Maciej Guzek - wielbiciel białych królików.

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Maciej Guzek - wielbiciel białych królików.

Post autor: Młodzik »

O autorze ostatnio jest dość głośno i aż dziwię się, że nikt dotąd nie założył tematu autorskiego.
Naprawdę jeszcze nikt nie czytał "Królikarni" (z której na razie dwa opowiadania przeczytałem) ani "Trzeciego Świata" (który zamierzam pożreć zaraz po "Królikarni")?

Edit drobny.

Awatar użytkownika
Lafcadio
Nexus 6
Posty: 3193
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 17:57

Post autor: Lafcadio »

Czytałem kiedyś "Królikarnię". Sięgnąłem po nią zachwycony "Dziwnymi brzegami" (tytuł z pamięci). Ale przerwa między przeczytaniem opowiadania a książką musiała być za duża, bo te wszystkie aluzje literackie już mnie nie tak bawiły, w wyniku czego całość nie zachwyciła mnie tak jak innych. "Trzeci świat" pewnie przeczytam, ale jeszcze nie teraz.
Ja mam śmiałość to panu powiedzieć, bo pan mi wie pan co pan mi może? Pan mi nic nie może. Bo ja jestem z wodociągów.

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Czytałam i Królikarnię, która jest nierówna (tzn. zawiera teksty niezłe, świetne i kiepskie) i Trzeci Świat, który jest niezły, głównie za sprawą formy intrygujący, ale mógłby być lepszy. Więcej ode mnie na temat tych pozycji tutaj i tutaj.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Czytałem twoje recenzje :).
Akurat wady, które wytknęłaś "Królikarni", aż tak bardzo mi nie przeszkadzały.
Już dawno nie cieszyłem się tak bardzo z jakiejś książki.
(Swoją drogą, do czasu ukazania się "Trzeciego Świata", myślałem, żeby w przyszłości napisać fantastykę-reportaż. Guzek był szybszy ;).)

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 20008
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Zawsze możesz spróbować powieści epistolarnej;-).
A co do Guzka - bardzo ciekawie łączy konwencję fantasy z fantastyką socjologiczną.
Tylko kto mi powie, na której półce leżą Wizje alternatywne z jego opowiadaniem o Poznaniu przerobionym na miasto elfów? Chciałem sobie odświeżyć, bo już nawet tytuł mi się zapomniał...
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
Agnes
Sepulka
Posty: 32
Rejestracja: śr, 13 gru 2006 13:29

Post autor: Agnes »

Do licha.
Pożyczyłam sobie obie książki i oczywiście się pomyliłam i zaczęłam od drugiej, czyli "Trzeciego świata"...
Mam to w genach chyba, żeby na kolejność nie zwracać większej uwagi.

Ale jak na razie "Trzeci świat" całkiem niezłym mi się zdaje.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Kolejność nie ma tu wielkiego znaczenia :). "Trzeci Świat" nie wiąże się fabularnie z "Królikarnią". Obydwie książki dzieją sie w tym samym świecie, tfu, wieloświecie. I tyle.

ODPOWIEDZ