poza świątecznymi życzeniami jeśli takie będą Wasze postulaty, jeśli uznacie, że nie mam nic do powiedzenia albo nie potrafię się interesująco wypowiedzieć, jeśli wreszcie uzasadnicie takową opinię w paru prostych, acz sensownych zdaniach. Myślę, że moja propozycja to niezła gratka i być może pierwszy w historii przypadek tego typu współpracy na linii czytelnik-autor, gdzie tenże czytelnik bez użycia siły może na dobre usunąć nielubianego autora z rynku; jednocześnie uczulam: potraktujcie powyższe zdanie-potwora złożone ze 178 słów jako swoiste ostrzeżenie: Nie będzie łatwo.

Zaś co do okładki: Bardzo mi się podoba, wyrazy uznania dla autorki.
Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie pożądane, bo zwiewa czapkę.

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

No wiedziałam, ja po prostu wiedziałam, że coś mi umknie! Idę się zachlipać z rozpaczy. I zaklaskać Rubikiem — a co, zasłużyłam!

Niewiemie zacny (a co, on we mnie czcigodną, tak prosto w pyszczek!), a kto będzie oceniał sensowność argumentów? :->
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Harna pisze:(...)a kto będzie oceniał sensowność argumentów? :->
Wybierzemy specjalną komisję, która będzie oceniać przez głosowanie. Są trzy metody głosowania. Pierwsza przez aplauz. Druga metoda - kulkami. Są kulki czarne i czerwone, które otrzymuje każdy głosujący. Przepraszam, białe i czarne, które otrzymuje każdy głosujący. Czarna za – lub odwrotnie: czarna za... Yyy... Czarna przeciw – biała za lub odwrotnie. Jest trzecia metoda - przez podniesienie rąk. Nie wiem jeszcze jaką metodą wybierzemy metodę głosowania.
Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie pożądane, bo zwiewa czapkę.

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

E, to nie będzie zabawne... Znaczy, to nie jest wiarygodna metoda. Mam lepszy pomysł. Potrzebna będzie jedna Gumcia, dużo tortów i osoby wygłaszające argument. Osoby sobie staną w tzw. kupie, a Gumcia będzie rzucać tortami. Kto się ostanie, ten ma rację. I fan będzie... no, ja będę miała w każdym razie.;>
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Jeśli torty będą z bitej śmietany, na czekoladowym spodzie, to ja się zgłaszam na ochotnika do... no, tego... niemania racji.
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
niewiem
ZakuŻony Terminator
Posty: 319
Rejestracja: wt, 27 gru 2005 14:13

Post autor: niewiem »

Millenium Falcon pisze: Potrzebna będzie jedna Gumcia, dużo tortów i osoby wygłaszające argument.
Podejrzewam, że najtrudniej będzie o te wygłaszające osoby ;)
Poruszanie się szybciej od światła jest niemożliwe, a już na pewno nie pożądane, bo zwiewa czapkę.

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

A ja się pochwalę, a co! We własnych ręcach niewiemowe debiutanckie Objawienie trzymałam. Świetna okładka, grafika w środku tyż. Już się nie mogę doczekać premiery. 11 września, jako rzecze strona FS :-)
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Post pod postem, coby datę było widać ;-)

Wszem i wobec obwieszczam, że już 9 września wrocławskie empiki doznały Objawienia! A żeby było weselej, umieściły książkę Daniela Grepsa na regale... z fantastyką zagraniczną. Między Greenem a Gromyko :->
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Niezłe towarzystwo ;)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Rudość
Honorowa Ciocia Basi
Posty: 142
Rejestracja: pn, 03 lip 2006 19:59

Post autor: Rudość »

Harna pisze:Wszem i wobec obwieszczam, że już 9 września wrocławskie empiki doznały Objawienia! A żeby było weselej, umieściły książkę Daniela Grepsa na regale... z fantastyką zagraniczną. Między Greenem a Gromyko :->
Ona obwieszcza, a informatorowi żadnej przyjemności nie zostawi ;) Pani z empiku się zdziwiły były, bo przecież "oni wydają tylko zagraniczne książki". Jakby kto pytał ;)

Awatar użytkownika
Harna
Łurzowy Kłulik
Posty: 5588
Rejestracja: ndz, 05 mar 2006 17:14

Post autor: Harna »

Rudość pisze:Ona obwieszcza, a informatorowi żadnej przyjemności nie zostawi ;)
No i co się dekompre... dezawuu... o, dekonspirujesz? Źródełów się przecież nie ujawnia!
– Wszyscy chyba wiedzą, że kicający łurzowy kłulik to zapowiedź śmierci.
– Hmm, dla nas znaczy coś całkiem odmiennego – szczęśliwe potomstwo...
© Wojciech Świdziniewski, Kłopoty w Hamdirholm
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Rudość
Honorowa Ciocia Basi
Posty: 142
Rejestracja: pn, 03 lip 2006 19:59

Post autor: Rudość »

I tak wszyscy wiedzą ;)
Czy jak premiera jest 11, a ja dziś już miałam księgę w dłoni, to to aby na pewno to? :) Czy może jakaś podróbka? ;)

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

To znaczy, że jesteś temporalnie niezogniskowana. Czy jakoś tak. ;)
A w temacie - przeczytamy, przeczytamy. :)
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

ODPOWIEDZ