Jarosław Błotny

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
jarekblotny
Sepulka
Posty: 15
Rejestracja: pn, 07 lut 2011 12:18

Purpura imperatora

Post autor: jarekblotny »

Wszystko wskazuje na to, że 18 marca br. drugi tom "Oium ludu rzymskiego", czyli "Purpura imperatora" powinien znaleźć się w księgarniach.
Tych, którzy tydzień później będą w Poznaniu na "Pyrkonie'2011" zapraszam na spotkanie poświęcone premierze tej książki (i nie tylko). Mam także zamiar wystąpić na "Pyrkonie" z prezentacją multimedialną nt. "Wiecznego Rzymu" :-)
Żyj w ukryciu - Epikur

www.jaroslawblotny.pl

jarekblotny
Sepulka
Posty: 15
Rejestracja: pn, 07 lut 2011 12:18

Pyrkon 2011

Post autor: jarekblotny »

A tak przedstawia się mój uzgodniony już rozkład jazdy na Pyrkon 2011:

26.03 sobota godz. 11.00 Aula główna
spotkanie autorskie
prowadzi: p. Margot Rakalska z Fundacji Promocji Kultury Antycznej
"Terra Operta"

26.03 sobota godz. 20.00 sala Literacka 2
prelekcja z prezentacją multimedialną
Wieczny Rzym - alternatywna rzeczywistość czy realna alternatywa?
a w niej:
Czy legiony rzymskie mogły dotrzeć nad Bałtyk? Dlaczego w Polsce buduje
się betonowe mosty dłużej i o wiele krótsze niż w starożytnym Rzymie?
Dlaczego kopuła nad Panteonem jest większym osiągnięciem
architektonicznym niż piramida Cheopsa? Dlaczego Rzymianie nie mieli
swojego Galileusza? Czy rzymska technologia mogła zapoczątkować
rewolucję przemysłową? Dlaczego Rzym upadł albo inaczej – co musiałoby
się wydarzyć, aby przetrwał?

27.03 niedziela godz. 11.00 sala Literacka 1
panel dyskusyjny
Historie alternatywne - dyskusyjny panel historyczny
prowadzi: Jakub Skurzyński "Urko"

Pozdrawiam

JB
Żyj w ukryciu - Epikur

www.jaroslawblotny.pl

Awatar użytkownika
xan4
Sepulka
Posty: 81
Rejestracja: pt, 24 lip 2009 15:34

Post autor: xan4 »

Książka nabyta, jak poczytam, to dam znać.

Alfi, a Ty?
Tatuś Muminków

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

Nie mam jeszcze drugiego tomu. Może za parę dni, jak dobrze pójdzie.
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Post autor: flamenco108 »

O dylogii oraz Jarosławie Błotnym dowiedziałem się na panelu o historii alternatywnej na Pyrkonie. Niezwłocznie nabyłem, co było, czyli pierwszy tom Oiumu, a przedwczoraj przeczytałem po jednym dniu lektury w przerwach w robieniu przeprowadzki - znakomicie się czytało. Czasem naprawdę miło poczytać o bohaterze nie spełniającym zasady Pilipiuka (bez skopania nie ma miłości). Książka sympatyczna, ale stanowczo - za krótka. Przed chwilą zacząłem "Purpurę imperatora" i obawiam się, że tylko dzięki wizycie gości zaplanowanej na jutro, wystarczy do jutrzejszego wieczora.
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

Awatar użytkownika
xan4
Sepulka
Posty: 81
Rejestracja: pt, 24 lip 2009 15:34

Post autor: xan4 »

Wynika z tego, że jednak warto bywać Jarku, byłeś na Pyrkonie i proszę, jedna ksiązka więcej sprzedana :)

Przeczytałem drugą część, Purpurę imperatora. Dopiero po przeczytaniu całości widać, że jest to całość, którą ktoś, całkiem niehigienicznie pociął nożyczkami, oj jak ja nie lubię takiej polityki FS (myślałem, że na niewypale Kossakowskiej ktoś coś tam zrozumiał).
Druga część powieści (pozwólcie, że będę tak pisał, bo nie jest to druga powieść, nie jest cykl Małgorzato, jest to pocięta powieść) jest bardziej zrównoważona. Mamy oczywiście dalej trochę opisów, wykładów, ale jest więcej akcji, więcej się dzieje. Akcja poszła w stronę w którą się nie spodziewałem, chociaż teraz, po przeczytaniu całości jakby się to narzuca. Nie wiem czemu wymyśliłem, że będzie to coś innego.
Ogółem pochwała Jarek. Jesteś jednym z nielicznych polskich autorów, których mam wszystkie powieści, wprawdzie nie napisałeś tego za dużo, ale zawsze.

Czekam na następne pozycje.
Tatuś Muminków

Awatar użytkownika
Alfi
Inkluzja Ultymatywna
Posty: 19993
Rejestracja: pt, 10 cze 2005 10:29

Post autor: Alfi »

xan4 pisze: jest to druga powieść, nie jest cykl Małgorzato, jest to pocięta powieść
Jak prawie wszystkie cykle;-).
Le drame de notre temps, c’est que la bêtise se soit mise à penser. (Jean Cocteau)
Hadapi dengan senyuman.

jarekblotny
Sepulka
Posty: 15
Rejestracja: pn, 07 lut 2011 12:18

Festiwal w Nidzicy'2011

Post autor: jarekblotny »

Zapraszam do Nidzicy na XVIII Międzynarodowy Festiwal Fantastyki (16.06-19.06 br.). Oprócz spotkania z George'e R.R. Martinem polecam szczególnie :-) prelekcję połaczoną z prezentacją multimedialną "Wieczny Rzym - alternatywna rzeczywistość czy realna alternatywa?", którą wygłoszę w sobotę 18.06 o godz. 11.00 w Galerii na Zamku.
Tematyka prelekcji powiązana jest luźno z "Oium ludu rzymskiego" mojego autorstwa i dotyczyć będzie głównie niewykorzystanych szans Imperium na przetrwanie, w tym przede wszystkim zaprzepaszczonej szansy na wykorzystanie dziedzictwa naukowego Greków epoki hellenistycznej.
Żyj w ukryciu - Epikur

www.jaroslawblotny.pl

Awatar użytkownika
flamenco108
ZakuŻony Terminator
Posty: 2229
Rejestracja: śr, 29 mar 2006 00:01
Płeć: Mężczyzna

Re: Festiwal w Nidzicy'2011

Post autor: flamenco108 »

jarekblotny pisze:Zapraszam do Nidzicy na XVIII Międzynarodowy Festiwal Fantastyki (16.06-19.06 br.). Oprócz spotkania z George'e R.R. Martinem polecam szczególnie :-) prelekcję połaczoną z prezentacją multimedialną "Wieczny Rzym - alternatywna rzeczywistość czy realna alternatywa?", którą wygłoszę w sobotę 18.06 o godz. 11.00 w Galerii na Zamku.
Tematyka prelekcji powiązana jest luźno z "Oium ludu rzymskiego" mojego autorstwa i dotyczyć będzie głównie niewykorzystanych szans Imperium na przetrwanie, w tym przede wszystkim zaprzepaszczonej szansy na wykorzystanie dziedzictwa naukowego Greków epoki hellenistycznej.
A tak w ogóle, to piszesz coś następnego, a jeżeli tak, to czy w tej tematyce?
Nondum lingua suum, dextra peregit opus.

jarekblotny
Sepulka
Posty: 15
Rejestracja: pn, 07 lut 2011 12:18

Kontynuacja

Post autor: jarekblotny »

Napinam się do kontynuacji "Oium". Bardzo blisko tematyki prelekcji. Ale nie ma co liczyć, że szybko skończę.
Żyj w ukryciu - Epikur

www.jaroslawblotny.pl

jarekblotny
Sepulka
Posty: 15
Rejestracja: pn, 07 lut 2011 12:18

Opowiadanie

Post autor: jarekblotny »

Uprzejmie informuję, że w październikowym numerze SFFiH ukaże się moje opowiadanie pt. "Multiplum". Myślę, że ci, którzy znają choć w części to, co do tej pory opublikowałem, będą trochę zdziwieni. Tematyką.
Albo i nie :-)
Żyj w ukryciu - Epikur

www.jaroslawblotny.pl

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Bo pępowina zawsze domaga się daniny. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

jarekblotny
Sepulka
Posty: 15
Rejestracja: pn, 07 lut 2011 12:18

Post autor: jarekblotny »

Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy spodziewali się mojej obecności w Lublinie na Falkonie 2011. Wyjaśnię dlaczego mnie nie będzie.

W dniu 5.08 br. otrzymałem zaproszenie, na które dzień później odpowiedziałem deklaracją wygłoszenia 1,5 godz. prelekcji (znanej pewnie niektórym z tegorocznych: Pyrkonu, Nidzicy, Avangardy i Coperniconu). Przyjąłem również zaproszenie do udziału w spotkaniu i dyżurze autorskim.

W dniu 25.10 br otrzymałem ramówkę mojego udziału w Falkonie z prośbą o akceptację. Wszystkie punkty programu, zaplanowane na sobotę 12.11 br., zaakceptowałem odwrotnie jeszcze tego samego dnia. Wobec powyższego zaplanowałem mój przyjazd na piątkowe popołudnie (11.11), a wyjazd na niedzielę rano (13.11).

Prawie dwa tygodnie później, a jednocześnie na 6 dni przed rozpoczęciem Falkonu, czyli 4.10 br. wieczorem zerknąłem na stronę konwentu i z programu dowiedziałem się, że ani jeden z punktów mojej ramówki nie odbędzie się we wcześniej uzgodnionych terminach, a ten, na którym mi najbardziej zależało (prelekcja) przeniesiono na dzień, kiedy w ogóle nie planowałem pobytu w Lublinie. Dla jasności dodam, że o dokonanych zmianach nie zostałem poinformowany.

Moje zapytanie do organizatorów zaskutkowało zdziwieniem i przeprosinami oraz próbą znalezienia okienka we wcześniej uzgodnionych terminach. Nie jestem obrażalski, ale uważam, że słowa to nie ptaki, które mogą fruwać tu i tam. Ci, którzy mnie znają, wiedzą, że jestem otwarty na wszelkie rozsądne propozycje, lecz raz zawarte uzgodnienia uważam za wiążące. Między innymi dlatego, że życie człowieka składa się z okienek w terminarzach. Niestety, nie da się wygłosić 1,5 godzinnej prelekcji w 60 minutowym okienku, które jeszcze dwa tygodnie temu miało uzgodniony wymiar. Po co zaczynać coś, co nie ma najmniejszych szans na zakończenie?

W związku z powyższym zrezygnowałem z udziału w Falkonie. Będzie czas, to się jeszcze zobaczymy. Zawiedzionych przepraszam.
Żyj w ukryciu - Epikur

www.jaroslawblotny.pl

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Spoko, jest tyle pięknych miejsc w Polsce, gdzie można się spotkać. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

jarekblotny
Sepulka
Posty: 15
Rejestracja: pn, 07 lut 2011 12:18

Re: Jarosław Błotny

Post autor: jarekblotny »

Dopiero niedawno się dowiedziałem, ale postanowiłem się pochwalić, a co mi tam :oops:

W dniu 21 kwietnia br. odbyło się oficjalne ogłoszenie nominacji do nagrody literackiej im. Jerzego Żuławskiego. "Purpura imperatora" zajęła 15 miejsce na 87 zgłoszonych powieści wydanych w 2011 roku, będąc ostatnią pozycją wśród tych, które otrzymały statystycznie znaczącą liczbę głosów (min. 10% maksymalnej liczby głosów).

Szczegóły:

http://www.nagroda-zulaws..._elektorow_2012

Elektorom, którzy na "Purpurę" głosowali bardzo dziękuję. Oddane głosy świadczą, że nie byli zawiedzeni.
Żyj w ukryciu - Epikur

www.jaroslawblotny.pl

ODPOWIEDZ