Stefan Darda

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

stief pisze:W tych dwóch krótkich zdaniach zawarłem przekonanie, że gdybym był bardziej zaangażowany w działalność Fandomu, moje szanse pewnie byłyby większe.
No właśnie.
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

stief
Sepulka
Posty: 73
Rejestracja: czw, 03 sty 2008 21:33

Post autor: stief »

Załóżmy, że przed głosowaniem np. na Nagrodę Zajdla masz do wyboru dwie porównywalne jakościowo pozycje. Jedną napisał autor zupełnie Ci obcy, drugą - autor, którego znasz osobiście (np. z konwentowych spotkań), a w dodatku lubisz.
Na którą książkę zagłosowałbyś w pierwszym rzędzie?

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

A gdyby ciocia miała koła to by była motocyklem.
Wiesz kiedy dwie książki są niemożliwe do ocenienia słowami 'treść tej mi się podobała bardziej od tamtej'? Kiedy są tą samą książką.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Gdybym miał już rozważać dwie równorzędne książki, zagłosowałbym na tą, której autor miał mniej Zajdli. Zresztą w tym roku miałem taki właśnie dylemat.

Awatar użytkownika
Achika
Ośmioł
Posty: 609
Rejestracja: pt, 22 sie 2008 09:23

Post autor: Achika »

stief pisze: (...)gdybym był bardziej zaangażowany w działalność Fandomu, moje szanse pewnie byłyby większe. (...) jakiekolwiek sugestie, że uzależniam otrzymanie przez nich takiej czy innej nagrody od ich zaangażowania w prace Fandomu są nie na miejscu.
Czy tylko mnie się wydaje, że ktoś tu sam sobie przeczy?

Przy okazji: fandom nie jest nazwą własną.
Było pokolenie X, teraz jest pokolenie Ctrl + X.

stief
Sepulka
Posty: 73
Rejestracja: czw, 03 sty 2008 21:33

Post autor: stief »

Achika pisze:
stief pisze: (...)gdybym był bardziej zaangażowany w działalność Fandomu, moje szanse pewnie byłyby większe. (...) jakiekolwiek sugestie, że uzależniam otrzymanie przez nich takiej czy innej nagrody od ich zaangażowania w prace Fandomu są nie na miejscu.
Czy tylko mnie się wydaje, że ktoś tu sam sobie przeczy?
Naprawdę nie dostrzegasz różnicy pomiędzy zwiększeniem szans na wystąpienie jakiegoś zjawiska a uzależnieniem jego wystąpienia od określonego czynnika?

stief
Sepulka
Posty: 73
Rejestracja: czw, 03 sty 2008 21:33

"Dwie dychy na gwiazdkę"

Post autor: stief »

Zapraszam do posłuchania słuchowiska "Dwie dychy na gwiazdkę", które swego czasu zostało dodane na płycie do czasopisma "Lśnienie":

http://www.stefandarda.pl/news,108

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

ElGeneral miał chyba rację...
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
terebka
Dwelf
Posty: 562
Rejestracja: ndz, 13 lip 2008 23:56

Post autor: terebka »

Nie miał.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

To dlaczego mam wrazenie, ze autor zaglada tutaj jeno w celu promowania swojej osoby i tworczosci? Pewnie kazdy autor buszuje po forach glownie w tym celu ale inni robia to z wiekszym wdziekiem i lepiej ukrywaja swoje intencje.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
terebka
Dwelf
Posty: 562
Rejestracja: ndz, 13 lip 2008 23:56

Post autor: terebka »

Na kilku forach, na których bywam, w wielu autorskich przypadkach wygląda to właśnie tak - post autorski pod postem autorskim, linki, zaproszenia, informacje i prawie żadnego odzewu. Taki link, czy informacja, są również zaproszeniem do dyskusji. Autor liczy właśnie, że spotka się z odpowiedzią - może ktoś przeczyta/odsłucha/przyjdzie i skomentuje. A że się nie spotyka? Mało tego, niechętnie się patrzy na to, że Autor informuje. W wątku opatrzonym Jego nazwiskiem na forum literackim, informowanie o swej twórczości, nawet takie bez reakcji czytających, trudno chyba jakoś uznać za spamowanie. Ja z pewnością miałbym opory aby je tak nazwać.

Awatar użytkownika
mr.maras
C3PO
Posty: 839
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 14:34

Post autor: mr.maras »

Nie nazwałem tego spamowaniem. Autor podaje konkretne informacje i chwała mu za to, ale odnoszę wrażenie (i chyba nie tylko ja), że na kontakcie z forumowiczami za bardzo mu nie zależy. Ten wątek wygląda raczej jak jednokierunkowy kanał informacyjny. Zapewne te same linki wklejane są hurtowo na kilku forach. Autor poza autopromocją nie wykonał na FF żadnych ruchów (np. rozpoczęcie ciekawego wątku na temat literatury grozy) zjednujących mu sympatię i wzbudzających zainteresowanie forumowiczów (potencjalnych czytelników), dlatego nie powinien dziwić słaby odzew i brak dyskusji na temat jego twórczości.
po przeczytaniu spalić monitor

Awatar użytkownika
terebka
Dwelf
Posty: 562
Rejestracja: ndz, 13 lip 2008 23:56

Post autor: terebka »

Podzielam zdanie Savikola. Autor może nie mieć czasu, by toczyć żywe dyskusje na każdym forum poświęconym literaturze. Co nie odbiera mu prawa do informowania o swych dokonaniach wszędzie tam, gdzie ktoś coś czyta, nie łamiąc przy tym Forumokiety - a przecież nie łamie. Natomiast pojęciami zwanymi taktem, wdziękiem etc. rządzi subiektywizm - stąd ta dyskusja, nie o tym, CO Autor wkleił, lecz, ŻE to uczynił.

W temacie: Dwa lata minęły i nie bardzo pamiętam te "Dwie dychy...". Ale wiem, że mam je wśród zalegających wokół stert 'papierzysków' i 'płycisków', i odkopię, by odsłuchać raz jeszcze.

Awatar użytkownika
nosiwoda
Lord Ultor
Posty: 4541
Rejestracja: pn, 20 cze 2005 15:07
Płeć: Mężczyzna

Post autor: nosiwoda »

mr.maras pisze:Ten wątek wygląda raczej jak jednokierunkowy kanał informacyjny.
Ale to, że nie ma odzewu to już nie jest wina autora. Akurat tu nie ma targetu albo target jest milczący, i tyle. Gorsze rzeczy robią niektórzy autorzy i/lub ich fanboje :)
"Having sons means (among other things) that we can buy things "for" those sons that we might not purchase for ourselves" - Tycho z PA

stief
Sepulka
Posty: 73
Rejestracja: czw, 03 sty 2008 21:33

Post autor: stief »

Dość rzadko zdarza się taka sytuacja, gdy jeden z autorów fantastyki recenzuje książkę innego. Pomyślałem więc, że może podlinkuję...:)

http://marcinrusnak.wordpress.com/2011/ ... ej-doliny/

ODPOWIEDZ