Martyna Raduchowska, Czarownica z Twierdzy

czyli o naszych albo cudzych autorach i ich dziełach - wszystko co chcielibyście wiedzieć, a o co (nie)boicie się zapytać

Moderator: RedAktorzy

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Adon pisze:Mieszkam parę lat na Wyspach, zdarzało mi się sporo podróżować i mam z obserwacji zgoła przeciwne wnioski. Dużo więcej Brytyjczyków czyta, niż Polaków. Czytają wszędzie: w metrze, w pociągu, samolocie, na ulicy, w pubie, wszędzie. Wszyscy moi przyjaciele czytają wręcz nałogowo. Reklamy książek w metrze, czy na ulicy to norma. Niejednokrotnie mnie to wprawiało w zadumę nad czytelnictwem w Polsce.
Fakt, powinnam była napisać: "lokalne wyspiarskie tygryski" - choć z całego kontekstu mojej wypowiedzi można wywnioskować, że mówię o własnych doświadczeniach z walijskiego miasteczka, w którym przyszło mi utknąć.

Edit: niemniej, wyszła mi przez przypadek krzywdząca generalizacja, mój błąd, mój błąd, mój błąd.

Edit numero duo: dodane cytowanie z tytułu rozpoczęcia nowej strony.
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Marcin Robert
Niegrzeszny Mag
Posty: 1765
Rejestracja: pt, 20 lip 2007 16:26
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Marcin Robert »

Gratulacje! :D

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Czarownica pisze:...że mówię o własnych doświadczeniach z walijskiego miasteczka, w którym przyszło mi utknąć. [/size]
Nie wiedziałem, że Oxford i Cambridge leżą w Walii...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Nigdzie nie wspomniałam ani o Oxford ani o Cambridge, Wspomniałam za to o Aberystwyth. I użyłam zbyt ogólnikowego słowa "wyspiarskie", do czego się przyznałam bez bicia, że zbyt ogólnikowe.
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

A, to przepraszam. Z takim zapałem informowałaś wszystkich o przebiegu swoich studiów, żem dał się zwieść...
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

Powiedzmy, że wierzę.
FTSL
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Młodzik
Yilanè
Posty: 3687
Rejestracja: wt, 10 cze 2008 14:48
Płeć: Mężczyzna

Post autor: Młodzik »


Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »


wpis moderatora:
nimfa bagienna: Nikomu niepotrzebna przysrywka została wystrzelona na orbitę na pokładzie promu Atlantis w jego ostatniej misji.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
ElGeneral
Mistrz Jedi
Posty: 6089
Rejestracja: pt, 09 lis 2007 18:36

Post autor: ElGeneral »

Wiesz co, nimfo? Czasami mi się wydaje, że z czepiactwa moich postów uczyniłaś sobie główne zajęcie i niewiele ponad to robisz. Żeby umożliwić ci inną działalność, damski Robespierze, wynoszę się stąd w cholerę.
Takie jest moje zdanie w tej materii, a oprócz tego uważam, że Kartagina powinna być zburzona.

Awatar użytkownika
nimfa bagienna
Demon szybkości
Posty: 5779
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 11:40
Płeć: Nie znam

Post autor: nimfa bagienna »

Oczywiście, Generale. Nie śpię dzień i noc, śledząc twoje posty, aby się ich czepiać. To sens mojego życia. Zdemaskowałeś mnie. Pójdę się pociąć pluszową żyletką:D
Tłumaczenie niechlujstwa językowego dysleksją jest jak szpanowanie małym fiutkiem.

Awatar użytkownika
Ebola
Straszny Wirus
Posty: 12009
Rejestracja: czw, 07 lip 2005 18:35
Płeć: Nie znam

Post autor: Ebola »

Wiedźmucho, recenzja mojej mamy jest więcej niż pozytywna. :)
Jedz szczaw i mirabelki, a będziesz, bracie, wielki!
FORUM FAHRENHEITA KOREĄ PÓŁNOCNĄ POLSKIEJ FANTASTYKI! (Przewodas)
Wzrúsz Wirúsa!

Awatar użytkownika
Czarownica
ZakuŻony Terminator
Posty: 1495
Rejestracja: pn, 14 sie 2006 20:48

Post autor: Czarownica »

:))) Uśmiecham się ślicznie i popiskuję z radości :D
<gollum bunny mode on> Świeże mięsssko, hyhyhyhy... Dopsie, dopsie... >:-] Tak, tak, trzeba pisssać, wysssyłać, tak, tak, trzeba, rozwijać sssię, tak, tak... Bałdzo dopsssie, ssskarby, dopsssie... <gollum bunny mode off> - by Harna

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Moją reckę można znaleźć na WP, a dziś "sprzedałam" mamie Szamankę na wakacje:)
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

Awatar użytkownika
Adon
Sepulka
Posty: 43
Rejestracja: wt, 21 cze 2011 20:23

Post autor: Adon »

Haha, widzę, że po koleżeńsku wyższe noty dajesz, Cintryjko. ;)
Czarownico, książkę będę miał niedługo w swoich rękach. :)

Awatar użytkownika
Cintryjka
Nazgul Ortografii
Posty: 1149
Rejestracja: czw, 09 cze 2005 22:34

Post autor: Cintryjka »

Nie wystawiam not po koleżeńsku, Adonie:) Powinno to być oczywiste.
Każdy Czytelnik ma takiego diabła, na jakiego sobie zasłużył - A.P. Reverte

ODPOWIEDZ