Barokowo i cyberpunkowo - Neal Stephenson

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Barokowo i cyberpunkowo - Neal Stephenson

Post autor: Cordeliane »

Neal Stephenson (i spółka, m.in. Greg Bear) rozpoczął publikację powieści cyfrowo-multimedialno-społecznościowej:
http://venturebeat.com/2010/08/31/write ... mongoliad/
W skrócie - w serwisie będą ukazywały się kolejne odcinki powieści, wzbogacone o ilustracje, filmy, dodatkowe materiały i tym podobne. Funkcje społecznościowe (komentarze, własne profile, komunikacja, wiki) są dostępne dla zarejestrowanych czytelników. Dostęp płatny, ale raczej symbolicznie. Ciekawe, jak się to potoczy...
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Albiorix
Niegrzeszny Mag
Posty: 1768
Rejestracja: pn, 15 wrz 2008 14:44

Post autor: Albiorix »

Od jakichś 3 lat dziwiłem się że nikt tego jeszcze nie robi :)
nie rozumiem was, jestem nieradioaktywny i nie może mnie zniszczyć ochrona wybrzeża.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

Można zagłosować na Amazonie, żeby w weekend była do kupienia Peanatema za dwa dolce (ebook, ofcors).
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Zagłosowałem, ale kurde trzeciego egz. nie kupię.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Post autor: Cordeliane »

No, ja mam akurat tylko polski egzemplarz - doczekałam do wydania, miałam akurat co robić w tym okresie - więc angielski ebook się przyda :)

Swoją drogą cholernie i nieproporcjonalnie drogie są te cyfrowe wersje - czasem nawet droższe niż paperback. To nie fair. Znam osobiście tylko jedno wydawnictwo, od książek informatycznych, które do zakupionego egzemplarza papierowego dodaje ebook gratis, i tak właśnie powinno być.
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marchew »

Bardzo fajny pomysł, wymagający jednak dopracowania.

Jay-Z wydał w ten sposób swoją biografię do kupienia bodajże w App Store, ale jest to tak zrobione, że w trakcie czytania można pacnąć słowo i wyjeżdża taka meta-data - czy to zdjęcie, czy fragment tekstu utworu, czy krótki film.

Podoba mi się pomysł. Sam bym bardzo chętnie przeczytał cyberpunkową historię wzbogaconą o elementy multimedialne, nie ukrywam. Chociaż nie wiem czy na dłuższą metę by mi wyobraźni nie było szkoda.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

Cordeliane pisze: do zakupionego egzemplarza papierowego dodaje ebook gratis, i tak właśnie powinno być.
To zależy od specyfiki tematu, IMO, poza tym różnie autorzy i ich agenci podchodzą do tematu e-booków, co kiedyś mówił malakh gdzieś (nie pamiętam, gdzie). Niektórzy mówią: "prawa do e-booka? a, to weź dopisz do umowy". A inni mówią: "kassssa, kochasssssiu".
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Barokowo i cyberpunkowo - Neal Stephenson

Post autor: Cordeliane »

Ha! Świeżutko, wydane z dzisiejszą datą - Reamde!
Jak się tu wykręcić z jutrzejszego grilla u znajomych, skoro można by tak pięknie spędzić sobotni wieczór - na tarasiku, ze Stephensonem, wśród woni maciejki... :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Barokowo i cyberpunkowo - Neal Stephenson

Post autor: Marchew »

Nigdy tego nie robię, ale złamałem zasadę i przeczytałem sobie notkę o tym Reamde!... O jak to się dobrze zapowiada! I aż 1000 stron! Zacieram ręce.

Teraz odwieczny dylemat. Dać MAGowi te pieniążki, czy kupić za... 50zł z Amazon w oryginale.
Ech.
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Barokowo i cyberpunkowo - Neal Stephenson

Post autor: Młodzik »

Daj MAGowi, MAG taki dobry jest :).

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Re: Barokowo i cyberpunkowo - Neal Stephenson

Post autor: Ilt »

Na islamskich terrorystach powerraid (padłem, powstałem) i wyszedłem. :)
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Barokowo i cyberpunkowo - Neal Stephenson

Post autor: Marchew »

Młodzik pisze:Daj MAGowi, MAG taki dobry jest :).
Właśnie coś nigdy nie mogę się złamać, bo jakoś wolę czytać książkę jak ją napisano, a nie jak ją przetłumaczono ;)

Poza tym, za te 50zł na amazonie to także jest hard cover 0_0
Try not! Do or do not. There is no try.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Re: Barokowo i cyberpunkowo - Neal Stephenson

Post autor: Młodzik »

A, ok.
Tym bardziej mam ochotę pozagryzać wszystkich odpowiedzialnych za wzrost cen książek w Polsce. I nie sądzę, żeby głównymi winnymi byli wydawcy.

Awatar użytkownika
Cordeliane
Wynalazca KNS
Posty: 2630
Rejestracja: ndz, 16 sie 2009 19:23

Re: Barokowo i cyberpunkowo - Neal Stephenson

Post autor: Cordeliane »

No, ale Amazon ma w tym przypadku cenę dumpingową - zauważcie, że regularna okładkowa to dwa razy tyle (19 funtów), czyli więcej niż polska okładkowa, więc nie ma co rozdzierać szat :)
Light travels faster than sound. That's why some people appear bright until they speak.

Awatar użytkownika
Marchew
Kurdel
Posty: 782
Rejestracja: pn, 17 lip 2006 09:40
Płeć: Mężczyzna

Re: Barokowo i cyberpunkowo - Neal Stephenson

Post autor: Marchew »

W sumie mogą sobie na to pozwolić, w końcu projekt anglojęzyczny znajdzie klientów wszędzie, a tłumaczenie tylko na naszym poletku.

Jestem niby za wspieraniem polskich wydawców, więc pewnie skończy się jak z każdą potencjalnie dobrą zagraniczną fantastyką. Kupię sobie, sprawdzę czy dobra, a jak dobra to kupimy wspólnie tłumaczenie dla mamy ;)
Try not! Do or do not. There is no try.

ODPOWIEDZ