Martyna Raduchowska, Czarownica z Twierdzy

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Martyna Raduchowska, Czarownica z Twierdzy

Post autor: nimfa bagienna »

Czarowała, czarowała, to i wyczarowała!
Niech będzie ich coraz więcej!
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Hunter
Mamun
Posty: 143
Rejestracja: wt, 12 kwie 2011 17:21

Post autor: Hunter »

Gratulacje dla Autorki :)

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

A dziękować, dziękować :) I przyznać muszę szczerze, że boję się premiery bardziej, niż sesji ;)
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Nie ma czego. To nie boli:)
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Akuuuuuuurat! O dentystach też mi tak mówili, a dentysty bolom! :D
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Ilt
Stalker
Posty: 1930
Rejestracja: pt, 02 paź 2009 15:45

Post autor: Ilt »

Coś na jazdę próbną? ;3 Jakieś porządne, długie opowiadanie, fanfic, cuś? Bonus za tekst opublikowany w sieci.
The mind is not a vessel to be filled but a fire to be kindled.

Awatar użytkownika
Hunter
Mamun
Posty: 143
Rejestracja: wt, 12 kwie 2011 17:21

Post autor: Hunter »

Napisz coś dla Nas <prosi> :)

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Ja bardzo chętnie, naprawdę, cierpię jednak na chroniczny brak wolnego czasu! Zaraz po sesji zabieram się za drugi tom, tak, żeby skończyć w okolicach września i móc spokojnie się magistrować... Zobaczymy, jak sprawa będzie wyglądać po egzaminach, może znajdę czas na poboczny, malutki projekt :) Ale, cholercia, niczego obiecać nie mogę, więc proszę mnie nie trzymać za słowo! ;)
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Patrzta jak się Wiedźmucha rozpędziła! Drugi tom będzie pisać!
A żebyś i siódmy napisała, o!
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Nie kracz, Hundzia!

Z tym drugim to nie mam wyjścia, wzięło mi się i rozrosło dzieuo i nie dało rady zamknąć się w jednej części, a bu! Tak bardzo się starałam! :)
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Xiri
Nexus 6
Posty: 3388
Rejestracja: śr, 27 gru 2006 15:45

Post autor: Xiri »

Już gratulowałam, ale gratulowania nigdy za wiele. Więc gratuluję raz jeszcze.

Jakżeż tego dokonała, Czarodziejko? Opowiesz nam? ;)

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Z trudem, Xiri, z trudem :)

Zalążek pomysłu powstał już w okolicach fahrenheitowego konkursu Mroczny Żniwiarz. Mroczni zostali jednak w międzyczasie zawieszeni na czas nieokreślony, a moje opowiadanie było tak rozkraczone fabularnie, że ledwo trzymało się na nogach. A że chwilowo nie miałam ani czasu, by nad nim pracować, ani pomysłu, jak je naprawić, ciepnęłam nim radośnie w odmęty dysku twardego, gdzie pokryło się grubą warstwą kurzu. I szczerze mówiąc, zapomniałam o nim na śmierć.
A potem przyszedł czas na konkurs Nawiedziny, na który powędrowało opko Shade. I właśnie podczas prac redakcyjnych nad Shadem Oko Wuadzy zażądało ode mua książki. I to raz dwa, szybciutko, w dwa miesiące najlepiej. Oko nie bacząc na moje protesty, przypomniało mi o opowiadaniu, które wysłałam na Mrocznych i zasugerowało, że może się z niego coś ciekawego wykluć. Ja osobiście jeszcze wtedy nie myślałam nawet o tym, żeby zabierać się do pisania powieści i byłam pewna, że nic z tego nie wyjdzie, no ale skoro Oko żądało... ;) Na dodatek, tak się akurat niefortunnie dla mnie złożyło, że byłam chwilowo bezrobotna, nie miałam też zbyt wielu zajęć na uczelni, to też zabrakło mi wymówek.
No co było robić, odgrzebałam zatem i odkurzyłam stare opowiadanie, zaczęłam kombinować i dumać nad fabułą i bohaterami i jakoś tak w parę miesięcy samo się napisało :) Do tego, jak już wspomniałam wyżej, wątki mi się rozrosły dużo bujniej, niż oczekiwałam, zatem w jednym tomie zakończyć historii nie dało rady. A szkoda, bo sama jako czytelnik nie lubię, jak mi się historię tnie na części, ale cóż, siła wyższa ;]
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
hundzia
Złomek forumowy
Posty: 4054
Rejestracja: pt, 28 mar 2008 23:03
Płeć: Kobieta

Post autor: hundzia »

Czarownica pisze:Nie kracz, Hundzia!
Ja nie wrona coby krakać :D

I ty tak na termin potrafiłaś napisać?! Ja tam zawsze mam wymówkę :P
Zazdrość mode on Jak to się robi? Zazdrość mode off
Wzrúsz Wirúsa!
Wł%aś)&nie cz.yszc/.zę kl]a1!wia;túr*ę

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »

Tak, ja też jestem zazdrosny i się zastanawiam jakim cudem xP.
Pomysła oczywiście mam, ale aż boję się próbować go realizować.

I gratuluję sukcesu :).

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Dziękuję ślicznie :)

Hehe, na termin ustalony przez Oko nie udało mi się zdążyć z przyczyn niezależnych ode mnie. Tak summa summarum książka była gotowa nie w dwa a w pięć miesięcy, ale gdybym nie musiała zrobić sobie przerwy od pisarzenia, to pewnie dwa-trzy miesiące by wystarczyły.

Młodziku, ja też tak mam i to za każdym razem, kiedy wpadam na pomysł. Jeśli chodzi o moją pisaninę, to kompletnie nie potrafię się zdystansować, ani ocenić własnej pracy. Oko jednak, słuchając mojego biadolenia, wielce słusznie zwróciło mi uwagę na pewien podział ról w przyrodzie: redaktor jest od oceniania, a autor od pisania. Zapewniło również, że jak napiszę gniota, to zostanę o tym bezzwłocznie poinformowana, mam zatem siedzieć cicho, przestać marudzić i pisać, z łaski swojej. Z braku lepszej alternatywy, tak właśnie zrobiłam :D
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

ODPOWIEDZ