Hanna Fronczak - nasza nimfa bagienna w księżycowych oparach

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

Harna pisze:Okładka już jest, teraz czekamy na zajawkę :-)
Bardzo ładna ilustracja, i jak ciekawie skadrowana. Brawa dla grafika.
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

tygryswpaski

Post autor: tygryswpaski »

Pewnie dlatego,że to w Pradze podobno wymyslili kamień filozoficznyi wszelkiej maści magików było na pęczki, a jak się siądzie obok wojaka Szwejka w piwiarni to prawdziwe cuda się dzieją:D

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

savikol pisze:Mogę jedno pytanie?
Nimfo, dlaczego na miejsce akcji powieści wybrałaś Pragę, a nie jakieś nasze, magiczne miasto? Czemu akurat Praga?
Bo to w Pradze w tym czasie było największe stężenie mniej lub bardziej poważnych uczonych na kilometr kwadratowy. I dlatego, że golem oraz pewien rękopis pochodzą z Pragi. <freudowska leżanka mode on> I dlatego, że pewien mój sen dotyczył właśnie Pragi tego okresu. <freudowska leżanka mode off>
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

nimfa bagienna pisze:<freudowska leżanka mode on> I dlatego, że pewien mój sen dotyczył właśnie Pragi tego okresu. <freudowska leżanka mode off>
Fiu! A to mnie zafrapowało. Rzecz jasna, nabędę :-).
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
Montserrat
Szczurka z naszego podwórka
Posty: 1923
Rejestracja: ndz, 17 gru 2006 11:43

Post autor: Montserrat »

Ja też nabędę na pewno :)
"After all, he said to himself, it's probably only insomnia. Many must have it."

Awatar użytkownika
savikol
Fargi
Posty: 407
Rejestracja: pn, 27 mar 2006 08:04

Post autor: savikol »

O, ciekawe, a z tym snem bardzo intrygujące. Ten przystojniak z okładki może mieć z nim coś wspólnego ;-)
Pytam, bo Praga kojarzy mi się zupełnie inaczej, z innym okresem i innymi klimatami. Dla mnie zawsze będzie miastem Szwejka, z końca panowania Franciszka Józefa. Miastem pełnym absurdów, taniego piwa, beherovki i knedlików z gulaszem. Na pewno nie miastem golema i magów-naukowców. Ze swojej wizyty w tym mieście mam wspomnienia unurzane w oparach alkoholu i papierosowego dymu, a związane głównie z knajpami. Zupełnie niemagiczne.
Powieści jestem bardzo ciekaw. Dołączam do kolejki oczekujących.

Awatar użytkownika
xan4
Sepulka
Posty: 81
Rejestracja: pt, 24 lip 2009 15:34

Post autor: xan4 »

Nabędę i zaraz przeczytam, jestem bardzo zainteresowany.
Tatuś Muminków

Awatar użytkownika
Yuki
Furia Bez Pardonu
Posty: 2182
Rejestracja: śr, 22 cze 2005 13:17

Post autor: Yuki »

Nimfa ma fotę na stronie FS i mnie się ta fota podoba.
There's some questions got answers and some haven't

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Dzięki!
A mnie się podoba nowa okładka. Bardziej niż ta poprzednia. Oprawa z grubej skóry i płótna, rzemienie spinające całość i metalowe okucia na brzegach.
Tak wygląda księga, która więzi demony umysłu;)
Okładka nowa
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Stormbringer
Sepulka
Posty: 60
Rejestracja: czw, 30 paź 2008 10:20
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Stormbringer »

Nowa okładka faktycznie przyjemna - bardziej klimatyczna od poprzedniej.
Every time you ask when the next book will be done, GRRM kills a Stark.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

No, misię bardzo. :) Grafik się postarał.
A zdjęcie genialne.


Dlaczego, do jasnej cholery ludzie mają takie fajne fotki, a wirusa zawsze sponiewierają na kliszy. Nienawidzę ludzi, którzy maja fajne fotki. Powinno się ich powywieszać! To nie jest w porządku, żeby inni mieli takie fajne fotki. Nienawidzę was wszystkich. Zobaczycie, jeszcze wam pokażę. Będę tańczyć na waszych grobach. Hoc! Hoc!
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Millenium Falcon
Saperka
Posty: 6212
Rejestracja: pn, 13 lut 2006 18:27

Post autor: Millenium Falcon »

Okładka rewelacyjna. Zdjęcie nimfencji też (aczkolwiek dla mnie to żadna nowość, albowiem lansiła się z nim na n-k ;) ).

Wajrus, sama widziałam, jak się krygowałaś przed obiektywem. Było się nie krygować, tylko lachonowatość objawić i zacząć pozować. Hoc. Hoc. ;P
ŻGC
Imoł Afroł Zgredai Padawan
Scissors, paper, rock, lizard, Spock. - Sheldon Cooper

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Zdjęcie świetne, a nowy wariant okładki istotnie lepszy:) Zdecydowanie.
Wirusie, nie martw się, nie jesteś sama - ja się nigdy nie poznaję na zdjęciach:/
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
Navajero
Klapaucjusz
Posty: 2485
Rejestracja: pn, 04 lip 2005 15:02

Post autor: Navajero »

Rzeczywiście, okładka lepsza, to chyba powót do pierwotnej wersji? Co do fotki, to bardziej podobała mi się inna :P
"Panie, ten kto chce zarabiać na chleb pisząc książki, musi być pewny siebie jak książę, przebiegły jak dworzanin i odważny jak włamywacz."
dr Samuel Johnson

Awatar użytkownika
Hitokiri
Nexus 6
Posty: 3318
Rejestracja: ndz, 16 kwie 2006 15:59
Płeć: Kobieta

Post autor: Hitokiri »

Millenium Falcon pisze:Zdjęcie nimfencji też (aczkolwiek dla mnie to żadna nowość, albowiem lansiła się z nim na n-k ;) ).
Aaa, to już wiem, skąd kojarzę to zdjęcie :) Natrafiłam na profil nimfy, jak weszłam w kogoś znajomych i tak zwróciłam na tę fotę uwagę, bo fajna jest ;)
A okładka też dobra. Jak dla mnie, to niech już zostanie taka. Jest lepsiejsza od tamtej, bo tamta to IMO taka uboga była...
"Ale my nie będziemy teraz rozstrzygać, kto pracuje w burdelu, a kto na budowie"
"Ania, warzywa cię szukały!"

Wzrúsz Wirusa! Podarúj mú "ú" z kreską!

ODPOWIEDZ