Martyna Raduchowska, Czarownica z Twierdzy

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Adon
Sepulka
Posty: 43
Rejestracja: wt, 21 cze 2011 20:23

Post autor: Adon »

Żartowałem sobie. Myślałem, że "buźka" na końcu to dostatecznie wyrazi. :(

Aczkolwiek, skoro już o tym mowa (mam nadzieję, że Czarownica wybaczy odejście od tematu), zadziwiła mnie pewna niekonsekwencja w ocenach. Jedne książki z tą samą oceną chwalisz, inne ganisz i w końcu trudno mi się rozeznać, czy w takim razie te dobre są dobre, a słabe słabe.

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Intencje pojęłam, aczkolwiek mimo emotki sugestia może być obraźliwa dla autorki, a że ma miejsce w jej wątku autorskim, wydaje mi się, łagodnie mówiąc, nieelegancka. Abstrahując już nawet od tego, iż jest całkowicie absurdalna, bo nawet internetowo się nie znamy.
Numerki nie są najważniejsze, liczy się treść recenzji. Gdybym wszystkie gatunki książek oceniała wg jednej skali, mało co wyszłoby ponad 5, a np. wszystkie paranormale musiałyby być na minusie. EOT, a uwagi odnośnie mojej etyki pracy i metodyki oceniania - jeśli jeszcze jakieś masz - to zapraszam na PW:)

Choć, ontopikowo, po lekturze książki mam nieodparte wrażenie, że znalazłybyśmy z Wiedźmą wspólny język:D Już sam fakt nazwania bohaterki Idą, choć może zabrzmi to dziwnie, nastawił mnie do niej pozytywnie (konotacje Borejkowskie:), a dalej było tylko lepiej. Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
Adon
Sepulka
Posty: 43
Rejestracja: wt, 21 cze 2011 20:23

Post autor: Adon »

Nie chcę tu zaczynać żadnych sporów, zwłaszcza w wątku Czarownicy, ale nieeleganckie wydaje mi się imputowanie mi złych intencji w stosunku do gospodyni wątku. Mój żart tyczył się internetowej polecanki, nie zaś twórczości Martyny. IMO rzeczywiście w tej kwestii zakończenie dyskusji będzie najlepszym rozwiązaniem, bo z żartu zrobi się zaraz burza w szklance wody.
Niemniej kończąc temat, do którego się odniosę może na PW, skala to skala, nie zauważyłem, żeby raz się rozciągała, raz nie. I po prostu oceny nie przystają do treści recenzji.

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Z ostatniej chwili (no, prawie): Będzie druga część Szamanki od umarlaków. Chciałam wrzucić odpowiedniego fabrycznego linka, ale mi tu wciskają, że spamuję ;p W każdym razie będzie drugi tom. Niaf, niaf :)
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

A będzie lepiej dostępny? Bo z pierwszym... cóż, łatwiej było znaleźć Graala.
W pewnym momencie tom pierwszy był dostępny aż w jednym Empiku w Polsce. ;))
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

No, Empiki Szamanki nie polubiły, to fakt, ale było jej (i nadal jest) pełno w innych księgarniach, zwłaszcza internetowych :)
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

ODPOWIEDZ